Jak zadbać o skórę suchą latem? Garść cennych porad



Lato dla wielu osób jest ulubioną porą roku. Inne zdanie na ten temat może mieć jednak nasza skóra. Narażona na działanie wysokich temperatur i promieni słonecznych zostaje wystawiona na ciężką próbę, zwłaszcza gdy na co dzień borykamy się z jej przesuszeniem.

 

Suchość skóry twarzy to często diagnozowany problem, którego przyczyną mogą być nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale też zewnętrzne czynniki środowiskowe. Przesuszenie cery jest przede wszystkim wynikiem nadmiernej utraty wilgoci i niedoboru substancji nawilżających, co w efekcie prowadzi do zachwiania równowagi hydrolipidowej w naskórku.

 

Co szkodzi cerze suchej?

Nie trzeba wiele, by latem skóra wykazująca tendencje do wysuszania została pozbawiona swojego naturalnego płaszcza ochronnego. Wśród największych zagrożeń wymienia się zarówno wysokie temperatury, powodujące wzrost intensywności procesu parowania wody z organizmu, czy szkodliwe promieniowanie UVA i UVB, podrażniające odwodnioną cerę, jak i częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza jest znacznie obniżona.

jak-zadbac-o-skore-sucha-latem-garsc-cennych-porad-0

Czego latem potrzebuje sucha skóra?

Sucha skóra jest niezwykle wymagająca w zakresie pielęgnacji, ale w okresie wzmożonej aktywności niekorzystnych czynników, jej potrzeby stają się jeszcze większe. Latem musimy zadbać o dostarczenie suchej cerze składników nawilżających, a ponadto substancji, które pomogą odbudować jej warstwę ochronną.

 

W tym celu najlepiej sięgnąć po kosmetyki wysokiej jakości, które świetnie poradzą sobie z tym zadaniem. Jako że skóra sucha jest podatna na podrażnienia, pozytywnie reaguje przede wszystkim na dermokosmetyki, które nie zawierają barwników, konserwantów i innych tego typu dodatków.



Letnia pielęgnacja suchej skóry

Naszym głównym sprzymierzeńcem w codziennej pielęgnacji cery suchej powinien być krem nawilżający. Najlepiej, aby jego skład charakteryzował się zwiększoną zawartością lipidów, które pozwolą na uzupełnienie niedoborów, a w efekcie utrzymanie właściwego poziomu wilgoci skóry.

Pożądanym składnikiem będzie też masło Shea, przywracające skórze miękkość i delikatność, oraz uwodorniona lecytyna, zabezpieczającą ją przed wpływem czynników zewnętrznych. Nie możemy zapomnieć również o filtrze przeciwsłonecznym, który chroni przez szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.

jak-zadbac-o-skore-sucha-latem-garsc-cennych-porad-1

Pozbądź się przebarwień szybko i skutecznie

Częsta ekspozycja na słońce, która intensyfikuje produkcję melaniny w organizmie, może też skutkować pojawieniem się przebarwień oraz nierówności w kolorycie skóry. Jednak problemy z pigmentacją i niejednolitą tonacją, które częstą są niechcianą pamiątką po wakacyjnych wojażach, możemy szybko rozwiązać, sięgając po specjalistyczną kurację rozświetlającą, przykładowo GlamGlow.

 

Tego typu preparaty rozświetlają cerę, a także korygują i ujednolicają koloryt skóry, pozostawiając ją promienną i pełną blasku. Co więcej, kosmetyki te są stworzone z myślą nie tylko o cerze suchej, ale również normalnej, mieszanej czy dojrzałej. Na ich korzyść przemawia również łatwość stosowania oraz błyskawiczne działanie.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ