Sposoby na piękne włosy. Tego nie wiedziałaś!



Brokuły, komórki macierzyste, „wob”. Przedstawiamy kilka kroków do wymarzonej fryzury na wiosnę. Sprawdź, na którym etapie jesteś.

Zanim fryzjer będzie miał szansę wyczarować na głowie najmodniejszą fryzurę sezonu, warto zadbać o kondycję i zdrowie włosów.

Dieta

Pierwszym krokiem jest odpowiednia dieta. Wiosna to dobry czas na przestrojenie się na lekkie, pełnowartościowe pokarmy. Mając na uwadze piękno włosów, należy zweryfikować spożywane witaminy oraz mikroelementy. Witamina A (retinol) obecna w jajach kurzych, mięsie, nabiale oraz pomidorach, papryce i marchwi, wzmocni włosy.

Witamina B sprawi, że będą gęstsze i mocniejsze, dlatego warto jeść mięso drobiowe, ziarna słonecznika, nabiał, brokuły, pieczarki, banany i ryby. Natomiast w produktach takich jak ryż, migdały, szpinak, papryka i oliwa z oliwek znajduje się witamina E, przyspieszająca regenerację włosów. Za ich zdrowy wzrost odpowiedzialne są pierwiastki selen, miedź, cynk i żelazo oraz siarka.

Komórki macierzyste MIC-1

Zbilansowana dieta idzie w parze z dobrymi nawykami pielęgnacyjnymi, które najczęściej zapewniane są doborem odpowiedniego szamponu i odżywki. Często pomijana jest skóra głowy, w której zakorzenione są cebulki włosów i to od ich kondycji zależy jakość włosów. Warto o nią zadbać. Intensywna kuracja regenerująca  z komórkami macierzystymi – Revitacell Stem Cells Hair Therapy  – pobudza naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w cebulkach włosów i skórze głowy.

Zawiera innowacyjny składnik NHAC Biocervin MIC-1, który odżywia i wzmacnia cebulki włosów, ogranicza wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych.  – Kuracja stosowana regularnie wzmocni włosy. Mocno zniszczone można odżywiać nakładając preparat na całą noc, co zmaksymalizuje działanie – mówi Paulina Bugno, ekspert ds. wdrożeń marki Revitacell.



Suszenie i szczotkowanie

Nawet proste, wykonywane od lat czynności, mogą okazać się dla włosów szkodliwe. Umyte włosy najlepiej zawinąć w suchy ciepły ręcznik i pozwolić im wyschnąć w sposób naturalny. Sięgając po suszarkę, ustawić ją na niższą temperaturę i trzymać w odległości co najmniej 20 cm od głowy.

Włosy przed suszeniem można rozczesać grzebieniem o szerokim rozstawie zębów, ale nie szczotką, ponieważ może to spowodować rozciągnięcie struktury włosa i oddzielenie powłoki keratynowej od warstwy rdzenia. Wychodzenie z domu z mokrymi włosami naraża je na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Korona

Ukoronowaniem dzieła regeneracji włosów będzie modne strzyżenie w wykonaniu zaufanego fryzjera. Przed wizytą dobrze jest zapoznać się z obowiązującymi trendami i wybrać coś odpowiedniego do kształtu twarzy. W tym sezonie każdy znajdzie coś dla siebie. Panie hołdujące

długim włosom mogą nosić przedziałek asymetryczny lub równiutki pośrodku. Hitem dla włosów do ramion jest wob, czyli klasyczny bob, jednak w wersji z delikatnymi falami. Coraz większą popularność zyskują także fryzury krótkie inspirowane modą z lat 80-tych. Świetnie ostrzyżone, z odrobiną nonszalancji będą wyglądały seksowanie i nowocześnie.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ