Młodsza o 10 lat – eksperci polecają



Nici, wypełniacze, botoks, lasery – różnorodność zabiegów medycyny estetycznej może zdziwić, dlatego my postanowiliśmy zapytać, które z nich są obecnie nie tylko modne, ale i dają realne efekty. Oto, co polecili nam eksperci!

Nici z haczykami

Biowchłanialne nici ze stożkami cieszą się popularnością wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie. Będąc alternatywą dla chirurgicznego liftingu, zabieg ten zyskał uznanie wśród osób, które pragną widocznego uniesienia policzków, poprawy owalu twarzy czy subtelnego uniesienia brwi bez użycia skalpela. U kogo wprowadzenie nici przynosi najlepsze rezultaty?

 – Nici ze stożkami najlepiej sprawdzają się u osób systematycznie dbających o kondycję swojej skóry, korzystających z zabiegów mezoterapii, wypełnień lub zabiegów laserowych. Takich, którym zależy na poprawieniu wyglądu, ale które wcześniej poddawały się innym zabiegom medycyny estetycznej w celu zagęszczenia skóry. Wcześniejsze korzystanie z zabiegów jest w tym przypadku bardzo ważne, ponieważ pozwala wzmocnić skórę i dostarczyć jej odpowiednich składników, które będą zaczepem dla stożków –wyjaśnia dr Iwona Stajkowska z Gabinetu Dermatologii Estetycznej Mediwa Dermestetica w Poznaniu.

 Swoim pacjentom szczególnie polecam zastosowanie do tego zabiegu nici Silhouette Soft, które po wprowadzeniu unoszą tkanki, jednocześnie pobudzając zawarty w skórze kolagen do odnowy. W batalii o jędrną skórę nici Silhouette Soft świetnie sprawdzą się w połączeniu z zabiegami z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej – poprzez stworzenie korygującego szkieletu dla skóry tworzą doskonałe narzędzie do walki z upływającym czasem i grawitacją – dodaje dr Stajkowska. Nici Silhouette Soft ulegają rozpuszczeniu po mniej więcej roku, pozostawiając po sobie specjalne tunele, które naturalnie wypełniają się komórkami kolagenowymi. W wyniku zabiegu skóra wygląda na dużo młodszą i zdrowszą.



Redensity znaczy „odbudowa”

Spośród zabiegów o silnie odmładzającym działaniu dr Monika Nunberg-Sawicka z Gabinetu Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie poleca natomiast zastrzyki kwasu hialuronowego w okolicę oka. – U pacjentów często daje się zauważyć pewien dysonans – przy bardzo zadbanej skórze twarzy, wyraźnie zaznaczonej linii żuchwy i pełnych ustach, patrzą na nas „stare”, zdradzające wiek oczy. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna, cienka, pozbawiona gruczołów łojowych, przez co starzeje się szybciej niż reszta twarzy. Efekt smutnej, zmęczonej twarzy potęgują dodatkowo zapadnięte doliny łez, które mogą pojawić się nawet w młodym wieku.

Mój sprawdzony sposób na walkę z tymi bruzdkami pod oczami to Teosyal Redensity II – preparat dedykowany leczeniu okolicy podkrążonego oka. Najbardziej lubię podawać go kaniulą, czyli tępo zakończoną igłą, ponieważ redukuje ona ryzyko pojawienia się siniaków. Zabieg wykonany wprawną ręką jest prawie bezbolesny, a efekty są widoczne niemal natychmiast i utrzymują się od 6 do 10 miesięcy. Jeśli chcemy je wydłużyć, można podtrzymująco, co 4 – 8 tygodni, wykonać zabieg mezoterapii – wyjaśnia ekspert.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ