Młodsza i rozświetlona skóra na stałe!



Większości kobiet doskonale znany jest problem poszarzałej i zmęczonej cery. Najczęściej mówi się o nim po okresie zimowym, kiedy to skóra narażona jest na działanie niskich temperatur, wiatru i innych szkodliwych czynników. Jednak nie jest to jedyny okres, w którym występuje ten problem. Co możemy zrobić, żeby na stałe się z nim pożegnać?

 

Aby skóra wyglądała młodziej i bardziej promiennie potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja. Warto zacząć działać już w momencie, kiedy zauważymy pierwsze oznaki starzenia. Najlepsze efekty przyniesie połączenie ze sobą pielęgnacji od środka (odżywiania i suplementacji) z kosmetykami i zabiegami, które w naturalny sposób pozwolą nam stymulować skórę do odbudowy i przywrócić jej młody wygląd.

Odżywianie

Aby skóra odzyskała świeży i promienny wygląd powinniśmy dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dla skóry bardzo ważna jest witamina C – silny przeciwutleniacz, który hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników oraz wyrównuje koloryt skóry. Dietę warto wzbogacić też o produkty zawierające witaminy A, z grupy B oraz D i E, które również mają duży wpływ na nasz wygląd.

Kosmetyki

Ważnym elementem pielęgnacji skóry powinno być również stosowanie kosmetyków. Najważniejsze jest odpowiednie, indywidualne dobranie kilku podstawowych produktów, w tym kosmetyków z filtrami UV, które ochronią skórę przed dodatkowymi uszkodzeniami. W tym celu najlepiej zwrócić się do dermatologa, który pomoże dobrać najlepszą kurację. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na wizytę, warto pamiętać, że na świeży i pełen blasku wygląd cery mogą wpływać produkty, w których składzie znajdziemy m.in. mangan, cynk, chrom, wapń, miedź i magnez.



Medycyna estetyczna

Samo odżywianie i stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków często nie jest wystarczające, ale może być świetnym uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej, które dadzą o wiele szybsze i bardziej zauważalne efekty. Z oferty gabinetów warto wybrać te, które nie wymagają silnej ingerencji i nie wykorzystują żadnych sztucznych substancji. Gwarantuje to nam większe bezpieczeństwo i uzyskanie naturalnych efektów.

Do tej grupy z pewnością można zaliczyć zabieg Scarlet RF, który nie tylko rozświetla, ale przede wszystkim skutecznie regeneruję skórę twarzy i szyi. Pobudzenie produkcji kolagenu dodatkowo wzmocnić może m.in. wspomniana wcześniej witamina C oraz składniki niektórych kosmetyków.

A na czym dokładnie polega Scarlet RF? Osoba wykonująca zabieg, posługując się niewielką końcówką, wyposażoną w 25 mikroigieł, delikatnie nakłuwa wybrany obszar. Precyzyjna kontrola głębokości sprawia, że wytwarzane ciepło dociera zarówno do naskórka, jak i do skóry właściwej. W efekcie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia zagęszczenie i napięcie skóry.

W przeciwieństwie do innych tego rodzaju procedur, nakłuwanie nie wiąże się z powstawaniem widocznych przez dłuższy czas śladów (pozostaje tylko delikatny rumień, który utrzymuje się od 1 do 3h). Po zabiegu skóra staje się wygładzona, zyskuje blask i widocznie młodszy wygląd. Jest to więc idealny zabieg dla osób, którym zależy na naturalnych efektach (bez ingerencji w rysy twarzy) oraz tych, którzy nie mają czasu na rekonwalescencje po innych zabiegach medycyny estetycznej.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ