Marzysz o idealnie dobranych perfumach? Sprawdź nasze wskazówki



Perfumy skrojone na miarę naszej osobowości – która kobieta nie marzy, by każdego dnia otulać się takim zapachem? Dobrze dobrane perfumy mogą bowiem stać się naszą drugą skórą, definiować nasze upodobania i podkreślać charakter. Jeśli jednak wciąż szukasz tej idealnej kompozycji, ten krótki przewodnik pomoże ci odnaleźć się w świecie perfum.

 

Z pewnością każdy z nas zna osobę, która dobiera perfumy pod wpływem chwili i obecnego nastroju. W gronie naszych znajomych bez wątpienia nie brakuje także tych, którzy są wierni jednemu zapachowi od lat. To, do której grupy się zaliczasz, nie ma jednak większego znaczenia – w każdym z tych przypadków warto poświęcić trochę czasu na poznanie różnych rodzajów perfum.

 

Rodzaje zapachów

Podstawowy podział wyróżnia cztery rodzaje zapachów: kwiatowe, cytrusowe, orientalne i szyprowe. Najpopularniejszą grupą perfum są zapachy o wiodących nutach kwiatowych. Akordy przywołujące na myśl konkretny kwiat lub cały bukiet urzekają swą delikatnością i subtelnością, zaś połączone z nutami owocowymi czy drzewnymi, jak w przypadku perfum Donna Karan https://tagomago.pl/producent/83/donna-karan/, zaskakują swoją głębią i zmysłowym charakterem.

Spore grono fanów mają również zapachy cytrusowe. Perfumy zawierające olejki eteryczne tłoczone z cytryny, limetki czy bergamotki uznawane są za niezwykle orzeźwiające, a ponadto dodają energii i poprawiają nastrój.

marzysz-o-idealnie-dobranych-perfumach-donna-karan-1

Z kolei w obrębie zainteresowań zwolenników intensywnych, mocnych zapachów znajdować się będą głównie perfumy orientalne. Aromaty wanilii, drzewa sandałowego, piżma, ambry i cedru, jak również cynamonu, gałki muszkatołowej czy goździków występują w nich zdecydowanie najczęściej, choć bywają też łączone z nutami kwiatowymi i owocowymi.

Ostatnią grupą są zapachy szyprowe. Powstają one na bazie aromatu mchu dębowego, który komponowany jest między innymi z paczulą, różą i żywicą, przez co są dość ciężkie, ale zarazem bardzo intensywne.



Perfumy na miarę charakteru

Zgodnie z podstawową zasadą, perfumy powinny pasować przede wszystkim do pory dnia i okazji. Mimo to, poszukując idealnego zapachu, nie możemy nie wziąć pod uwagę dominujących cech naszego charakteru.

Romantyczki z reguły fantastycznie czują się w perfumach kwiatowych, które podkreślają ich wrodzoną subtelność i niewinność. Połączone z nutami owocowymi nabierają niezwykle oryginalnego charakteru, a także tworzą wokół właścicielki delikatną aurę tajemniczości.

marzysz-o-idealnie-dobranych-perfumach-donna-karan-3

Elegantkom natomiast poleca się głównie klasyczne zapachy, niemniej świetnie egzamin zdadzą także intensywne, orientalne aromaty z wiodącą nutą piżma, kardamonu, cynamonu czy mchu dębowego.

Urodzone uwodzicielki powinny stawiać na zmysłowe, intensywne i trwałe zapachy – nuty kwiatowe czy owocowe mogą okazać się dla nich zbyt delikatne. W tej roli fantastycznie odnajdują się perfumy z dominującym akordem jaśminu, skomponowanym z miodową nutą ylang-ylang i mleczną gardenią.

W ofercie perfumerii nie zabrakło oczywiście miejsca na perfumy dla sportsmenek. Kobiece wulkany energii powinny sięgać przede wszystkim po orzeźwiające i dodające świeżości zapachy, na które składają się głównie aromaty owoców cytrusowych.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ