Krem z mocznikiem do codziennej pielęgnacji pięt



Mocznik to substancja od lat mająca swoje miejsce w przemyśle chemicznym, jednak dopiero od niedawna odkryto jego liczne właściwości kosmetyczne, które zrewolucjonizowały cały świat.

Krem z mocznikiem do pięt, twarzy czy ciała to już norma wśród wielu produktów do pielęgnacji skóry, stojących na półkach drogerii czy aptek, ponieważ producenci zdecydowali się go uwzględnić w składach dla poprawy ich działania. Jego stosowanie pozwala wyleczyć naprawdę długą listę objawów i wykwitów skórnych, w związku z czym zaczął być chętnie wybierany przez klientów.

 

Czy warto sięgnąć po krem z mocznikiem do pięt?

Osoby zmagające się z rozmaitymi schorzeniami skórnymi – AZS, ŁZS, płytkimi rankami, reakcjami alergicznymi czy rogowaceniem naskórka – muszą szczególnie uważać na to, czego używają w codziennej pielęgnacji, by nie pogorszyć obecnego stanu. Często znalezienie właściwego kremu, który będzie tolerowany przez skórę, może zająć sporo czasu oraz testów przeprowadzonych metodą prób i błędów. Jak pasuje tutaj mocznik?

Otóż ten związek chemiczny produkowany jest w ludzkim organizmie z przemiany białek i obecny jest także w skórze jako naturalny składnik nawilżający, powstrzymujący wodę przed ucieczką. Ze względu na umiejętność pochłaniania wody, idealnie sprawdza się w kosmetykach dla atopików oraz kobiet w okresie menopauzy. Krem z mocznikiem do pięt wykorzystywany jest głównie do zmiękczania zrogowaceń naskórka w tym obszarze, a także zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Dowiedz się na: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-popekajacych-piet-extra/Dzięki działaniu dwufazowemu, po pozbyciu się zgrubiałej skóry, odpowiednio nawilża leczone miejsca, chroniąc przed mikropęknięciami i przesuszaniem. Działanie mocznika zostaje spotęgowane, jeśli do kosmetyku zostaną dodane składniki złuszczające czy wygładzające.



Co decyduje o efektywności kremu z mocznikiem do pięt?

Procentowa ilość mocznika w składzie danego kosmetyku ma mniejsze znaczenie w leczeniu problemów skórnych niż jego stężenie. W nadmiarze, mocznik jest toksyczny i szkodliwy dla zdrowia, jednak w kosmetyce używa się dokładnie wymierzonych kropli, które decydują o sile oddziaływania substancji.

W kremie z mocznikiem do pięt zazwyczaj jest to wartość wynosząca 3-10% stężenia, aby prawidłowo zmiękczyć i nawilżyć skórę. Jest to o tyle istotne, że pięty narażone są na głębokie pęknięcia i pojawianie się martwego naskórka, który hamuje dostawanie się składników odżywczych do głębszych warstw skóry

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ