Krem z mocznikiem do codziennej pielęgnacji pięt



Mocznik to substancja od lat mająca swoje miejsce w przemyśle chemicznym, jednak dopiero od niedawna odkryto jego liczne właściwości kosmetyczne, które zrewolucjonizowały cały świat.

Krem z mocznikiem do pięt, twarzy czy ciała to już norma wśród wielu produktów do pielęgnacji skóry, stojących na półkach drogerii czy aptek, ponieważ producenci zdecydowali się go uwzględnić w składach dla poprawy ich działania. Jego stosowanie pozwala wyleczyć naprawdę długą listę objawów i wykwitów skórnych, w związku z czym zaczął być chętnie wybierany przez klientów.

 

Czy warto sięgnąć po krem z mocznikiem do pięt?

Osoby zmagające się z rozmaitymi schorzeniami skórnymi – AZS, ŁZS, płytkimi rankami, reakcjami alergicznymi czy rogowaceniem naskórka – muszą szczególnie uważać na to, czego używają w codziennej pielęgnacji, by nie pogorszyć obecnego stanu. Często znalezienie właściwego kremu, który będzie tolerowany przez skórę, może zająć sporo czasu oraz testów przeprowadzonych metodą prób i błędów. Jak pasuje tutaj mocznik?

Otóż ten związek chemiczny produkowany jest w ludzkim organizmie z przemiany białek i obecny jest także w skórze jako naturalny składnik nawilżający, powstrzymujący wodę przed ucieczką. Ze względu na umiejętność pochłaniania wody, idealnie sprawdza się w kosmetykach dla atopików oraz kobiet w okresie menopauzy. Krem z mocznikiem do pięt wykorzystywany jest głównie do zmiękczania zrogowaceń naskórka w tym obszarze, a także zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Dowiedz się na: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-popekajacych-piet-extra/Dzięki działaniu dwufazowemu, po pozbyciu się zgrubiałej skóry, odpowiednio nawilża leczone miejsca, chroniąc przed mikropęknięciami i przesuszaniem. Działanie mocznika zostaje spotęgowane, jeśli do kosmetyku zostaną dodane składniki złuszczające czy wygładzające.



Co decyduje o efektywności kremu z mocznikiem do pięt?

Procentowa ilość mocznika w składzie danego kosmetyku ma mniejsze znaczenie w leczeniu problemów skórnych niż jego stężenie. W nadmiarze, mocznik jest toksyczny i szkodliwy dla zdrowia, jednak w kosmetyce używa się dokładnie wymierzonych kropli, które decydują o sile oddziaływania substancji.

W kremie z mocznikiem do pięt zazwyczaj jest to wartość wynosząca 3-10% stężenia, aby prawidłowo zmiękczyć i nawilżyć skórę. Jest to o tyle istotne, że pięty narażone są na głębokie pęknięcia i pojawianie się martwego naskórka, który hamuje dostawanie się składników odżywczych do głębszych warstw skóry

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ