Zdrowe nogi dzięki substancjom roślinnym – Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, Ekstrakt z pestek winogron.



Na problemy z nogami, które objawiają się nieestetycznymi pajączkami, obrzękami czy uczuciem ciężkości, skarży się wiele kobiet. Aby pomóc zmęczonym nogom warto stosować preparaty, które wspierają mikrokrążenie żylne oraz zmniejszają uczucie ciężkich nóg. Powinny, oprócz znanej diosminy i hesperydyny, zawierać także ekstrakty z Vitis Vinifera czy ruszczyka kolczastego oraz witaminę C, które wywołują pozytywny wpływ na utrzymanie zdrowych nóg.

Kłopoty z mikrokrążeniem występują częściej u kobiet.

Fakt ten spowodowany jest niekorzystnym wpływem kobiecych hormonów na mięśniówkę naczyń, antykoncepcją hormonalną, hormonalną terapią zastępczą, przebytymi ciążami, ale także chodzeniem na obcasach czy noszeniem obcisłych ubrań.

Zmikronizowana frakcja flawonoidowa diosminy z hesperydyną.

Wyizolowane bioflawonoidy, czyli diosmina i hesperydyna, są końcowym produktem przemysłowego przetwarzania, ogromnych ilości pestek, błonnika i miąższu, owoców cytrusowych. Aby zwiększyć odsetek wchłoniętej substancji, stosuje się proces mikronizacji.

Mechanizm działania:

1. Hamuje enzym hialuronidazy, który odpowiada za rozkład kwasu hialuronowego, czyli głównego składnika śródbłonka naczyń.

2. Nasila działanie witaminy C, która chroni ścianki naczyń przed wolnymi rodnikami, a także jest niezbędna dla produkcji kolagenu. Dzięki temu bioflawonoidy wpływają na szczelność ścian naczyń krwionośnych.



Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego.

Z korzenia ruszczyka kolczastego, śródziemnomorskiej rośliny, pozyskuje się ruskogeninę, która zawiera heterozydy sterolowe. Ich zadaniem jest wzmocnienie, uszczelnienie i zapobieganie nadmiernemu poszerzaniu się naczyń żylnych, dzięki czemu wspomaga mikrokrążenie, odświeża i przynosi uczucie lekkości zmęczonym nogom.

Ekstrakty z ruszczyka kolczastego i sama ruskogenina sprawdzają się w przypadku uczucia zmęczenia i ciężkości nóg, nadmiernej kruchości naczyń krwionośnych, u osób przebywających długo w pozycji siedzącej lub stojącej.

ruszczyk_kolczasty

Ekstrakt z pestek winogron.

Pestki winogron zawierają oligomeryczne proantocyjanidyny, które znane są jako „super przeciwutleniacze”. Potrafią wykazywać kilkadziesiąt razy silniejsze działanie, niż znane z podobnych właściwości witamina C czy E. Jednocześnie działają, w stosunku do tych dwóch witamin, osłonowo.

Badania kliniczne dowodzą, iż ekstrakt z pestek winogron (150 mg) jest skuteczniejszy niż diosmina (450 mg) w dawce dziennej, w kwestii ciężkości, skurczów czy obrzęku nóg. Dodatkowo przyczyniają się do zachowania szczelności naczyń krwionośnych

Witamina C.

Pośrednio wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, gdyż wspomaga syntezę kolagenu. W przypadku niewystarczającej podaży witaminy C, naczynia krwionośne stają się kruche. Oprócz tego chroni składniki komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Zdrowe nogi pomaga zachować CycloDetramax, który oprócz diosminy i hesperydyny, zawiera ekstrakt z pestek winogron, standaryzowany na 95% proantocyjanidyn, ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, który standaryzowany jest na 5% ruskogeniny oraz witaminę C.

Warto dodać, iż Klient do opakowania suplementu, otrzymuje gratis żel kojący do nóg, który dodatkowo wspomaga działanie tabletek. Pomaga łagodzić obrzęk i uczucie ciężkości nóg oraz pomaga zmniejszyć skłonność do tworzenia się rozszerzonych naczyń krwionośnych.

 

Link do zakładki nt. produktu http://www.detramax.pl/produkty/cyclodetramax

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ