Patent na piękno – czym są kosmetyki selektywne?



Gdy słyszymy hasło „kosmetyki selektywne”, najczęściej myślimy: ekskluzywność, prestiż, wysoka cena. Tymczasem sformułowanie to niesie za sobą dużo więcej znaczeń – tych pozytywnych. Poznajmy je wszystkie!

Staranna kompozycja

– Pierwszą i najważniejszą cechą kosmetyków selektywnych jest to, że do ich produkcji stosuje się jedynie składniki o skutecznym, potwierdzonym laboratoryjnie działaniu. To dzięki opatentowanej formule tego typu preparatów – specjalnie wyselekcjonowanym składnikom oraz nowoczesnej technologii zastosowanej w procesie produkcji – odznaczają się one wysoką jakością i skutecznością w walce z niedoskonałościami cery czy też zmarszczkami – wyjaśnia Agnieszka Kamola z firmy NewDerm, wyłącznego dystrybutora preparatów TEOXANE w Polsce. Pierwsze znaczenie słowa „selektywny” to zatem „starannie skomponowany” – stworzony z precyzyjnie dobranych składników, które zanim zostaną zamknięte w buteleczce, muszą przejść długą drogę pod okiem specjalistów z laboratorium.

Ograniczona reklama

Poszukując informacji o kosmetykach selektywnych, próżno szukać ich w reklamach. Preparaty te należą zwykle do produktów niszowych, luksusowych, które na półkę klienta trafiają z polecenia specjalisty lub najlepszej przyjaciółki, która dany krem wypróbowała na własnej skórze. „Selektywność” oznacza zatem również „określone punkty dystrybucji” i „określoną grupa odbiorców”. Kosmetyki selektywne znajdziemy najczęściej we współpracujących z marką punktach, gabinetach lub bezpośrednio u dystrybutora czy w siedzibie producenta.



Prestiż

Słowem nierozerwalnie związanym z hasłem „kosmetyki selektywne” jest również określenie „prestiż”. Dotyczy on ceny preparatu – z reguły nie niskiej – oraz efektu – widocznego i odczuwalnego tuż po zastosowaniu.

– Kosmetyki selektywne są tworzone w taki sposób, by nikt nie miał wątpliwości, że używany produkt jest najwyższej jakości. Opracowanie takiego preparatu wiąże się z poświęceniem wielu lat na prace laboratoryjne, badania i testy. Nie ma wyjścia – efekt musi zostać doceniony przez klientów – wyznaje Agnieszka Kamola z firmy NewDerm.

– Widać to także na przykładzie TEOXANE Laboratorie, producenta, który na opracowanie nowej formuły kwasu hialuronowego – RHA™ – poświęcił aż dziesięć lat intensywnej pracy. W wyniku prac laboratoryjnych udało się jednak stworzyć składnik o wielu zastosowaniach i właściwościach. RHA™ nie tylko nawilża i ujędrnia skórę, ale również działa jak bogata w składniki odżywcze macierz, która dostarcza potrzebne składniki tam, gdzie są one wymagane. RHA™ jest stosowany we wszystkich wypełniaczach TEOSYAL, a od niedawna także w kosmeceutykach – w tym przypadku jego działanie wspierają dodatkowo Kompleks Odbudowujący Skórę CDR oraz NovHyal Biotech-G. To właśnie specjalistyczne działanie formuły podstawowej, potwierdzone w niezależnych badaniach klinicznych, pozwala zaliczyć kosmeceutyki TEOXANE do grona kosmetyków selektywnych. Jednak prawdziwym argumentem przemawiającym za ich kupnem jest dopiero skuteczność, nie klasyfikacja – dodaje Agnieszka Kamola.

Kosmetyki selektywne stanowią niewątpliwie przyciągającą alternatywę dla osób, które swojej skórze pragną zapewnić coś więcej niż standardową pielęgnację na bazie preparatów dostępnych w większości sklepów. Jeśli przed zakupem dobrze zweryfikujemy producenta i skład preparatu, prosząc o radę eksperta, skóra z pewnością odwdzięczy się nam już po kilku dniach!

 

O marce

Od 10 lat marka TEOSYAL dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. TEOSYAL to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych oraz bogata linia kosmeceutyków. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach TEOXANE Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata. W Polsce preparaty Teosyal są dostępne od 2006 r. Ich wyłącznym dystrybutorem jest firma NewDerm sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ