Naturalne sposoby na młodą skórę



Jędrna, elastyczna i rozświetlona skóra to dla większości z nas synonim młodości. Zachowanie takiego wyglądu jak najdłużej lub odzyskanie go po latach to cel, do którego dąży wiele kobiet.

 W jego osiągnięciu często przeszkadza nam brak wytrwałości lub strach przed inwazyjnymi zabiegami, które wiążą się z bólem i długim okresem rekonwalescencji. Na szczęście istnieją sposoby na naturalne i skuteczne ujędrnienie skóry. O czym mowa?

 

Domowa pielęgnacja

Maseczka z banana i peeling z ananasa są Ci doskonale znane? Starasz się stosować je często? Bardzo dobrze! Skóra potrzebuje witamin i takie domowe kosmetyki często są dodatkowym sposobem na ich dostarczenie. Jak już pewnie zauważyłaś, nie są one jednak najbardziej skuteczną metodą. Rzeczywiście mogą delikatnie wygładzić i poprawić koloryt cery, ale niestety nie są w stanie w widoczny sposób jej odmłodzić i ujędrnić.

Naturalnie w gabinecie?

Tak, to możliwe – wbrew pozorom gabinety medycyny estetycznej oferują również takie zabiegi. Jeżeli jesteś zwolenniczą naturalnych metod pielęgnacji i dbania o urodę, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. W zabiegach z zastosowaniem ultradźwięków, fal radiowych czy światła lasera wykorzystujemy wiedzę o organizmie i bazując na jego potencjale naprawczym, uruchamiamy mechanizmy, które powodują zagęszczanie, ujędrnianie i odmładzanie skóry. Jak to się odbywa? Weźmy za przykład zabieg INFINI, który wykorzystuje działanie pola radiowego.

-”Głowica tego urządzenia wyposażona jest w mikroigły, których końcówki, po umieszczeniu na wybranej głębokości, emitują impuls, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki. Bezpośrednim efektem są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują proces odnawiania włókien kolagenowych – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle.

Przed zabiegiem pacjent znieczulany jest kremem EMLA, a sama procedura trwa  od 30 minut zależnie od wielkości pola . Bezpośrednio po jej zakończeniu następuje obkurczanie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. -”Proces podskórnego remodelingu, polegający na stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcaniu się i zagęszczaniu jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań, trwa przez kilka kolejnych tygodni – dodaje dr Kuźmińska.

Bardzo ważną zaletą tego zabiegu jest też wielokrotne działanie na kolejnych warstwach skóry, dzięki czemu uzyskujemy przestrzenny efekt ujędrnienia. W rezultacie cera staje się gęstsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, a my uzyskujemy naturalny efekt odmłodzenia. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, również latem , nie jest wymagana ochrona przeciwsłoneczna.



Jakie są najważniejsze zalety naturalnych zabiegów?

Najważniejszą zaletą jest to, że ich pojawiające się stopniowo rezultaty są bezpieczne i naturalne. Korzystając z tego rodzaju zabiegów możesz być spokojna o swój wygląd, ponieważ nie ma ryzyka uzyskania nienaturalnych, przerysowanych efektów. U osób młodszych pozwalają one dłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji, a u kobiet w średnim wieku znakomicie sprawdzają się jako metody spowalniania zegara biologicznego.

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ