Perfekcyjna pielęgnacja, czyli jaki peeling wybrać jeszcze przed latem?



Wiosną często decydujemy się skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie. Oczyszczanie skóry, depilacja laserowa czy modelowanie sylwetki to jedne z najchętniej wybieranych zabiegów w tym okresie.

 Większość z nich wymaga zastosowania całej serii, ale są też takie, które już za pierwszym razem dają efekt wiosennego odświeżenia. Peeling w gabinecie medycyny estetycznej to łatwy sposób, aby skutecznie poprawić kondycję swojej skóry!

Podstawowa pielęgnacja

Wiosna to dobry czas, aby pozbyć się niedoskonałości skóry, które sprawiają, że nie czujesz się pewnie. Przebarwienia, zmarszczki, trądzik, rozszerzone pory – to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się kobiety. Upora się z nimi peeling w gabinecie. Dlaczego to jeden z najlepszych sposobów na poprawę stanu cery?

-„Skóra każdego z nas ulega zmianom. Podczas jej 28-dniowego cyklu przemiany naskórek samodzielnie się złuszcza, dochodzi do usunięcia martwych komórek oraz powstania nowych. Zastosowanie peelingu pozwala w bardziej efektywny sposób złuszczać martwe i zrogowaciałe komórki skóry, dzięki czemu jest ona gładsza i wygląda świeżej” – tłumaczy dr Oliwia Janiczek, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyna Urody.



Co polecają lekarze?

W zależności od zaawansowania problemów skórnych i efektów, jakie chcemy uzyskać, łatwo wybrać odpowiedni peeling. Dla osób chcących delikatnego odświeżenia skóry dobry będzie Yellow Peel, jeden z najmniej inwazyjnych peelingów chemicznych, osobom chcącym uzyskać efekt nawilżenia i oczyszczenia poleca się peelingi z kwasem glikolowym, natomiast lekkie rozświetlenie i rewitalizację skóry zapewni peeling migdałowy. Co jednak wybrać, jeśli myślimy o głębszym oczyszczeniu skóry?

– „W tym przypadku dobry będzie The Perfect Derma Peel, który świetnie sprawdza się w walce ze starzejącą się skórą, trądzikiem, melasmą i przebarwieniami. Oparty jest on na działaniu glutationu, którego zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, wzmocnienie komórek skóry i hamowanie produkcji melaniny w skórze. To jedyny tego typu przewidywalny peeling, dlatego warto zastosować go przed weekendem, aby moment złuszczania przeczekać w domu. Jego działanie jest dużo głębsze, a efekty widoczne są po jednym zabiegu” –wyjaśnia dr Oliwia Janiczek z Kliniki Medycyna Urody.

Profesjonalnie w gabinecie

Pamiętaj o tym, że delikatne peelingi w domu to również dobry sposób na lekkie wygładzenie skóry. Nic jednak nie działa tak jak zabieg pod okiem lekarza. -„Głębsze peelingi, w których działanie substancji czynnych jest wysokie, należy wykonywać  w profesjonalnym gabinecie lub klinice. Mamy wtedy pewność, że zostanie on dobrany właściwie do problemu skóry” – dodaje. Ważne jest również, aby po zastosowaniu peelingu pamiętać o fotoprotekcji świeżo złuszczona skóra nie lubi nadmiaru promieni słonecznych.

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ