Jak w naturalny sposób pozbyć się rozstępów po ciąży?



Nawet 60% kobiet po urodzeniu dziecka zmaga się z problemem nieestetycznych rozstępów. Na początku mają postać czerwonych lub różowych pręg, z czasem bledną – pozostają jednak widoczne. Najczęściej powstają na brzuchu, biodrach, pośladkach i piersiach. Dla wielu kobiet stają przyczyną poważnych kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne naturalne sposoby na pozbycie się rozstępów!

Na temat rozstępów zostało już wiele powiedziane. Są one efektem przyrostu wagi ciała oraz zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie. W czasie ciąży wzrasta poziom kortyzolu, który zakłóca pracę komórek odpowiadających za produkcję w skórze kolagenu. Substancja te odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Jej niedobór prowadzi do pękania włókien kolagenowych i powstawania zmian, nazywanych rozstępami. Istnieje wiele sposobów na unikanie lub niwelowanie istniejących już rozstępów, tym razem przedstawimy Wam te najbardziej naturalne.

Profilaktyka – w czasie ciąży zadbaj o skórę

Rozstępy najczęściej pojawiają się w 6-7 miesiącu ciąży, jednak już na jej początku warto zadbać o profilaktykę. Zdrowa i zadbana skóra jest bowiem bardziej odporna na różnego rodzaju zmiany i uszkodzenia.

1. Zbilansowana dieta – kobieta w czasie ciąży powinna szczególnie uważać na to, co je. Dieta ma bowiem wpływ nie tylko na zdrowie dziecka, lecz także na wygląd skóry przyszłej mamy. Warto zadbać o to, by w jadłospisie nie zabrakło produktów bogatych w cynk, m.in. orzechów, kiełków, pestek dyni.

2. Aktywność – o ile lekarz nie zaleci inaczej, w czasie ciąży warto wykonywać ćwiczenia dopuszczone w określonym trymestrze.

3. Masaż –
delikatny masaż połączony ze naprzemiennym ciepłym i zimnym strumieniem wody pozytywnie wpłynie na jędrność skóry.

4. Naturalne kosmetyki – w ciąży warto stosować oleje naturalne, najlepiej te tłoczone na zimno z zawartością witamin E i B np. olej z kiełków pszenicy, arganowy, ze słodkich migdałów, orzechów macadamia czy też olej kokosowy. Oprócz olejów dobrze sprawdzają się tez naturalne masła, przede wszystkim shea i kakaowe. Większość drogeryjnych kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży zawiera właśnie te składniki (niestety często w śladowych ilościach) w połączeniu z chemicznymi dodatkami. Naturalne oleje i masła są esencją najlepszych właściwości bez zbędnych dodatków.




Kremy i domowe sposoby

Jeśli rozstępy już się pojawiły również można z nimi walczyć domowymi, naturalnymi sposobami. Wśród nich znajdują się m.in.:

– kąpiele z solą;
– okłady z aloesu lub soku z marchwi;
– smarowanie rozstępów masłem kakaowym, olejem kokosowym lub olejkiem lawendowym

Preparaty te pomagają wprawdzie zmniejszyć widoczność rozstępów, rozjaśniając je, ale najczęściej nie prowadzą do całkowitego ich usunięcia. Działają bowiem od zewnątrz, podczas gdy problem tkwi w głębi organizmu.

Nauka w służbie piękna – skuteczna stymulacja organizmu

Najbardziej skutecznym sposobem na zniwelowanie rozstępów jest wykorzystanie naturalnych mechanizmów organizmu – doprowadzenie do wzmożonej syntezy własnego kolagenu w skórze. Innowacyjnym preparatem, który stymuluje skórę do samoregeneracji jest Nithya®. Mezoterapia wykorzystująca produkt Nithya® stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, czyli substancji, której niedobór leży u podstaw powstawania rozstępów. Zabieg ten jest polecany także w przywracaniu skórze jędrności czy usuwaniu blizn potrądzikowych – wyjaśnia dr Iwona Radziejewska – Choma.

Skuteczność preparatu wynika przede wszystkim z jego zgodnością z kolagenem, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie. Nie powoduje więc reakcji alergicznych ani skutków ubocznych. Stosowanie preparatu Nithya® stanowi bowiem impuls, który sprawia, że to organizm dokonuje samonaprawy.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ