Problemy z rozszerzonymi naczynkami? Zobacz, co możesz z tym zrobić!



Cera naczynkowa wymaga starannej pielęgnacji, a drobne zaniedbania mogą sprawić, że nasza skóra zostanie ozdobiona niechcianymi pajączkami. Jak można się chronić przed tym problemem?

Pękające naczynka to kłopot, z którym musi się zmierzyć wiele kobiet. Charakterystyczną cechą tego problemu są tzw. pajączki, czyli gęsta sieć czerwonych niteczek. Powstają one wtedy, gdy rozszerzone naczynka zaczynają zbyt mocno akcentować swą obecność. Główną przyczyną problemu jest zbyt wysokie ciśnienie krwi, co w połączeniu z osłabionymi naczynkami może wpływać na wygląd skóry. Wiadomo też, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasilenie się problemów. Czego zatem powinny unikać osoby obdarzone cerą naczynkową?

Te czynniki sprzyjają powstawaniu pajączków!

Te kobiety, które mają problem z powstawaniem pajączków na twarzy, powinny walkę z nimi rozpocząć od poznania tych czynników, które przyczyniają się do rozszerzania się naczynek. Czego zatem unikać? Gorących kąpieli, zbyt długiego i zbyt intensywnego wysiłku fizycznego oraz takich używek, jak alkohol, kawa czy mocna herbata.

Wiadomo również, że istnieje wiele kosmetyków, które w przypadku cery naczynkowej zamiast pielęgnować, mogą tylko zaszkodzić. Dotyczy to przede wszystkim ziarnistych peelingów oraz tych kremów, w których znajdują się kwasy owocowe. Lepiej więc ograniczyć się do stosowania tych kosmetyków, które są przeznaczone do cery naczynkowej.



Jak pokonać takie niedoskonałości?

Odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie czynników nasilających problemy z pękającymi naczynkami to podstawa. W pielęgnacji pomocne będą odpowiednie kremy na naczynka, które w swej ofercie posiada m.in. Garnier. Kosmetyki do cery naczynkowej są sporządzane w taki sposób, by możliwie jak najskuteczniej wzmacniać naczynka, a jednocześnie łagodzić dolegliwości wiążące się z tak wrażliwą cerą. Kasztanowiec, żurawina lub algi morskie to tylko niektóre z popularnych składników, które znajdują się z kosmetykach przeznaczonych do walki z naczynkami.

Często w kremach do cery naczynkowej znajdują się też niewielkie dodatki substancji barwiących, które mają pomóc w maskowaniu problemów. Warto też wspomnieć o ogromnej roli, jaką odgrywa w walce z naczynkami witamina C. Ma ona wyjątkową moc zarówno jako składnik kremów, jak i witamina obecna w znacznych ilościach w diecie. Spożywanie tych produktów, które są dobrym źródłem tej witaminy, może pomóc we wzmacnianiu naczynek od wewnątrz, co jest równie ważnym posunięciem, jak zewnętrzna pielęgnacja skóry.

Cera naczynkowa ma swą specyfikę, wymaga też wyjątkowej pielęgnacji. Wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków może przynieść znaczną poprawę, tym bardziej, że kremów dedykowanych posiadaczkom cery z naczynkami przybywa. Rośnie też wiedza na temat tych czynników, które przyczyniają się do narastania problemów z pajączkami. Ta wiedza sprawia, że poprzez wybór odpowiednich środków do pielęgnacji oraz codzienne postępowanie, możemy lepiej radzić sobie z tą przypadłością. 

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ