Zgrany duet, czyli jak dobrac biustonosz?



Dobór właściwego biustonosza to dla większości kobiet nie lada wyzwanie. Pierwszy podstawowy problem to fakt że nawet uznane marki, mają dosyc ubogi zakres rozmiarowy. W obecnych czasach bardzo zmieniły się proporcje naszego ciała.

Równie często możemy spotkac kobiety z szeroka klatką piersiową i małym biustem,  jak i odwrotnie. Rynek reaguje na zmiany zapotrzebowania wprawdzie powoli ale jednak. Coraz bardziej popularne staja się Brafitterki.(osoby zajmujące się profesjonalnym doborem bielizny).

O czym powinnaś pamiętac kupując biustonosz?

  • Obwód klatki piersiowej, materiał opinający klatkę piersiową, powinien być idealnie dopasowany. Nie może być zbyt luźny, ponieważ podczas noszenia przesuwa się do góry. Poza tym iż efekt wizualny jest mało estetyczny, dodatkowo powoduje to iż nasze piersi nie są właściwie podtrzymywane. Zbyt ciasny utrudnia oddech, powoduje ucisk i może wywoływac otarcia skóry.
  • Miseczki, ich zadanie polega na utrzymaniu biustu na właściwym poziomie i w idealnym kształcie. W związku z czym musza być tak dobrane, aby nie spłaszczały piersi. Musimy zwrócic uwagę z jakiego są materiału (nie powinny się marszczyc ani drażnic skóry).
  • Ramiączka, ważne jest aby były wykonane z dobrej jakości tkaniny, ponieważ jest to najbardziej „pracujący” element biustonosza. Z pewnością muszą być elastyczne, aby dopasowywac się do ciała. Kobiety z małym biustem mogą pozwolic sobie na większa dowolnośc w doborze. Natomiast przy dużym biuście trzeba wybierac szerokie ramiączka, ponieważ zbyt wąskie będą „wpijały” się w ciało.
  • Styl, dobór właściwego biustonosza jest nie lada wyzwaniem, warto przymierzyc w sklepie jak największą liczbę modeli. Najlepiej robic to pod okiem eksperta, czyli brafitterki. Dobrze dobrany biustonosz to taki, który pozostaje na swoim miejscu przez cały dzień niezależnie od tego ile i jakich ruchów wykonasz. Dobry biustonosz spełnia wszystkie twoje oczekiwania, PODNOSI, POWIĘKSZA, RZEŹBI!
  • Najczęstsze błędy w przymierzalni.

    • Dobrze dobrany biustonosz modeluje nie tylko sylwetkę ale ma także wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego postarajmy się unikac następujących błędów.

    Ramiączka,  przy zakładaniu biustonosza należy pamiętać o każdo razowej regulacji ramiączek. Praktycznym sposobem na sprawdzenie właściwego napięcia jest wsunięcie pod ramiączko kciuka. Jeżeli jesteśmy w stanie to zrobic bez większego wysiłku, napięcie ramiączek jest właściwe. W żadnym wypadku nie mogą się wpijac w ciało

    Zbyt ciasne miseczki, jeżeli są zbyt małe lub zbyt blisko siebie powodują ucisk i deformuja piersi. Dlatego powinniśmy szukac takiego biustonosza , w którym miseczka obejmuje całą pierś.



Zbyt duży luz w obwodzie, pas opinający klatkę piersiową, to podpora piersi. Zbyt luźny powoduje iż biustonosz nie spełnia swojej roli, czyli podtrzymywania i modelowania biustu. Ze względu na fakt że materiał z czasem ulega rozciągnięciu(a i nasza waga może się minimalnie wachac) warto wybierac te modele, które maja kilka wariantów szerokości. Obecnie dostępne  są również na rynku „wstawki” dzięki którym możemy sobie pomóc zbyt ciasnego pasa.

Jaki biustonosz zalecany jest dla kobiet po mastektomii?

  • Powinno się szukac modelu biustonosza bez fiszbinów, z regulowanymi ramiączkami. Jeżeli są noszone protezy występują modele z wmontowanymi w kieszonki miseczkami przeznaczonymi na protezy.

Czy wiesz że, wystepują na rynku silikonowe wkładki o strukturze sitka?

Ich zadaniem jest poprawa prezentacji biustu i zapewnienie skórze właściwej wymiany powietrza.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ