Młodość jest zapisana w twoim DNA



W ludzkim DNA zapisane są wszystkie informacje genetyczne, także te dotyczące procesu starzenia się skóry. Wiedza ta i potencjał z niej wynikający może przynieść dużo dobrego w codziennej pielęgnacji. Właśnie dlatego badania dotyczące ludzkiego genotypu powinny (i na szczęście mają) odzwierciedlenie także w najnowszych produktach kosmetycznych. Kolor włosów, oczu, wzrost czy kondycja skóry – wszystko to zapisane jest w naszym DNA. Geny, dziedziczone od rodziców, określające rozwój, pewne cechy fizyczne oraz predyspozycje do zachorowania na niektóre choroby, odpowiadają także za proces starzenia i tzw. wiek postrzegany, czyli to, na ile lat wyglądamy. DNA w procesie starzenia sięNa proces starzenia się skóry wpływa wiele czynników: środowisko, w jakim żyjemy, nawyki czy pielęgnacja. Jednak, jak w wykazują najnowsze badania naukowe, to geny determinują aż 60% tego, jak wygląda nasza skóra i jak się zmienia na przestrzeni lat. W procesie starzenia się skóry uczestniczy aż 1500 genów.Są one odpowiedzialne m.in. za: nawilżanie, teksturę, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Wiedza na temat DNA umożliwia prowadzenie wielu badań mających na celu identyfikację obszarów w naszym genomie, które odpowiadają m.in. za mechanizmy regulacyjne dotyczące wyglądu i właśnie procesu starzenia się. Dlatego producenci kosmetyczni, bazując na pracach naukowców i prowadząc własne badania, coraz częściej wykorzystują najnowszą wiedzę w swoich produktach.



DNA w kosmetologii

Kosmetyki wykorzystujące wiedzę o ludzkim DNA stanowią prawdziwą rewolucję w zakresie pielęgnacji skóry i w działaniach anti-aging. W obszarze tym specjalizuje się hiszpańskie Laboratorium Genocosmetics, które opierając się na zaawansowanej genetyce, oferuje klientom produkty zawierające najskuteczniejsze składniki aktywne, uwzględniające wiedzę o procesie starzenia się skóry.

Takim kosmetykiem jest krem Genoxage X35/20 Complex Program 5 Actions 4 Weeks Booster, który zapewnia kompleksową kurację dla każdego typu skóry. Jednocześnie odbudowuje i stymuluje procesy naprawcze oraz nawilża skórę. Skład kremu opiera się na kompozycji aktywnych składników, które przyspieszają proces odnowy komórkowej, poprawiają elastyczność skóry i intensywnie ją nawilżają.

Rezultatem jest gładka i miękka skóra. Zaleca się stosowanie preparatu co najmniej trzy razy w roku – w styczniu, aby oczyścić i odnowić skórę podrażnianą niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, wiosną, aby przywrócić ją do życia po zimie i przygotować na pierwsze słońce oraz we wrześniu, aby nawilżyć i zregenerować skórę narażoną na intensywne działanie promieni UV.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ