Jak zadbać o skórę szyi? ABC pielęgnacji skóry szyi!



Jak zadbać o skórę szyi? ABC pielęgnacji skóry szyi!

Być może na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak delikatna jest skóra szyi. Traktujemy ją często po macoszemu, zapominając o właściwej pielęgnacji, która jest kluczem do zachowania młodego wyglądu szyi. Jak pomóc wrażliwej skórze?

ABC pielęgnacji skóry szyi

Nieprawidłowo prowadzona pielęgnacja powoduje z czasem, że nawet osoby młode zaczynają narzekać na problem zwiotczałej skóry szyi. Niezbędna jest codzienna aplikacja kremów – zarówno na dzień, jak i na noc.

Bez obaw można stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy w zależności od potrzeb. Jeżeli skóra szyi staje się szorstka w dotyku, sięgnijmy po krem nawilżający, a gdy chcemy chwilowo poprawić jej napięcie, zastosujmy kosmetyk odżywczy bądź ujędrniający, ale koniecznie z filtrem UV. Przy aplikacji pamiętajmy o stopniowym wklepywaniu kosmetyku od dołu ku górze. Do pielęgnacji szyi powinno się stosować te same kosmetyki, co do twarzy.

Poza kremami obowiązują nas także preparaty do oczyszczania skóry jak mleczko, tonik czy płyn micelarny. Nie przechodźmy obojętnie również obok półek z peelingami czy maseczkami, które pomogą usunąć martwy naskórek, a tym samym umożliwić regenerację skóry i zapewnić lepsze wchłanianie składników odżywczych. Przed wieczornym wyjściem można też podreperować jej wygląd bronzerem.



Szyja w dobrej formie

Nie bez znaczenia dla naszej skóry pozostają dieta, masaże i regularne ćwiczenia. Posiłki bogate zwłaszcza w owoce i warzywa mają ogromny wpływ na koloryt oraz stan ogólny skóry. Wykonywane delikatnymi ruchami masaże poprawią krążenie, co z kolei pozytywnie odbije się na kolorycie skóry.

Starajmy się nie podrażniać szyi szorstkimi golfami czy szalami. Unikajmy też nadmiernej ilości perfum, bowiem składniki zawarte w kompozycji zapachowej mogą wywołać podrażnienie delikatnej skóry szyi. Ważną rolę odgrywa prawidłowa postawa ciała, czyli proste plecy i uniesiony podbródek, co sprawia, że skóra szyi prezentuje się młodziej i jest lepiej napięta. W programach fitness często spotkamy się z propozycjami ćwiczeń, które wykonywane regularnie, przynoszą rezultaty.

Odnowa w gabinecie

Dobrym rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Jedną z metod, które przywrócą blask skórze szyi, jest procedura eTwo obejmująca dwa zabiegi: SublimeTM i SublativTM.  SublimeTM to zwiększenie napięcia skóry wokół linii szyi.

Szczególnie efektywny jest frakcyjny zabieg SublativTM wykonany za pomocą prądu RF. Jego zaletą jest wysoka skuteczność w przebudowie kolagenu przy braku efektów ubocznych w postaci przebarwień. Przebarwienia są częstym powikłaniem w przypadku laserowych zabiegów frakcyjnych na szyi. Możliwość połączenia obydwu zabiegów w trakcie jednorazowej wizyty w gabinecie umożliwia kompleksową poprawę stanu skóry szyi. Efekt jest od razu widoczny.

Warto pamiętać, że ostateczna liczba zabiegów zależy jednak od stanu skóry i jest ustalana indywidualnie. Program eTwo jest całkowicie bezpieczny dla każdego typu skóry, a co ważne, komfortowy dla pacjenta, ponieważ po jego wykonaniu można bez przeszkód wrócić do codziennej aktywności. Czas trwania zabiegu średnio szacuje się na ok. 1 h.

Konsultacja specjalistyczna: Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ