Skóra czysta jak śnieg – zimowa redukcja przebarwień



Pojawienie się na skórze przebarwień i innych zmian pigmentowych, takich jak piegi, ostuda czy plamy posłoneczne, przebarwienia potrądzikowe to często wynik skłonności genetycznej, zaburzeń hormonalnych lub przyjmowania leków i ziół fotouczulających (np. dziurawca).
Zdarza się jednak, że przebarwienia pojawiają się również po intensywnym opalaniu. Na szczęście można je skutecznie rozjaśnić. Zima – czyli okres, w którym ekspozycja skóry na słońce jest zminimalizowana – to na to najlepsza pora.

Pod wpływem promieni słonecznych w skórze może dojść do nadmiernej produkcji melaniny (barwnika) lub jej nierównomiernego rozłożenia. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy wystawiasz się na słońce bez zabezpieczenia skóry kremem z filtrem. Na twarzy, dekolcie, rękach i innych odsłoniętych, często opalanych częściach ciała pojawiają się wówczas nieestetyczne brązowe plamy.

Zima – najlepszy czas na usuwanie przebarwień

O poprawę kondycji skóry najlepiej zadbać zimą. To bowiem pora, kiedy skóra nie jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – doskonały czas na walkę
z zaburzeniami pigmentacji, wywołanymi ekspozycją na słońce. Dzięki temu wiosnę przywitasz
z gładką, odświeżoną i rozjaśnioną skórą.

Sposoby na przebarwienia

Przebarwienia słoneczne są umiejscowione płytko – w warstwie naskórka – dlatego można je łatwo usunąć. Dawniej wśród domowych sposobów królowało wcieranie soku z ogórka lub cytryny, na szczęście dziś nie brak skuteczniejszych preparatów kosmetycznych oraz zabiegów.




Doskonałe efekty można osiągnąć poprzez poddanie się zabiegowi Neoderma Bio-Peeling, dostępnemu w dwóch wersjach – dla cery normalnej i tłustej lub cery delikatnej i wrażliwej. Bio-Peeling Neodermy to rewolucyjny zabieg na twarz (szyję, dekolt, plecy) oparty wyłącznie na naturalnych ekstraktach roślinnych, przynoszący niezwykły efekt. Powstał w odpowiedzi na różne problemy skóry m.in. właśnie te związane z przebarwieniami. Doskonale radzi sobie z piegami, ostudą, plamami posłonecznymi i potrądzikowymi.

Czym bio-peeling różni się od innych tego typu zabiegów? Przede wszystkim w przeciwieństwie do chemicznych peelingów istnieje opcja light, którą można użyć na cerę z trądzikiem różowatym lub cera naczyniową, które zwykle są przeciwwskazaniami do większości tego typu zabiegów. Bio-peeling łączy mocne działanie z delikatna ochroną roślin. – zapewnia Ilona Skoneczna trener marki Neoderma.

Wierzymy, że w roślinach i ziołach tkwi niezwykła moc upiększania i regeneracji. Dlatego wybieramy najbardziej wartościowe składniki i łączymy je z nowoczesnymi osiągnięciami nauki. Dzięki temu uzyskujemy bezpieczne i skuteczne kosmetyki bazujące na unikalnych formułach – dodaje Ilona Skoneczna.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ