Jak usunąć blizny?



Chyba każdy z nas ma na ciele jakieś blizny – pamiątki z dzieciństwa, efekt choroby, wypadku lub zwykłej nieuwagi. Niektóre z nich z czasem bledną, z innymi uczymy się żyć, ale równie często są one powodem kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Na szczęście czasy, kiedy blizny musiały nam towarzyszyć przez całe życie już dawno minęły!

 

Nieważne czy jest to mała blizna na ręce czy zmiany potrądzikowe na twarzy – blizny potrafią mocno wpłynąć na jakość naszego życia i samopoczucie. Co możemy zrobić, aby to zmienić? Przedstawiamy kilka naturalnych sposobów, które warto przetestować:

Olej z drzewa herbacianego

Ten ceniony ze względu na działanie lecznicze olejek sporządza się z liści drzewa herbacianego. Dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym i antywirusowym przyśpiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu blizn. Najlepiej aplikować go punktowo lub dodać do kremu, który stosujemy na co dzień. Stosowany regularnie może nie tylko pomóc zniwelować blizny, ale również wygładzić i zregenerować skórę.

Aloes

Aloes wykorzystywany jest w wielu kosmetykach, ale nie wszyscy wiemy, że działa również na blizny. Sok z tej rośliny świetnie naprawia różnego rodzaju uszkodzenia skóry. Wnika bowiem w jej głębokie warstwy, przyśpieszając odnowę naskórka. Jak go stosować? Skuteczny będzie zarówno tonik zakupiony w aptece, jak i sok z liścia rośliny hodowanej w domu.



Sok z liści mięty, ogórka lub cytryny

Działanie rozjaśniające i delikatnie ściągające może mieć też sok z liści mięty, cytryny czy ogórka. Wystarczy natrzeć nimi zmiany na skórze i spłukać po kilkunastu minutach. Metoda ta sprawdzi się jednak głównie w przypadku niewielkich i stosunkowo świeżych blizn.

Ekologiczny zabieg

Co ciekawe, naturalne sposoby walki z bliznami to nie tylko domowe kuracje wykorzystujące olejki i soki. Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej również można nazwać naturalnymi i ekologicznymi. Należy do nich Scarlet RF, zabieg bazujący na naturalnych procesach naprawczych organizmu (nie wiąże się z wprowadzaniem żadnych syntetycznych substancji). Jego skuteczność oparta jest na wykorzystaniu mocy zdrowej rezerwy tkanki otaczającej leczoną strefę, której odpowiednie pobudzenie ułatwia oraz przyśpiesza proces regeneracji i gojenia.

Podczas zabiegu fale wprowadzane są w skórę właściwą oraz w tkankę podskórną i generują w niej ciepło, zapewniając maksymalne efekty i bezpieczeństwo. W rezultacie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia strukturę, elastyczność i jędrność skóry oraz naprawia ewentualne uszkodzenia. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu (spłycenie i zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień), ale w wypadku poważniejszych zmian warto zabieg powtórzyć.

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ