Okres jesienno-zimowy to idealny czas na rozpoczęcie depilacji laserowej.



Często planujesz pierwszą wizytę w salonie kosmetycznym aby pozbyć się zbędnego owłosienia i zazwyczaj kończy się to jedynie na planach? Właśnie teraz masz najlepszy moment na to, żeby zrealizować w końcu swoje postanowienie i poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

Ile razy każdy z nas zastanawiał się nad tym jak usunąć niechciane owłosienie, która z dostępnych metod przynosi trwałe efekty, ile może trwać taka wizyta, czy zabieg jest bezbolesny i kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę? Bo czasem dopiero latem czujemy i widzimy taką potrzebę aby usunąć owłosienie, a to już za późno na depilację laserową.

Sezon jesienno-zimowy i depilacja to najlepszy duet!

Depilacja laserem diodowym LightSheer® Duet™ to jedyna trwała metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jednak, żeby była efektywna należy odpowiednio wcześniej ją rozpocząć. Do pełnego pozbycia się niechcianego owłosienia potrzeba jest co najmniej kilku wizyt (średnio 5-8), które likwidują aż do 96-97% niepożądanych włosów. Takie zabiegi warto rozpocząć o właściwej porze roku, ponieważ po każdej wizycie należy zrobić przerwę ok. 8-10 tygodni.

– Poza powtórzeniem zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, skóra do zabiegów depilacji laserowej powinna być odpowiednio przygotowana. Jeśli chcemy poddać się zabiegom powinniśmy też zrobić przerwę w opalaniu minimum 2 tygodnie wcześniej, to samo dotyczy wizyt w solarium czy użycia samoopalacza. Dlatego jesień i zima kiedy ciało zakrywamy, to najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji – powiedziała Dominika Martyniak, założycielka marki epilira.

Co daje depilacja laserowa?

Istotą depilacji laserowej jest niszczenie cebulek włosa za pomocą lasera. Energia emitowana przez wiązkę urządzenia jest transportowana przez barwnik we włosie (melaninę) do macierzy włosa (część odpowiedzialna za jego wzrost) aby ją zniszczyć.

Uszkodzeniu ulega wyłącznie włos, nie powodując uszkodzenia skóry, dzięki czemu może być stosowany nawet w tak wrażliwych miejscach jak twarz, bikini, pachy czy pośladki. Trwałość zabiegu wynika z biologicznych właściwości skóry i mieszków włosowych, które po wypaleniu nie mają możliwości ponownego wzrostu.

– Usuwanie owłosienia depilatorem, woskiem czy innymi bardziej tradycyjnymi sposobami takimi jak maszynka nie przynosi trwałych efektów, zajmuje znacznie więcej czasu, a przy tym wcale nie jest efektywne kosztowo. Zabieg depilacji laserowej pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze, a przede wszystkim pozbyć się problemu wrastania czy odrastania włosków, podrażnień skóry oraz zapalenia mieszków włosowych – dodała Dominika Martyniak.




Depilacja laserowa bezpieczna i bezbolesna

Urządzenie diodowe stosowane do zabiegów depilacji działa powierzchownie, dlatego nie wpływa na funkcje całego organizmu. Jest to metoda depilacji, która powinna być wybierana zwłaszcza przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Często są obawy z powodu panującego przeświadczenia, że jest to zabieg bolesny.

Tymczasem czasopisma medyczne określają stopień bolesności zabiegu z użyciem lasera diodowego LightSheer® Duet™ jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny). Jeśli chcemy sprawdzić odczuwalność zabiegu, najlepiej umówić się na bezpłatną konsultację i próbę laserową, dzięki której dowiemy się jak reaguje nasze ciało na działanie urządzenia.

Odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna. Zabieg trwałego usuwania owłosienia za pomocą lasera jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny. Niewielki dyskomfort z tym związany jest redukowany dzięki dwóm systemom

– LightSheer® Duet™ jako jedyny laser posiada dwie głowice. Pierwsza (ET) z systemem chłodzącym służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga (HS) łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową z systemem delikatnego zasysania skóry, co niweluje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu – skomentowała Dominika Martyniak.

Depilacja laserowa jest zabiegiem dla każdego, kto chce pozbyć się skutecznie zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała. Jeden zabieg na jedną część ciała taką jak uda czy łydki trwa od 15 do 20 min., a przy mniejszych partiach, jak pachy czy twarz, jest to około 5 minut.

Wystarczy wybrać odpowiedni salon medyczny i dogodny termin, pamiętając o tym, że taką serię zabiegów najlepiej rozpocząć jesienią lub zimą, żeby już na wiosnę czy lato cieszyć się gładką skórą.

Zapisz się i przyjdź na pierwszy zabieg!

Zobacz cennik

Adresy salonów medycznych epilira:
ul. Topiel 12, Warszawa
ul. Gubińska 8f, Wrocław
Infolinia epilira: +48 690 432 015

Kwasy i moc natury Co warto wiedzieć o pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

Filarem efektywności w przypadku trądziku różowatego jest kompleksowe połączenie zastosowania leków, diety i właściwej pielęgnacji. Jesień to czas, kiedy skóra…
CZYTAJ

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz bardziej widoczny. Jakie możliwości oferuje AI w porównaniu…
CZYTAJ

Nie ma pięknego uśmiechu bez zdrowych dziąseł! Dowiedz się, jak dbać o dziąsła i czego unikać, aby im nie szkodzić.

Piękny i zdrowy uśmiech najczęściej kojarzy się z białymi, równymi zębami. Myśląc o pielęgnacji jamy ustnej, również pierwsze skojarzenie koncentruje…
CZYTAJ

Anti-aging w tandemie Duety składników dla jesiennego odmłodzenia

Anti-aging to jeden z priorytetów jesieni. Nasza skóra wciąż odczuwa konsekwencje letnich szaleństw, a już na horyzoncie pojawiają się Święta…
CZYTAJ

Prawdziwe piękno w dobie sztucznej inteligencji – Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno i ponownie zmienia definicję piękna

20 lat temu marka Dove po raz pierwszy pokazała światu, jak wygląda prawdziwe piękno. W 2004 roku rozpoczęła kampanię od…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce, jedynie część z nich wie, że tę chorobę…
CZYTAJ

Chcesz zregenerować włosy po lecie? Wybierz kompleksową pielęgnację!

Ekspozycja na promieniowanie UV, słona woda morska oraz częste mycie i stylizowanie sprawiają, że po wakacjach nasze włosy są suche,…
CZYTAJ

Schudnąć czy zaakceptować? W poszukiwaniu równowagi i dobrostanu w realiach toksycznej kultury dietetycznej

Nierealistyczne standardy piękna kształtowane przez media i społeczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: zmierzyć się z odchudzaniem…
CZYTAJ

Placki ziemniaczane z cukinią à la gofry

Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, z aromatem czosnku i delikatnym posmakiem cukinii. Idealnie sprawdzą się jako finezyjna przekąska lub…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed trudnymi uczuciami, to długotrwałe odwlekanie i dobrowolne odraczanie…
CZYTAJ

Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLER jesień – zima 2024

Subtelność, szyk i elegancja – pokaz najnowszej kolekcja Deni Cler „Sono Deni” za nami! 3 września 2024 roku, w wyjątkowych…
CZYTAJ

Nothing but Vanda Novak. Nowa kolekcja marki na sezon AW 2024/2025


To brawurowe marzenie - założyć buty i nic poza tym. Bo niczego więcej nie potrzebujesz. Tak właśnie jest z nową…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce,…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a…
CZYTAJ

Urazy stawu skokowego to nie tylko domena sportowców. 
Jak się nie uszkodzić w codziennym życiu?

Choć sportowcy, szczególnie koszykarze i lekkoatleci są bardziej narażeni na kontuzje stawu…
CZYTAJ