Problemy z rozszerzonymi naczynkami? Zobacz, co możesz z tym zrobić!



Cera naczynkowa wymaga starannej pielęgnacji, a drobne zaniedbania mogą sprawić, że nasza skóra zostanie ozdobiona niechcianymi pajączkami. Jak można się chronić przed tym problemem?

Pękające naczynka to kłopot, z którym musi się zmierzyć wiele kobiet. Charakterystyczną cechą tego problemu są tzw. pajączki, czyli gęsta sieć czerwonych niteczek. Powstają one wtedy, gdy rozszerzone naczynka zaczynają zbyt mocno akcentować swą obecność. Główną przyczyną problemu jest zbyt wysokie ciśnienie krwi, co w połączeniu z osłabionymi naczynkami może wpływać na wygląd skóry. Wiadomo też, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasilenie się problemów. Czego zatem powinny unikać osoby obdarzone cerą naczynkową?

Te czynniki sprzyjają powstawaniu pajączków!

Te kobiety, które mają problem z powstawaniem pajączków na twarzy, powinny walkę z nimi rozpocząć od poznania tych czynników, które przyczyniają się do rozszerzania się naczynek. Czego zatem unikać? Gorących kąpieli, zbyt długiego i zbyt intensywnego wysiłku fizycznego oraz takich używek, jak alkohol, kawa czy mocna herbata.

Wiadomo również, że istnieje wiele kosmetyków, które w przypadku cery naczynkowej zamiast pielęgnować, mogą tylko zaszkodzić. Dotyczy to przede wszystkim ziarnistych peelingów oraz tych kremów, w których znajdują się kwasy owocowe. Lepiej więc ograniczyć się do stosowania tych kosmetyków, które są przeznaczone do cery naczynkowej.



Jak pokonać takie niedoskonałości?

Odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie czynników nasilających problemy z pękającymi naczynkami to podstawa. W pielęgnacji pomocne będą odpowiednie kremy na naczynka, które w swej ofercie posiada m.in. Garnier. Kosmetyki do cery naczynkowej są sporządzane w taki sposób, by możliwie jak najskuteczniej wzmacniać naczynka, a jednocześnie łagodzić dolegliwości wiążące się z tak wrażliwą cerą. Kasztanowiec, żurawina lub algi morskie to tylko niektóre z popularnych składników, które znajdują się z kosmetykach przeznaczonych do walki z naczynkami.

Często w kremach do cery naczynkowej znajdują się też niewielkie dodatki substancji barwiących, które mają pomóc w maskowaniu problemów. Warto też wspomnieć o ogromnej roli, jaką odgrywa w walce z naczynkami witamina C. Ma ona wyjątkową moc zarówno jako składnik kremów, jak i witamina obecna w znacznych ilościach w diecie. Spożywanie tych produktów, które są dobrym źródłem tej witaminy, może pomóc we wzmacnianiu naczynek od wewnątrz, co jest równie ważnym posunięciem, jak zewnętrzna pielęgnacja skóry.

Cera naczynkowa ma swą specyfikę, wymaga też wyjątkowej pielęgnacji. Wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków może przynieść znaczną poprawę, tym bardziej, że kremów dedykowanych posiadaczkom cery z naczynkami przybywa. Rośnie też wiedza na temat tych czynników, które przyczyniają się do narastania problemów z pajączkami. Ta wiedza sprawia, że poprzez wybór odpowiednich środków do pielęgnacji oraz codzienne postępowanie, możemy lepiej radzić sobie z tą przypadłością. 

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ