Oskar Bachoń – BRODACZE



Era prawdziwych mężczyzn, Wikingów podbijających świat, wraca w XXI wieku w postaci brody. Na wymuskanych, metroseksualnych męskich twarzyczkach pojawił się obfity zarost, który nawet z tak groźnego faceta jak Majami w “Pitbullu”, uczyni budzącego czułość misia. Brody noszą obecnie wszyscy aktorzy, celebryci, sportowcy. Brad Pitt, Michael Phelps, Piotr Stramowski. Drwale są wszędzie.

Cała rzecz w tym, z mojego fryzjerskiego punktu widzenia, że o brodę trzeba dbać. Inaczej poinformuje ona cały świat o tym, co właśnie jedliśmy, o świeżo umytych zębach czy pochłoniętych chipsach. Poza tym, w przypadku brody staranność jej utrzymania wyznacza tę delikatną granicę między wyglądaniem jak gotowe do pożarcia ciacho a bezdomny menel w obszczanych spodniach. Innymi słowy, broda jest wymagająca.

Ale też niesamowita. Z nią jest tak jak z odciskami palców: nie ma dwóch facetów o takiej samej brodzie. Bo zarost rośnie i układa się u każdego inaczej. Zdarza się, że kolorystycznie ma fantazje. Cały facet w szatynowej otoczce a na brodzie rudawe wykwity.

Psychologicznie patrząc, zapuszczenie brody przez faceta jest lekcją poznania się. Bo jej właściciel musi po prostu poznać charakter swojego zarostu, żeby go skutecznie okiełznać. No i zobaczyć, czy dodaje mu ona atrakcyjności, czy nie. Test na to jest prosty: wyobraź sobie facetkę, która ci się mega podoba. I stań przed lustrem z wystylizowanym drwalem na twarzy.

Czy chciałbyś, żeby cię takiego spotkała przypadkiem w centrum handlowym? Jeśli tak, to znaczy, że dobrze się czujesz ze swoją brodą i  pozostaje Ci tylko ją pielęgnować. Jeśli nie, to pokombinuj z jej kształtem. Czasem niewielkie zmiany zdecydowanie wpływają na odbiór całości. Życzliwa koleżanka w stylu cioci-dobra-rada mile widziana. No i może na początku fachowy fryzjer, który nauczy, jak osiągać efekt brodatego Ryana Gosslinga.



Druga sprawa to golarka czy trymer. To tak jak z prezerwatywą. Nie można oszczędzać na jakości, bo koszty złej inwestycji mogą mieć opłakane skutki. Kup naprawdę tę z górnej półki. Wszak stanie się ona twoją najbliższą towarzyszką każdego dnia. Podobnie z kosmetykami.

Nie można tej drugiej fryzury na naszej głowie traktować zwykłym mydłem czy szamponem. Zainwestuj w specjalne kosmetyki. Powoli pojawiają się w polskich sklepach, za to ci ich dostatek w tych internetowych. Broda musi być odpowiednio myta i natłuszczana, taka, żeby miało się ją ochotę pogłaskać i do niej przytulić. Wtedy stanie się wabikiem.

No i czesanie. Tu co brodacz, to inna szkoła. Niektórzy wolą grzebień. Inni – szczotkę. Nie ma to znaczenia. Znaczenie ma to, by ją czesać. Żeby usunąć kurz i resztki jedzenia. Żeby natłuścić cały włos. Żeby pozwolić, by powietrze dotarło do skóry.

Trzecia sprawa to konsekwencja. O brodę trzeba dbać codziennie. Nie ma bata. Przycinać. Dyscyplinować pojedyncze włoski. Tu nie ma przeproś. Nawet najlepiej obcięte włosy, gdy są nieumyte, po prostu źle wyglądają. Nawet najlepsza broda, zostawiona w samopas, doda nam lat i elementów odstraszających laski.

Jednym słowem. Broda jest ekstra. Jeśli nauczymy się o nią ekstra dbać.

Informacje o ekspercie:

OSKAR BACHOŃ

Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć.

Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce.

Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu.

Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami).

Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach.

Kwasy i moc natury Co warto wiedzieć o pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

Filarem efektywności w przypadku trądziku różowatego jest kompleksowe połączenie zastosowania leków, diety i właściwej pielęgnacji. Jesień to czas, kiedy skóra…
CZYTAJ

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz bardziej widoczny. Jakie możliwości oferuje AI w porównaniu…
CZYTAJ

Nie ma pięknego uśmiechu bez zdrowych dziąseł! Dowiedz się, jak dbać o dziąsła i czego unikać, aby im nie szkodzić.

Piękny i zdrowy uśmiech najczęściej kojarzy się z białymi, równymi zębami. Myśląc o pielęgnacji jamy ustnej, również pierwsze skojarzenie koncentruje…
CZYTAJ

Anti-aging w tandemie Duety składników dla jesiennego odmłodzenia

Anti-aging to jeden z priorytetów jesieni. Nasza skóra wciąż odczuwa konsekwencje letnich szaleństw, a już na horyzoncie pojawiają się Święta…
CZYTAJ

Prawdziwe piękno w dobie sztucznej inteligencji – Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno i ponownie zmienia definicję piękna

20 lat temu marka Dove po raz pierwszy pokazała światu, jak wygląda prawdziwe piękno. W 2004 roku rozpoczęła kampanię od…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce, jedynie część z nich wie, że tę chorobę…
CZYTAJ

Chcesz zregenerować włosy po lecie? Wybierz kompleksową pielęgnację!

Ekspozycja na promieniowanie UV, słona woda morska oraz częste mycie i stylizowanie sprawiają, że po wakacjach nasze włosy są suche,…
CZYTAJ

Schudnąć czy zaakceptować? W poszukiwaniu równowagi i dobrostanu w realiach toksycznej kultury dietetycznej

Nierealistyczne standardy piękna kształtowane przez media i społeczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: zmierzyć się z odchudzaniem…
CZYTAJ

Placki ziemniaczane z cukinią à la gofry

Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, z aromatem czosnku i delikatnym posmakiem cukinii. Idealnie sprawdzą się jako finezyjna przekąska lub…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed trudnymi uczuciami, to długotrwałe odwlekanie i dobrowolne odraczanie…
CZYTAJ

Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLER jesień – zima 2024

Subtelność, szyk i elegancja – pokaz najnowszej kolekcja Deni Cler „Sono Deni” za nami! 3 września 2024 roku, w wyjątkowych…
CZYTAJ

Nothing but Vanda Novak. Nowa kolekcja marki na sezon AW 2024/2025


To brawurowe marzenie - założyć buty i nic poza tym. Bo niczego więcej nie potrzebujesz. Tak właśnie jest z nową…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce,…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a…
CZYTAJ

Urazy stawu skokowego to nie tylko domena sportowców. 
Jak się nie uszkodzić w codziennym życiu?

Choć sportowcy, szczególnie koszykarze i lekkoatleci są bardziej narażeni na kontuzje stawu…
CZYTAJ