Zadbane włosy, olśniewająca Ty!



Przesuszenie, brak połysku i łamliwość włosów to najczęstsze problemy, z jakimi borykają się kobiety. Tymczasem zadbane i zdrowe włosy wpływają na nasze samopoczucie, dając nam większą pewność siebie. Dlatego jeszcze przed latem znajdźmy czas na regenerację i przeprowadzenie mniejszej lub większej metamorfozy.

 

Na kondycję i wygląd naszej fryzury wpływa wiele czynników – zdrowie, dieta, styl życia, stosowane kosmetyki oraz oczywiście warunki atmosferyczne. Duże zmiany pogodowe powodują, że nasza skóra głowy i włosy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, przez co możemy zaobserwować zwiększone wypadanie, przesuszenie, elektryzowanie się i mocniejsze niż zwykle przetłuszczanie. Chcąc nadać fryzurze piękny wygląd, warto zadziałać szybko i kompleksowo. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej pielęgnacji nasze włosy odzyskają sprężystość oraz blask.

 

Akcja regeneracja

Właściwa pielęgnacja włosów powinna opierać się na zdrowym odżywianiu oraz stosowaniu profesjonalnych kosmetyków z  bogatym składem. Kluczowe jest działanie od wewnątrz i zewnątrz.

 

– Wybierajmy szampony i odżywki zawierające dużą ilość składników aktywnych, które zapewniają skuteczniejszą pielęgnację. Zbawienne działanie mają m.in. algi morskie, wyciągi z ziół, np. nagietka, jasnoty, czy szałwii oraz ekstrakty owocoweOdbudowa i regeneracja powinna polegać także na uzupełnieniu struktury włosów w naturalne budulce, czyli keratynę, witaminy A, E, K, PP, B i C oraz minerały, takie jak cynk, magnez, miedź, selen  mówi Andrzej Wierzbicki, współzałożyciel salonów i marki kosmetyków WS Academy.

Nasza dieta powinna być bogata w witaminy i minerały, ale również w produkty zawierające białko oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które są szczególnie pomocne przy zwiększonym wypadaniu włosów. Jeśli zmagamy się z takowym problemem, tutaj również z pomocą przyjdą fachowe kosmetyki.

 

 O dobrą kondycję włosów powinny zadbać preparaty dobrane odpowiednio do ich potrzeb. Wybór tych właściwych to pierwszy krok. Często sięgamy po kosmetyki chroniące kolor, czy dodające objętości, a tymczasem nic nam one nie dadzą, jeśli włosów wciąż będzie ubywać. Mając świadomość skali tego problemu wprowadziliśmy na rynek linię kosmetyków, w której znajdują się dwa eliksiry  – szampony dedykowane temu problemowi. Drugim krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry głowy podczas mycia, bo tylko czysta skóra to zdrowa skóra, a zdrowa skóra to zdrowy włos  – podkreśla Tomasz Schmidt, współzałożyciel salonów i marki kosmetyków WS Academy.



A może większa metamorfoza?

Regularne podcinanie końcówek to konieczność, która jednocześnie może sprawić, że fryzura nabierze zdrowszego wyglądu. Może jednak warto odważyć się na coś więcej?

– Wiosna to okres, w którym warto zafundować sobie metamorfozę i zdecydować się na odważniejsze cięcie, ostre cięcie – przekonuje Andrzej Wierzbicki, stylista fryzur.

– Jeśli jednak nie chcemy skracać włosów, możemy poprzestać na stylowym uczesaniu. Hitem sezonu dla mężczyzn jest fryzura „na surfera”, czyli dłuższe, czesane wiatrem włosy. Do ich stylizacji używa się naturalnych preparatów, np. soli morskiej, podkreślającej lekki skręt włosów, tak charakterystyczny dla tej fryzury. Jednym z kobiecych trendów są natomiast loki, które powinny być suszone naturalnie, albo suszarką z dyfuzorem, aby uniknąć niechcianego efektu puszenia  dodaje Wierzbicki.

zadbane-wlosy-olsniewajaca-ty

Koloryzacja dobrana do cery

Kolor włosów to jeden z ważniejszych wyróżników postrzegania naszej fryzury. O ile niektórzy mogą obawiać się radykalnego cięcia lub na przeprowadzenie rewolucji nie pozwala im długość ich włosów, o tyle na zmianę koloru lub odświeżenie może pokusić się niemal każdy.

Wśród najmodniejszych trendów kolorystycznych wciąż króluje „naturalność”, czyli kolor idealnie dobrany do cery. Naturalny kolor włosów jest ciemniejszy i chłodniejszy u nasady, a przy końcach przechodzi łagodnie w jaśniejszy, cieplejszy kolor. Kluczem do udanego zabiegu jest wykonanie wcześniej analizy kolorystycznej, tak by wybrany odcień w naturalny sposób podkreślał atuty urody.

 

 Efekt naturalności można osiągać na kilka sposobów. Absolutnym hitem ostatnio jest tzw. koloryzacja „flower” czyli farbowanie w różnych odcieniach, a także „sombre”, w którym mamy do czynienia z bardzo delikatnymi przejściami kolorystycznymi lub „baby lights sunlights” imitujące rozjaśnienie od słońca – wylicza mistrz koloryzacji Tomasz Schmidt– Do lamusa odchodzi natomiast „ombre” i „przeciągnięty odrost” – dodaje Schmidt.

Pamiętajmy, że o włosy oraz skórę głowy trzeba dbać przez cały rok, dlatego stale dbajmy o ich odpowiednie oczyszczenie i odżywienie. W końcu zadbane włosy, to olśniewająca Ty.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ