Jak zatuszować nieudaną depilację brwi na czas odrastania włosków?



Regulowałaś brwi w nowo otwartym salonie kosmetycznym i przypłaciłaś to utratą większości włosków? A może skusiłaś się na domowe eksperymenty, mimo woli upodabniając się do kobiet z początku XX wieku? Dowiedz się, jakich kosmetyków użyć, by ukryć ubytki w brwiach na czas ich odrastania.

 Bez paniki

 Zamiast zastanawiać się nad ścięciem grzywki w ekspresowym tempie, przyspiesz wyrastanie włosków za pomocą naturalnych metod. Każdego wieczoru po kąpieli nacieraj brwi niewielką ilością olejku rycynowego, który wzmocni je i sprawi, że odrastające włoski pojawią się szybciej. Pamiętaj jednak, że olejek nie jest magicznym eliksirem, który w kilka dni usunie twój problem, dlatego warto pomyśleć o tym, jaki makijaż wykonać, by mocno wydepilowane brwi nie były zbyt widoczne.

 Jaki produkt najlepszy?

 Decydując się na dany kosmetyk, który pomoże nam polepszyć wygląd włosków, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim zrezygnuj z zakupu tych spośród produktów, które sprawdzą się wyłącznie przy stylizacji zadbanych, prawidłowo wydepilowanych łuków.

Póki nie doprowadzisz brwi do stanu sprzed regulacji, zapomnij o różnego rodzaju żelach i tuszach, które jedynie koloryzują, a nie pogrubiają (a na tym przecież ci zależy) pozostawionych włosków. Najlepszym z możliwych rozwiązań będzie wybór produktu, który, tak jak kredka do brwi Maybelline, nie tylko nada osłabionym włoskom kolor, lecz także optycznie zwiększy ich objętość.



Jak malować?

Zanim rozpoczniesz nakładanie kosmetyku, przeczesz włoski niewielką przeznaczoną do tego celu szczoteczką lub dokładnie wytartą spiralką od starej maskary, starając się wyciągać je ku górze. Następnie sprawdź, czy kredka do brwi, którą chcesz uzupełnić „łyse” miejsca, jest dobrze zatemperowana. Odpowiednio ostry czubek ułatwi ci zadanie i sprawi, że twoje ruchy staną się precyzyjne.

Domalowując włoski, rysuj drobne kreski tak, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Możesz również wypełnić luki między wyrastającymi włosami, stawiając między nimi niewielkie kropki, które delikatnie rozetrzesz. Wreszcie pamiętaj o tym, że kredka do brwi ma jedynie zatuszować twoje niedoskonałości i nie staraj się nadawać swoim łukom nowego kształtu – wzbudzisz nim tylko zainteresowanie, którego chciałaś uniknąć.

Podkreśl naturalne piękno

Następnym razem, zanim zdecydujesz się na nieprzemyślane eksperymenty z wyglądem, przypomnij sobie, jak długo musiałaś czekać na to, aż wyrwane włoski odrosną. A jeśli już doczekałaś się powrotu grubych, zadbanych łuków, nie rezygnuj z używania kredki do brwi – zmień jedynie jej zastosowanie i zamiast domalowywania kresek, nadaj swoim włoskom wyrazisty kolor. 

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ