Problemy z rozszerzonymi naczynkami? Zobacz, co możesz z tym zrobić!



Cera naczynkowa wymaga starannej pielęgnacji, a drobne zaniedbania mogą sprawić, że nasza skóra zostanie ozdobiona niechcianymi pajączkami. Jak można się chronić przed tym problemem?

Pękające naczynka to kłopot, z którym musi się zmierzyć wiele kobiet. Charakterystyczną cechą tego problemu są tzw. pajączki, czyli gęsta sieć czerwonych niteczek. Powstają one wtedy, gdy rozszerzone naczynka zaczynają zbyt mocno akcentować swą obecność. Główną przyczyną problemu jest zbyt wysokie ciśnienie krwi, co w połączeniu z osłabionymi naczynkami może wpływać na wygląd skóry. Wiadomo też, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasilenie się problemów. Czego zatem powinny unikać osoby obdarzone cerą naczynkową?

Te czynniki sprzyjają powstawaniu pajączków!

Te kobiety, które mają problem z powstawaniem pajączków na twarzy, powinny walkę z nimi rozpocząć od poznania tych czynników, które przyczyniają się do rozszerzania się naczynek. Czego zatem unikać? Gorących kąpieli, zbyt długiego i zbyt intensywnego wysiłku fizycznego oraz takich używek, jak alkohol, kawa czy mocna herbata.

Wiadomo również, że istnieje wiele kosmetyków, które w przypadku cery naczynkowej zamiast pielęgnować, mogą tylko zaszkodzić. Dotyczy to przede wszystkim ziarnistych peelingów oraz tych kremów, w których znajdują się kwasy owocowe. Lepiej więc ograniczyć się do stosowania tych kosmetyków, które są przeznaczone do cery naczynkowej.



Jak pokonać takie niedoskonałości?

Odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie czynników nasilających problemy z pękającymi naczynkami to podstawa. W pielęgnacji pomocne będą odpowiednie kremy na naczynka, które w swej ofercie posiada m.in. Garnier. Kosmetyki do cery naczynkowej są sporządzane w taki sposób, by możliwie jak najskuteczniej wzmacniać naczynka, a jednocześnie łagodzić dolegliwości wiążące się z tak wrażliwą cerą. Kasztanowiec, żurawina lub algi morskie to tylko niektóre z popularnych składników, które znajdują się z kosmetykach przeznaczonych do walki z naczynkami.

Często w kremach do cery naczynkowej znajdują się też niewielkie dodatki substancji barwiących, które mają pomóc w maskowaniu problemów. Warto też wspomnieć o ogromnej roli, jaką odgrywa w walce z naczynkami witamina C. Ma ona wyjątkową moc zarówno jako składnik kremów, jak i witamina obecna w znacznych ilościach w diecie. Spożywanie tych produktów, które są dobrym źródłem tej witaminy, może pomóc we wzmacnianiu naczynek od wewnątrz, co jest równie ważnym posunięciem, jak zewnętrzna pielęgnacja skóry.

Cera naczynkowa ma swą specyfikę, wymaga też wyjątkowej pielęgnacji. Wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków może przynieść znaczną poprawę, tym bardziej, że kremów dedykowanych posiadaczkom cery z naczynkami przybywa. Rośnie też wiedza na temat tych czynników, które przyczyniają się do narastania problemów z pajączkami. Ta wiedza sprawia, że poprzez wybór odpowiednich środków do pielęgnacji oraz codzienne postępowanie, możemy lepiej radzić sobie z tą przypadłością. 

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ