Perfekcyjna pielęgnacja, czyli jaki peeling wybrać jeszcze przed latem?



Wiosną często decydujemy się skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie. Oczyszczanie skóry, depilacja laserowa czy modelowanie sylwetki to jedne z najchętniej wybieranych zabiegów w tym okresie.

 Większość z nich wymaga zastosowania całej serii, ale są też takie, które już za pierwszym razem dają efekt wiosennego odświeżenia. Peeling w gabinecie medycyny estetycznej to łatwy sposób, aby skutecznie poprawić kondycję swojej skóry!

Podstawowa pielęgnacja

Wiosna to dobry czas, aby pozbyć się niedoskonałości skóry, które sprawiają, że nie czujesz się pewnie. Przebarwienia, zmarszczki, trądzik, rozszerzone pory – to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się kobiety. Upora się z nimi peeling w gabinecie. Dlaczego to jeden z najlepszych sposobów na poprawę stanu cery?

-„Skóra każdego z nas ulega zmianom. Podczas jej 28-dniowego cyklu przemiany naskórek samodzielnie się złuszcza, dochodzi do usunięcia martwych komórek oraz powstania nowych. Zastosowanie peelingu pozwala w bardziej efektywny sposób złuszczać martwe i zrogowaciałe komórki skóry, dzięki czemu jest ona gładsza i wygląda świeżej” – tłumaczy dr Oliwia Janiczek, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyna Urody.



Co polecają lekarze?

W zależności od zaawansowania problemów skórnych i efektów, jakie chcemy uzyskać, łatwo wybrać odpowiedni peeling. Dla osób chcących delikatnego odświeżenia skóry dobry będzie Yellow Peel, jeden z najmniej inwazyjnych peelingów chemicznych, osobom chcącym uzyskać efekt nawilżenia i oczyszczenia poleca się peelingi z kwasem glikolowym, natomiast lekkie rozświetlenie i rewitalizację skóry zapewni peeling migdałowy. Co jednak wybrać, jeśli myślimy o głębszym oczyszczeniu skóry?

– „W tym przypadku dobry będzie The Perfect Derma Peel, który świetnie sprawdza się w walce ze starzejącą się skórą, trądzikiem, melasmą i przebarwieniami. Oparty jest on na działaniu glutationu, którego zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, wzmocnienie komórek skóry i hamowanie produkcji melaniny w skórze. To jedyny tego typu przewidywalny peeling, dlatego warto zastosować go przed weekendem, aby moment złuszczania przeczekać w domu. Jego działanie jest dużo głębsze, a efekty widoczne są po jednym zabiegu” –wyjaśnia dr Oliwia Janiczek z Kliniki Medycyna Urody.

Profesjonalnie w gabinecie

Pamiętaj o tym, że delikatne peelingi w domu to również dobry sposób na lekkie wygładzenie skóry. Nic jednak nie działa tak jak zabieg pod okiem lekarza. -„Głębsze peelingi, w których działanie substancji czynnych jest wysokie, należy wykonywać  w profesjonalnym gabinecie lub klinice. Mamy wtedy pewność, że zostanie on dobrany właściwie do problemu skóry” – dodaje. Ważne jest również, aby po zastosowaniu peelingu pamiętać o fotoprotekcji świeżo złuszczona skóra nie lubi nadmiaru promieni słonecznych.

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ