Patent na piękno – czym są kosmetyki selektywne?



Gdy słyszymy hasło „kosmetyki selektywne”, najczęściej myślimy: ekskluzywność, prestiż, wysoka cena. Tymczasem sformułowanie to niesie za sobą dużo więcej znaczeń – tych pozytywnych. Poznajmy je wszystkie!

Staranna kompozycja

– Pierwszą i najważniejszą cechą kosmetyków selektywnych jest to, że do ich produkcji stosuje się jedynie składniki o skutecznym, potwierdzonym laboratoryjnie działaniu. To dzięki opatentowanej formule tego typu preparatów – specjalnie wyselekcjonowanym składnikom oraz nowoczesnej technologii zastosowanej w procesie produkcji – odznaczają się one wysoką jakością i skutecznością w walce z niedoskonałościami cery czy też zmarszczkami – wyjaśnia Agnieszka Kamola z firmy NewDerm, wyłącznego dystrybutora preparatów TEOXANE w Polsce. Pierwsze znaczenie słowa „selektywny” to zatem „starannie skomponowany” – stworzony z precyzyjnie dobranych składników, które zanim zostaną zamknięte w buteleczce, muszą przejść długą drogę pod okiem specjalistów z laboratorium.

Ograniczona reklama

Poszukując informacji o kosmetykach selektywnych, próżno szukać ich w reklamach. Preparaty te należą zwykle do produktów niszowych, luksusowych, które na półkę klienta trafiają z polecenia specjalisty lub najlepszej przyjaciółki, która dany krem wypróbowała na własnej skórze. „Selektywność” oznacza zatem również „określone punkty dystrybucji” i „określoną grupa odbiorców”. Kosmetyki selektywne znajdziemy najczęściej we współpracujących z marką punktach, gabinetach lub bezpośrednio u dystrybutora czy w siedzibie producenta.



Prestiż

Słowem nierozerwalnie związanym z hasłem „kosmetyki selektywne” jest również określenie „prestiż”. Dotyczy on ceny preparatu – z reguły nie niskiej – oraz efektu – widocznego i odczuwalnego tuż po zastosowaniu.

– Kosmetyki selektywne są tworzone w taki sposób, by nikt nie miał wątpliwości, że używany produkt jest najwyższej jakości. Opracowanie takiego preparatu wiąże się z poświęceniem wielu lat na prace laboratoryjne, badania i testy. Nie ma wyjścia – efekt musi zostać doceniony przez klientów – wyznaje Agnieszka Kamola z firmy NewDerm.

– Widać to także na przykładzie TEOXANE Laboratorie, producenta, który na opracowanie nowej formuły kwasu hialuronowego – RHA™ – poświęcił aż dziesięć lat intensywnej pracy. W wyniku prac laboratoryjnych udało się jednak stworzyć składnik o wielu zastosowaniach i właściwościach. RHA™ nie tylko nawilża i ujędrnia skórę, ale również działa jak bogata w składniki odżywcze macierz, która dostarcza potrzebne składniki tam, gdzie są one wymagane. RHA™ jest stosowany we wszystkich wypełniaczach TEOSYAL, a od niedawna także w kosmeceutykach – w tym przypadku jego działanie wspierają dodatkowo Kompleks Odbudowujący Skórę CDR oraz NovHyal Biotech-G. To właśnie specjalistyczne działanie formuły podstawowej, potwierdzone w niezależnych badaniach klinicznych, pozwala zaliczyć kosmeceutyki TEOXANE do grona kosmetyków selektywnych. Jednak prawdziwym argumentem przemawiającym za ich kupnem jest dopiero skuteczność, nie klasyfikacja – dodaje Agnieszka Kamola.

Kosmetyki selektywne stanowią niewątpliwie przyciągającą alternatywę dla osób, które swojej skórze pragną zapewnić coś więcej niż standardową pielęgnację na bazie preparatów dostępnych w większości sklepów. Jeśli przed zakupem dobrze zweryfikujemy producenta i skład preparatu, prosząc o radę eksperta, skóra z pewnością odwdzięczy się nam już po kilku dniach!

 

O marce

Od 10 lat marka TEOSYAL dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. TEOSYAL to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych oraz bogata linia kosmeceutyków. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach TEOXANE Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata. W Polsce preparaty Teosyal są dostępne od 2006 r. Ich wyłącznym dystrybutorem jest firma NewDerm sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ