Zdrowe nogi dzięki substancjom roślinnym – Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, Ekstrakt z pestek winogron.



Na problemy z nogami, które objawiają się nieestetycznymi pajączkami, obrzękami czy uczuciem ciężkości, skarży się wiele kobiet. Aby pomóc zmęczonym nogom warto stosować preparaty, które wspierają mikrokrążenie żylne oraz zmniejszają uczucie ciężkich nóg. Powinny, oprócz znanej diosminy i hesperydyny, zawierać także ekstrakty z Vitis Vinifera czy ruszczyka kolczastego oraz witaminę C, które wywołują pozytywny wpływ na utrzymanie zdrowych nóg.

Kłopoty z mikrokrążeniem występują częściej u kobiet.

Fakt ten spowodowany jest niekorzystnym wpływem kobiecych hormonów na mięśniówkę naczyń, antykoncepcją hormonalną, hormonalną terapią zastępczą, przebytymi ciążami, ale także chodzeniem na obcasach czy noszeniem obcisłych ubrań.

Zmikronizowana frakcja flawonoidowa diosminy z hesperydyną.

Wyizolowane bioflawonoidy, czyli diosmina i hesperydyna, są końcowym produktem przemysłowego przetwarzania, ogromnych ilości pestek, błonnika i miąższu, owoców cytrusowych. Aby zwiększyć odsetek wchłoniętej substancji, stosuje się proces mikronizacji.

Mechanizm działania:

1. Hamuje enzym hialuronidazy, który odpowiada za rozkład kwasu hialuronowego, czyli głównego składnika śródbłonka naczyń.

2. Nasila działanie witaminy C, która chroni ścianki naczyń przed wolnymi rodnikami, a także jest niezbędna dla produkcji kolagenu. Dzięki temu bioflawonoidy wpływają na szczelność ścian naczyń krwionośnych.



Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego.

Z korzenia ruszczyka kolczastego, śródziemnomorskiej rośliny, pozyskuje się ruskogeninę, która zawiera heterozydy sterolowe. Ich zadaniem jest wzmocnienie, uszczelnienie i zapobieganie nadmiernemu poszerzaniu się naczyń żylnych, dzięki czemu wspomaga mikrokrążenie, odświeża i przynosi uczucie lekkości zmęczonym nogom.

Ekstrakty z ruszczyka kolczastego i sama ruskogenina sprawdzają się w przypadku uczucia zmęczenia i ciężkości nóg, nadmiernej kruchości naczyń krwionośnych, u osób przebywających długo w pozycji siedzącej lub stojącej.

ruszczyk_kolczasty

Ekstrakt z pestek winogron.

Pestki winogron zawierają oligomeryczne proantocyjanidyny, które znane są jako „super przeciwutleniacze”. Potrafią wykazywać kilkadziesiąt razy silniejsze działanie, niż znane z podobnych właściwości witamina C czy E. Jednocześnie działają, w stosunku do tych dwóch witamin, osłonowo.

Badania kliniczne dowodzą, iż ekstrakt z pestek winogron (150 mg) jest skuteczniejszy niż diosmina (450 mg) w dawce dziennej, w kwestii ciężkości, skurczów czy obrzęku nóg. Dodatkowo przyczyniają się do zachowania szczelności naczyń krwionośnych

Witamina C.

Pośrednio wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, gdyż wspomaga syntezę kolagenu. W przypadku niewystarczającej podaży witaminy C, naczynia krwionośne stają się kruche. Oprócz tego chroni składniki komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Zdrowe nogi pomaga zachować CycloDetramax, który oprócz diosminy i hesperydyny, zawiera ekstrakt z pestek winogron, standaryzowany na 95% proantocyjanidyn, ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, który standaryzowany jest na 5% ruskogeniny oraz witaminę C.

Warto dodać, iż Klient do opakowania suplementu, otrzymuje gratis żel kojący do nóg, który dodatkowo wspomaga działanie tabletek. Pomaga łagodzić obrzęk i uczucie ciężkości nóg oraz pomaga zmniejszyć skłonność do tworzenia się rozszerzonych naczyń krwionośnych.

 

Link do zakładki nt. produktu http://www.detramax.pl/produkty/cyclodetramax

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ