Skóra czysta jak śnieg – zimowa redukcja przebarwień



Pojawienie się na skórze przebarwień i innych zmian pigmentowych, takich jak piegi, ostuda czy plamy posłoneczne, przebarwienia potrądzikowe to często wynik skłonności genetycznej, zaburzeń hormonalnych lub przyjmowania leków i ziół fotouczulających (np. dziurawca).
Zdarza się jednak, że przebarwienia pojawiają się również po intensywnym opalaniu. Na szczęście można je skutecznie rozjaśnić. Zima – czyli okres, w którym ekspozycja skóry na słońce jest zminimalizowana – to na to najlepsza pora.

Pod wpływem promieni słonecznych w skórze może dojść do nadmiernej produkcji melaniny (barwnika) lub jej nierównomiernego rozłożenia. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy wystawiasz się na słońce bez zabezpieczenia skóry kremem z filtrem. Na twarzy, dekolcie, rękach i innych odsłoniętych, często opalanych częściach ciała pojawiają się wówczas nieestetyczne brązowe plamy.

Zima – najlepszy czas na usuwanie przebarwień

O poprawę kondycji skóry najlepiej zadbać zimą. To bowiem pora, kiedy skóra nie jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – doskonały czas na walkę
z zaburzeniami pigmentacji, wywołanymi ekspozycją na słońce. Dzięki temu wiosnę przywitasz
z gładką, odświeżoną i rozjaśnioną skórą.

Sposoby na przebarwienia

Przebarwienia słoneczne są umiejscowione płytko – w warstwie naskórka – dlatego można je łatwo usunąć. Dawniej wśród domowych sposobów królowało wcieranie soku z ogórka lub cytryny, na szczęście dziś nie brak skuteczniejszych preparatów kosmetycznych oraz zabiegów.




Doskonałe efekty można osiągnąć poprzez poddanie się zabiegowi Neoderma Bio-Peeling, dostępnemu w dwóch wersjach – dla cery normalnej i tłustej lub cery delikatnej i wrażliwej. Bio-Peeling Neodermy to rewolucyjny zabieg na twarz (szyję, dekolt, plecy) oparty wyłącznie na naturalnych ekstraktach roślinnych, przynoszący niezwykły efekt. Powstał w odpowiedzi na różne problemy skóry m.in. właśnie te związane z przebarwieniami. Doskonale radzi sobie z piegami, ostudą, plamami posłonecznymi i potrądzikowymi.

Czym bio-peeling różni się od innych tego typu zabiegów? Przede wszystkim w przeciwieństwie do chemicznych peelingów istnieje opcja light, którą można użyć na cerę z trądzikiem różowatym lub cera naczyniową, które zwykle są przeciwwskazaniami do większości tego typu zabiegów. Bio-peeling łączy mocne działanie z delikatna ochroną roślin. – zapewnia Ilona Skoneczna trener marki Neoderma.

Wierzymy, że w roślinach i ziołach tkwi niezwykła moc upiększania i regeneracji. Dlatego wybieramy najbardziej wartościowe składniki i łączymy je z nowoczesnymi osiągnięciami nauki. Dzięki temu uzyskujemy bezpieczne i skuteczne kosmetyki bazujące na unikalnych formułach – dodaje Ilona Skoneczna.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ