Jak w naturalny sposób pozbyć się rozstępów po ciąży?



Nawet 60% kobiet po urodzeniu dziecka zmaga się z problemem nieestetycznych rozstępów. Na początku mają postać czerwonych lub różowych pręg, z czasem bledną – pozostają jednak widoczne. Najczęściej powstają na brzuchu, biodrach, pośladkach i piersiach. Dla wielu kobiet stają przyczyną poważnych kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne naturalne sposoby na pozbycie się rozstępów!

Na temat rozstępów zostało już wiele powiedziane. Są one efektem przyrostu wagi ciała oraz zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie. W czasie ciąży wzrasta poziom kortyzolu, który zakłóca pracę komórek odpowiadających za produkcję w skórze kolagenu. Substancja te odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Jej niedobór prowadzi do pękania włókien kolagenowych i powstawania zmian, nazywanych rozstępami. Istnieje wiele sposobów na unikanie lub niwelowanie istniejących już rozstępów, tym razem przedstawimy Wam te najbardziej naturalne.

Profilaktyka – w czasie ciąży zadbaj o skórę

Rozstępy najczęściej pojawiają się w 6-7 miesiącu ciąży, jednak już na jej początku warto zadbać o profilaktykę. Zdrowa i zadbana skóra jest bowiem bardziej odporna na różnego rodzaju zmiany i uszkodzenia.

1. Zbilansowana dieta – kobieta w czasie ciąży powinna szczególnie uważać na to, co je. Dieta ma bowiem wpływ nie tylko na zdrowie dziecka, lecz także na wygląd skóry przyszłej mamy. Warto zadbać o to, by w jadłospisie nie zabrakło produktów bogatych w cynk, m.in. orzechów, kiełków, pestek dyni.

2. Aktywność – o ile lekarz nie zaleci inaczej, w czasie ciąży warto wykonywać ćwiczenia dopuszczone w określonym trymestrze.

3. Masaż –
delikatny masaż połączony ze naprzemiennym ciepłym i zimnym strumieniem wody pozytywnie wpłynie na jędrność skóry.

4. Naturalne kosmetyki – w ciąży warto stosować oleje naturalne, najlepiej te tłoczone na zimno z zawartością witamin E i B np. olej z kiełków pszenicy, arganowy, ze słodkich migdałów, orzechów macadamia czy też olej kokosowy. Oprócz olejów dobrze sprawdzają się tez naturalne masła, przede wszystkim shea i kakaowe. Większość drogeryjnych kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży zawiera właśnie te składniki (niestety często w śladowych ilościach) w połączeniu z chemicznymi dodatkami. Naturalne oleje i masła są esencją najlepszych właściwości bez zbędnych dodatków.




Kremy i domowe sposoby

Jeśli rozstępy już się pojawiły również można z nimi walczyć domowymi, naturalnymi sposobami. Wśród nich znajdują się m.in.:

– kąpiele z solą;
– okłady z aloesu lub soku z marchwi;
– smarowanie rozstępów masłem kakaowym, olejem kokosowym lub olejkiem lawendowym

Preparaty te pomagają wprawdzie zmniejszyć widoczność rozstępów, rozjaśniając je, ale najczęściej nie prowadzą do całkowitego ich usunięcia. Działają bowiem od zewnątrz, podczas gdy problem tkwi w głębi organizmu.

Nauka w służbie piękna – skuteczna stymulacja organizmu

Najbardziej skutecznym sposobem na zniwelowanie rozstępów jest wykorzystanie naturalnych mechanizmów organizmu – doprowadzenie do wzmożonej syntezy własnego kolagenu w skórze. Innowacyjnym preparatem, który stymuluje skórę do samoregeneracji jest Nithya®. Mezoterapia wykorzystująca produkt Nithya® stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, czyli substancji, której niedobór leży u podstaw powstawania rozstępów. Zabieg ten jest polecany także w przywracaniu skórze jędrności czy usuwaniu blizn potrądzikowych – wyjaśnia dr Iwona Radziejewska – Choma.

Skuteczność preparatu wynika przede wszystkim z jego zgodnością z kolagenem, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie. Nie powoduje więc reakcji alergicznych ani skutków ubocznych. Stosowanie preparatu Nithya® stanowi bowiem impuls, który sprawia, że to organizm dokonuje samonaprawy.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ