Jak w naturalny sposób pozbyć się rozstępów po ciąży?



Nawet 60% kobiet po urodzeniu dziecka zmaga się z problemem nieestetycznych rozstępów. Na początku mają postać czerwonych lub różowych pręg, z czasem bledną – pozostają jednak widoczne. Najczęściej powstają na brzuchu, biodrach, pośladkach i piersiach. Dla wielu kobiet stają przyczyną poważnych kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne naturalne sposoby na pozbycie się rozstępów!

Na temat rozstępów zostało już wiele powiedziane. Są one efektem przyrostu wagi ciała oraz zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie. W czasie ciąży wzrasta poziom kortyzolu, który zakłóca pracę komórek odpowiadających za produkcję w skórze kolagenu. Substancja te odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Jej niedobór prowadzi do pękania włókien kolagenowych i powstawania zmian, nazywanych rozstępami. Istnieje wiele sposobów na unikanie lub niwelowanie istniejących już rozstępów, tym razem przedstawimy Wam te najbardziej naturalne.

Profilaktyka – w czasie ciąży zadbaj o skórę

Rozstępy najczęściej pojawiają się w 6-7 miesiącu ciąży, jednak już na jej początku warto zadbać o profilaktykę. Zdrowa i zadbana skóra jest bowiem bardziej odporna na różnego rodzaju zmiany i uszkodzenia.

1. Zbilansowana dieta – kobieta w czasie ciąży powinna szczególnie uważać na to, co je. Dieta ma bowiem wpływ nie tylko na zdrowie dziecka, lecz także na wygląd skóry przyszłej mamy. Warto zadbać o to, by w jadłospisie nie zabrakło produktów bogatych w cynk, m.in. orzechów, kiełków, pestek dyni.

2. Aktywność – o ile lekarz nie zaleci inaczej, w czasie ciąży warto wykonywać ćwiczenia dopuszczone w określonym trymestrze.

3. Masaż –
delikatny masaż połączony ze naprzemiennym ciepłym i zimnym strumieniem wody pozytywnie wpłynie na jędrność skóry.

4. Naturalne kosmetyki – w ciąży warto stosować oleje naturalne, najlepiej te tłoczone na zimno z zawartością witamin E i B np. olej z kiełków pszenicy, arganowy, ze słodkich migdałów, orzechów macadamia czy też olej kokosowy. Oprócz olejów dobrze sprawdzają się tez naturalne masła, przede wszystkim shea i kakaowe. Większość drogeryjnych kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży zawiera właśnie te składniki (niestety często w śladowych ilościach) w połączeniu z chemicznymi dodatkami. Naturalne oleje i masła są esencją najlepszych właściwości bez zbędnych dodatków.




Kremy i domowe sposoby

Jeśli rozstępy już się pojawiły również można z nimi walczyć domowymi, naturalnymi sposobami. Wśród nich znajdują się m.in.:

– kąpiele z solą;
– okłady z aloesu lub soku z marchwi;
– smarowanie rozstępów masłem kakaowym, olejem kokosowym lub olejkiem lawendowym

Preparaty te pomagają wprawdzie zmniejszyć widoczność rozstępów, rozjaśniając je, ale najczęściej nie prowadzą do całkowitego ich usunięcia. Działają bowiem od zewnątrz, podczas gdy problem tkwi w głębi organizmu.

Nauka w służbie piękna – skuteczna stymulacja organizmu

Najbardziej skutecznym sposobem na zniwelowanie rozstępów jest wykorzystanie naturalnych mechanizmów organizmu – doprowadzenie do wzmożonej syntezy własnego kolagenu w skórze. Innowacyjnym preparatem, który stymuluje skórę do samoregeneracji jest Nithya®. Mezoterapia wykorzystująca produkt Nithya® stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, czyli substancji, której niedobór leży u podstaw powstawania rozstępów. Zabieg ten jest polecany także w przywracaniu skórze jędrności czy usuwaniu blizn potrądzikowych – wyjaśnia dr Iwona Radziejewska – Choma.

Skuteczność preparatu wynika przede wszystkim z jego zgodnością z kolagenem, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie. Nie powoduje więc reakcji alergicznych ani skutków ubocznych. Stosowanie preparatu Nithya® stanowi bowiem impuls, który sprawia, że to organizm dokonuje samonaprawy.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ