Poznaj top 3 peelingi rekomendowane przez lekarzy dermatologów



Czas na mocne starcie  

Zimowa aura sprzyja złuszczaniu skóry. Teraz jest najlepszy czas, by skorzystać  z dobrodziejstw chemicznego peelingu – spłycić zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia i rozświetlić zmęczoną cerę. Poznaj top 3 peelingi rekomendowane przez lekarzy dermatologów. 

Nowoczesne peelingi medyczne zwalczają najpopularniejsze problemy skóry takie, jak utrata jędrności, przesuszenie, niedoskonałości czy blizny. Ich formuły łączą dobroczynne złuszczające właściwości kwasów chemicznych z substancjami aktywnymi. W najnowszych peelingach obok kwasu TCA, mlekowego czy fenolowego znajdziemy ekstrakt z kakaowca, jagód acai, mango czy dyni. Poznaj najciekawsze peelingi sezonu.

Odmładzający czekoladowy peeling chemiczny

To absolutna nowość na rynku medycyny estetycznej. Wbrew pozorom to niezwykle intensywna kuracja złuszczająca z wykorzystaniem 50% kwasu mlekowego oraz ekstraktu  i masła z kakaowca, które działają antydepresyjnie. W peelingu zastosowano też jeden  z najsilniejszych znanych przeciwutleniaczy – Resweratrol. Można go znaleźć w skórce winogron i czerwonym winie. – Badania kliniczne wykazały, że wydłuża on życie komórek nawet o 30%. Pobudza produkcję kolagenu i elastazy, a także intensywnie ujędrnia  i rozjaśnia cerę – mówi dr Edyta Engländer, właścicielka gabinetu medycyny estetycznej, który jako pierwszy na Dolnym Śląsku wprowadził ten zabieg do swojej oferty (www.englander.com.pl).

 Pixel Peel

Frakcyjna stymulacja skóry mikroigłami z użyciem Dermapenu i jeden z najskuteczniejszych peelingów złuszczających – kwas Easy TCA (kwas trójchlorooctowy). Pixel Peel nie ma sobie równych w dziedzinie efektywnej redukcji blizn i rozstępów. Jest szczególnie polecany do odmładzania skór grubych z licznymi bliznami potrądzikowymi. Już sama technika podania kwasu TCA – podczas zabiegu w skórze powstaje tysiące mikronakłuć – sprawia, że odnawia się ona już na poziomie komórkowym. Fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Efekt? Zregenerowana, napięta i rozjaśniona skóra, blizny  – mniej widoczne.



SkinBrite Peel

Rozjaśnienie, wybielenie i silne odmładzanie w jednym. W zabiegu SkinBrite Peel  w unikatowy sposób połączono substancje o silnym działaniu rozjaśniającym oraz hamującym aktywność tyrozyny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień z czystym retinolem (4%) o potwierdzonym działaniu przeciwstarzeniowym. Zabieg rozjaśnia przebarwienia o różnym podłożu. Jest polecany w przypadku skór dojrzałych, ze spadkiem jędrności, widocznymi oznakami fotostarzenia oraz tych ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania.

modanaurode.pl dr Edyta Englander

Rekomendacje dermatologa: 

– Kurację z zastosowaniem intensywnych peelingów chemicznych najlepiej rozpocząć właśnie teraz. Zimowa aura i mniejsze nasłonecznienie sprzyjają zabiegom złuszczającym  z wykorzystaniem silnie stężonych kwasów. Wystarczy godzina, seria ok. 3 sesji, by wiosną cieszyć się młodszą, promienną cerą. Skóra zaczyna się złuszczać intensywnie po 2-3 dniach. Jeśli zabieg wykonamy np. w środę, wystarczy, że w poniedziałek zabezpieczymy skórę kremem z filtrem i podkładem mineralnym – mówi dr Edyta Engländer.

Więcej informacji: 

dr Edyta Engländer, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Medyczny), a następnie uzyskała I i II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Posiada kilkunastoletnią praktykę w zawodzie lekarza dermatologa.

Specjalizuje się w zaawansowanych zabiegach wolumetrycznych i przywracających objętość tkankom. Jest jednym z pierwszych lekarzy w Polsce wykonujących zabiegi z zastosowaniem kwasu polimlekowego (Sculptra).

dr Edyta Englander

Szkoli innych lekarzy z zakresu podawania tego preparatu, a także kwasu hialuronowego. Wyspecjalizowała się w leczeniu trądziku, laseroterapii oraz dermatoskopii. Nieustannie podnosi kwalifikacje – uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach, kongresach i warsztatach. Dziesiątki certyfikatów potwierdzają jej kompetencje z dziedziny dermatologii estetycznej.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ