Okres jesienno-zimowy to idealny czas na rozpoczęcie depilacji laserowej.



Często planujesz pierwszą wizytę w salonie kosmetycznym aby pozbyć się zbędnego owłosienia i zazwyczaj kończy się to jedynie na planach? Właśnie teraz masz najlepszy moment na to, żeby zrealizować w końcu swoje postanowienie i poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

Ile razy każdy z nas zastanawiał się nad tym jak usunąć niechciane owłosienie, która z dostępnych metod przynosi trwałe efekty, ile może trwać taka wizyta, czy zabieg jest bezbolesny i kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę? Bo czasem dopiero latem czujemy i widzimy taką potrzebę aby usunąć owłosienie, a to już za późno na depilację laserową.

Sezon jesienno-zimowy i depilacja to najlepszy duet!

Depilacja laserem diodowym LightSheer® Duet™ to jedyna trwała metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jednak, żeby była efektywna należy odpowiednio wcześniej ją rozpocząć. Do pełnego pozbycia się niechcianego owłosienia potrzeba jest co najmniej kilku wizyt (średnio 5-8), które likwidują aż do 96-97% niepożądanych włosów. Takie zabiegi warto rozpocząć o właściwej porze roku, ponieważ po każdej wizycie należy zrobić przerwę ok. 8-10 tygodni.

– Poza powtórzeniem zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, skóra do zabiegów depilacji laserowej powinna być odpowiednio przygotowana. Jeśli chcemy poddać się zabiegom powinniśmy też zrobić przerwę w opalaniu minimum 2 tygodnie wcześniej, to samo dotyczy wizyt w solarium czy użycia samoopalacza. Dlatego jesień i zima kiedy ciało zakrywamy, to najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji – powiedziała Dominika Martyniak, założycielka marki epilira.

Co daje depilacja laserowa?

Istotą depilacji laserowej jest niszczenie cebulek włosa za pomocą lasera. Energia emitowana przez wiązkę urządzenia jest transportowana przez barwnik we włosie (melaninę) do macierzy włosa (część odpowiedzialna za jego wzrost) aby ją zniszczyć.

Uszkodzeniu ulega wyłącznie włos, nie powodując uszkodzenia skóry, dzięki czemu może być stosowany nawet w tak wrażliwych miejscach jak twarz, bikini, pachy czy pośladki. Trwałość zabiegu wynika z biologicznych właściwości skóry i mieszków włosowych, które po wypaleniu nie mają możliwości ponownego wzrostu.

– Usuwanie owłosienia depilatorem, woskiem czy innymi bardziej tradycyjnymi sposobami takimi jak maszynka nie przynosi trwałych efektów, zajmuje znacznie więcej czasu, a przy tym wcale nie jest efektywne kosztowo. Zabieg depilacji laserowej pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze, a przede wszystkim pozbyć się problemu wrastania czy odrastania włosków, podrażnień skóry oraz zapalenia mieszków włosowych – dodała Dominika Martyniak.




Depilacja laserowa bezpieczna i bezbolesna

Urządzenie diodowe stosowane do zabiegów depilacji działa powierzchownie, dlatego nie wpływa na funkcje całego organizmu. Jest to metoda depilacji, która powinna być wybierana zwłaszcza przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Często są obawy z powodu panującego przeświadczenia, że jest to zabieg bolesny.

Tymczasem czasopisma medyczne określają stopień bolesności zabiegu z użyciem lasera diodowego LightSheer® Duet™ jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny). Jeśli chcemy sprawdzić odczuwalność zabiegu, najlepiej umówić się na bezpłatną konsultację i próbę laserową, dzięki której dowiemy się jak reaguje nasze ciało na działanie urządzenia.

Odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna. Zabieg trwałego usuwania owłosienia za pomocą lasera jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny. Niewielki dyskomfort z tym związany jest redukowany dzięki dwóm systemom

– LightSheer® Duet™ jako jedyny laser posiada dwie głowice. Pierwsza (ET) z systemem chłodzącym służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga (HS) łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową z systemem delikatnego zasysania skóry, co niweluje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu – skomentowała Dominika Martyniak.

Depilacja laserowa jest zabiegiem dla każdego, kto chce pozbyć się skutecznie zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała. Jeden zabieg na jedną część ciała taką jak uda czy łydki trwa od 15 do 20 min., a przy mniejszych partiach, jak pachy czy twarz, jest to około 5 minut.

Wystarczy wybrać odpowiedni salon medyczny i dogodny termin, pamiętając o tym, że taką serię zabiegów najlepiej rozpocząć jesienią lub zimą, żeby już na wiosnę czy lato cieszyć się gładką skórą.

Zapisz się i przyjdź na pierwszy zabieg!

Zobacz cennik

Adresy salonów medycznych epilira:
ul. Topiel 12, Warszawa
ul. Gubińska 8f, Wrocław
Infolinia epilira: +48 690 432 015

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ