Jak odbudować rzęsy?



Nasze rzęsy są osłabione i wypadają z powodu niewłaściwej diety i kosmetyków, braku odpowiedniego demakijażu, a także przez przedłużanie i zagęszczanie. Z pomocą przychodzą nam ekstrakty roślinne (kiełki soi, pszenicy, żeńszeń czy bajkalina), a także peptydy miedziowe, które regenerują rzęsy i wspomagają ich wzrost.

Oczy nie kłamią.

Mówi się, że oczy mówią wiele o swoim właścicielu. Niektórzy twierdzą nawet, że są odzwierciedleniem duszy. Wyrażamy nimi nasze emocje i uczucia, jak radość, smutek, strach, rozczarowanie czy nadzieję. Nawet gdybyśmy coś udawali, nasze spojrzenie i tak powie prawdę. Dlatego najlepszym sposobem na poznanie drugiej osoby jest spojrzenie w jej oczy.

Rzęsy podkreślają i chronią.

Zdrowe i ładne oczy są ogromnym skarbem i atutem osoby, która ja posiada. Jednak, aby wyglądały zalotnie i powabnie, muszą podkreślać je piękne i długie rzęsy. Rzęsy, które przykuwają uwagę są marzeniem każdej kobiety, jednak nie wszystkie Panie natura obdarzyła równie hojnie.

Rzęsy pełnią nie tylko rolę estetyczną, gdyż przede wszystkim są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszych oczu. Chronią przed zanieczyszczeniami i ciałami obcymi, które mogą dostać się do wnętrza oka. Poza tym filtrują wiązki intensywnego światła, tak by słońce nie uszkodziło oczu.

Co osłabia nasze rzęsy?

Przyczyną kruchych, przerzedzonych i matowych rzęs jest:

1. Niewłaściwa dieta
Aby je wzmocnić należy jeść produkty bogate w witaminy (A, E i B), a także w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.
2. Brak właściwego demakijażu
Gdy przed snem nie zmywamy tuszu lub robimy to niezbyt starannie, nasze rzęsy stają się łamliwe. Jeśli będziemy częściej zapominać o prawidłowym demakijażu, rzęsy zaczną wypadać.
3. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków
Delikatnym włoskom wokół oczu szkodzą produkty ze składnikami, które obciążają, wysuszają lub podrażniają.




4. Zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs

Klej używany przez wiele gabinetów kosmetycznych, może powodować reakcje alergiczne, a także sprzyja gromadzeniu się brudu i bakterii, co może wywołać infekcję.

Laboratorium polskiej firmy kosmetycznej Coloris, z myślą o rzęsach łamiących się, wypadających, krótkich i pozbawionych blasku, stworzyło naturalne serum Inveo, które wzmacnia je i stymuluje ich naturalny wzrost. Jego skład oparto na biologicznie czynnych substancjach:

1. Ekstrakty roślinne.

Baicapil to substancja, która zapobiega wypadaniu, stymuluje wzrost i poprawia kondycję rzęs. Jest to możliwe, dzięki synergii działania:
– baikaliny, którą otrzymuje się z tarczycy bajkalskiej. Pobudza ona uśpione komórki macierzyste mieszka włosowego, przyspieszając inicjację fazy anagenowej wzrostu włosa. Poza tym chroni przed starzeniem komórek i aktywnością wolnych rodników.
– kiełków soi i pszenicy, które stymulują metabolizm komórek mieszka i zwiększają produkcję ATP w mitochondriach.

W serum znajduje się także ekstrakt z:
– wąkrotki azjatyckiej (gotu kola) – działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i ujędrniająco
– nagietka lekarskiego, który łagodzi, zmiękcza i nawilża
– żeńszenia – poprawia ukrwienie skóry i wzmacnia macierz włosa.

Jego skład uzupełniono o kerastim – kompleks kwasu bursztynowego i L-cystyny, czyli aminokwasu bogatego w siarkę. Stymuluje on syntezę ATP w keratynocytach, co wpływa korzystnie na stan włosów oraz aktywizuje przemianę materii.

2. Peptydy miedziowe.
Podobno już Kleopatra używała miedzi do upiększania, a bogate w ten pierwiastek malachitowe proszki, stosowano, aby wspomóc gojenie. Jest niezbędna do syntezy kolagenu, bierze udział w wytwarzaniu melaniny, a także odpowiada za spójność tkanek.

Obecnie w kosmetyce, miedź stosowana jest głównie w formie peptydów, czyli protein, które zawierają jej jony. Od kilkudziesięciu lat bada je dr. Loren Pickart, który też stworzył opatentowany kompleks z trójpeptydami miedzi GHK-Cu, zawarty w serum Inveo. Przyspiesza on transport substancji czynnych, które zwiększają produktywność mieszków włosowych.

Wg. badań Pickarta stosowanie peptydów miedzi:
– przyspiesza wzrost włosów i sprawia, że stają się grubsze
– zwiększa jędrność skóry i wygładza zmarszczki
– pobudza syntezę kolagenu i elastyny.

Osobom, których rzęsy są osłabione, kruche, przerzedzone i wypadają, trudno cieszyć się z oprawy oka i spojrzenia. Jednak powinny wiedzieć, iż istnieją sposoby, żeby poprawić ich kondycję, a tym samym pewność siebie i samopoczucie.

Link do zakładki nt. serum do rzęs http://coloris.sklep.pl/product_info.php?cPath=0_5_34&products_id=195

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ