Krótkie i długie blond włosy. Jak o nie dbać i komu będą pasowały?



Blond włosy to jeden z najbardziej pożądanych kolorów. Kojarzy się z dziewczęcą i niewinną urodą, a także typowo słowiańskimi korzeniami. Blond natychmiast sprawia, że twarz staje się jaśniejsza, a skóra nabiera wyjątkowego, młodzieńczego blasku. Nie na darmo panuje powszechne przekonanie, że blond odmładza i dodaje pewności siebie. Dzięki jasnym włosom znikają ostre rysy twarzy, które zostają wygładzone i złagodzone.

 

Dla kogo są blond włosy?

Dobrze dobrany odcień blondu jest korzystny dla wszystkich typów urody. Kobiety o chłodnej urodzie (zazwyczaj o stalowych oczach w odcieniu lazuru) powinny wybierać blondy zimne. Najlepiej sprawdzą się popielate, zimne i stalowe odcienie, które idealnie dopasują się do zimnej cery. Panie z ciepłym typem urody powinny natomiast wybierać ciepłe odcienie, czyli wszelkie miodowe, karmelowe i słoneczne blondy. Dzięki nim rozjaśnią ciemniejszą karnację.

Podstawowym błędem jest pomieszanie odcienia karnacji z kolorem włosów. Nie należy łączyć ciepłej urody z zimnym blondem, gdyż efekt może być bardzo nienaturalny, a nawet postarzać. Tak samo należy wystrzegać się farbowania włosów na ciepły blond, jeśli posiadamy zimną karnację. Przez taki zabieg uwypuklimy mankamenty urody.

Marka L’Oreal Paris posiada w swojej ofercie wiele farb – zarówno w zimnych, jak i ciepłych odcieniach – dzięki którym uzyskasz idealny blond włosów.

Krótkie blond włosy

Krótkie blond włosy wymagają niemałej odwagi, a także regularnych rysów buzi, gdyż będą przyciągały wzrok do twarzy. Krótkie blond włosy dodają wyrazistości i charakteru, dlatego nie wszystkie panie będą się w nim dobrze czuły. W przypadku bobów można na początku pokusić się o zafarbowanie na blond jedynie końcówek.



Długie blond włosy

Długie blond włosy to marzenie wielu kobiet, jednak należy mieć na uwadze, że warto farbować włosy, które są naturalnie silne, gdyż rozjaśnianie to zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg niż ich przyciemnianie. Na długie blond włosy staraj się stosować rozjaśniające płukanki, które będą delikatnie niwelowały pojawiający się odrost. Powinny zawierać witaminę C, rumianek i lipę.

Jak dbać o blond włosy?

Największą dolegliwością posiadaczek blond włosów może być ich wysuszenie lub żółknięcie koloru. Pierwszy problem można rozwiązać przy użyciu odpowiednich kosmetyków nawilżających, a także stosując kilka trików wspomagających. Polegają one głównie na prawidłowym myciu głowy (pod strumieniem letniej wody i późniejszym spłukaniu włosów przy pomocy zimnego strumienia, dzięki czemu zamkną się łuski włosów), a także na ograniczeniu używania produktów i narzędzi do stylizacji włosów.

Zmiana koloru blond włosów związana jest z wypłukiwaniem się barwnika, który składa się z niebieskiego, czerwonego i żółtego pigmentu.  W większości za blond odpowiada barwnik niebieski, w zdecydowanie mniejszym stopniu żółty. Ze względu na swoją budowę i niewielkie wymiary niebieskie drobinki wypłukują się bardzo szybko. Gdy niebieski barwnik ucieka przez niedomknięte łuski, podąża za nim również czerwony, który z natury bardzo słabo wchłania się we włosy. We włosach zaczyna więc dominować żółty pigment, który jest odpowiedzialny za ich żółknięcie.

Na najszybsze żółknięcie narażone są popielate blondy, gdyż zawierają najwięcej niebieskich molekuł. Najwolniej procesowi temu podlegają ciepłe odcienie, w których są zachowane proporcje co do ilości poszczególnych składników. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie nawilżenie włosów i domknięcie odchylających się łusek – zapobiegnie to zmianie zafarbowanego koloru. Ponadto można spróbować zgasić pojawiającą się żółć przy pomocy fioletu. Można w tym celu zastosować specjalny pigment polecany przez fryzjerów o nazwie „MIX”.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ