Problemy z rozszerzonymi naczynkami? Zobacz, co możesz z tym zrobić!



Cera naczynkowa wymaga starannej pielęgnacji, a drobne zaniedbania mogą sprawić, że nasza skóra zostanie ozdobiona niechcianymi pajączkami. Jak można się chronić przed tym problemem?

Pękające naczynka to kłopot, z którym musi się zmierzyć wiele kobiet. Charakterystyczną cechą tego problemu są tzw. pajączki, czyli gęsta sieć czerwonych niteczek. Powstają one wtedy, gdy rozszerzone naczynka zaczynają zbyt mocno akcentować swą obecność. Główną przyczyną problemu jest zbyt wysokie ciśnienie krwi, co w połączeniu z osłabionymi naczynkami może wpływać na wygląd skóry. Wiadomo też, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasilenie się problemów. Czego zatem powinny unikać osoby obdarzone cerą naczynkową?

Te czynniki sprzyjają powstawaniu pajączków!

Te kobiety, które mają problem z powstawaniem pajączków na twarzy, powinny walkę z nimi rozpocząć od poznania tych czynników, które przyczyniają się do rozszerzania się naczynek. Czego zatem unikać? Gorących kąpieli, zbyt długiego i zbyt intensywnego wysiłku fizycznego oraz takich używek, jak alkohol, kawa czy mocna herbata.

Wiadomo również, że istnieje wiele kosmetyków, które w przypadku cery naczynkowej zamiast pielęgnować, mogą tylko zaszkodzić. Dotyczy to przede wszystkim ziarnistych peelingów oraz tych kremów, w których znajdują się kwasy owocowe. Lepiej więc ograniczyć się do stosowania tych kosmetyków, które są przeznaczone do cery naczynkowej.



Jak pokonać takie niedoskonałości?

Odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie czynników nasilających problemy z pękającymi naczynkami to podstawa. W pielęgnacji pomocne będą odpowiednie kremy na naczynka, które w swej ofercie posiada m.in. Garnier. Kosmetyki do cery naczynkowej są sporządzane w taki sposób, by możliwie jak najskuteczniej wzmacniać naczynka, a jednocześnie łagodzić dolegliwości wiążące się z tak wrażliwą cerą. Kasztanowiec, żurawina lub algi morskie to tylko niektóre z popularnych składników, które znajdują się z kosmetykach przeznaczonych do walki z naczynkami.

Często w kremach do cery naczynkowej znajdują się też niewielkie dodatki substancji barwiących, które mają pomóc w maskowaniu problemów. Warto też wspomnieć o ogromnej roli, jaką odgrywa w walce z naczynkami witamina C. Ma ona wyjątkową moc zarówno jako składnik kremów, jak i witamina obecna w znacznych ilościach w diecie. Spożywanie tych produktów, które są dobrym źródłem tej witaminy, może pomóc we wzmacnianiu naczynek od wewnątrz, co jest równie ważnym posunięciem, jak zewnętrzna pielęgnacja skóry.

Cera naczynkowa ma swą specyfikę, wymaga też wyjątkowej pielęgnacji. Wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków może przynieść znaczną poprawę, tym bardziej, że kremów dedykowanych posiadaczkom cery z naczynkami przybywa. Rośnie też wiedza na temat tych czynników, które przyczyniają się do narastania problemów z pajączkami. Ta wiedza sprawia, że poprzez wybór odpowiednich środków do pielęgnacji oraz codzienne postępowanie, możemy lepiej radzić sobie z tą przypadłością. 

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ