Jak uprzyjemnić sobie seks?



Brak satysfakcji podczas współżycia, dyskomfort, wysiłkowe nietrzymanie moczu – powstałe problemy mają różne przyczyny, ale jedno rozwiązanie. Z pomocą przychodzą medyczne zabiegi ginekologii estetycznej. Radzimy jak poprawić jakość życia seksualnego.

 

Sfera seksualna jest jednym z ważniejszych elementów życia każdej z nas. Zbliżenie wpływa na relacje z partnerem, buduje poczucie więzi, pewność i podnosi samoocenę. Natomiast spadek napięcia ścianek i rozluźnienie pochwy (VRS) są powodem trudności osiągania przyjemności podczas każdego aktu i problemów w innych sferach życia. Lifting pochwy i poprawę doznań gwarantują zabiegi wykorzystujące laser. Na czym polega zabieg odmładzania kobiecych narządów i jakie ma dodatkowe właściwości tłumaczy specjalista.

Problem ma wielkie oczy

Spadek napięcia ścianek i rozluźnienie pochwy są częstą konsekwencją trudnego porodu. Przypadłość może dotyczyć również kobiet, które mają taką „urodę” lub są po menopauzie – wspomniane objawy mogą być wynikiem naturalnego starzenia się organizmu.

– Dolegliwość rozluźnienia pochwy przestaje być tematem tabu, ponieważ życie seksualne jest dla nas ważne, a skala problemu jest duża. Powodem są wydłużająca się długość życia i większa aktywność seksualna. Sama przypadłość może prowadzić do obniżenia tylnej ścianki narządu, a następnie do infekcji i NTM, czyli wysiłkowego nietrzymania moczu – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

– Objawy można leczyć dzięki zabiegowi laserem „Beladona”, na który decydują się pacjentki ze względów zdrowotnych, psychologicznych i estetycznych – uzupełnia Urszula Sztwiertnia.



Przebieg zabiegu

Laserowy zabieg „Beladona” stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych ponieważ jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.– Zabieg jest wykonywany przy pomocy specjalnej końcówki endowaginalnej, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Dzięki emisji odpowiedniej ilości energii lasera następuje poprawa elastyczności i nawilżenia pochwy, które przywracają komfort współżycia i odczuwanie doznań. Laser powoduje również obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie, zabieg przywraca cewce normalną funkcjonalność i funkcję trzymania moczu – dodaje Urszula Sztwiertnia.

Laser „Beladona” ma również działanie przeciwzapalne, poprawia odporność narządów intymnych na infekcje.

Dzięki zabiegowi pochwa staje się bardziej ciasna i elastyczna, w konsekwencji czego kobieta odzyskuje satysfakcję ze współżycia seksualnego i pewność siebie. Zabieg obkurczania pochwy jest nieinwazyjny (odczuwalne jest tylko ciepło), nie wymaga znieczulenia i trwa jedynie 20 minut. Nie pozostawia blizn i pozwala kobiecie wrócić do aktywności seksualnej już po 7 dniach.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża, miesiączka, cukrzyca, infekcje oraz choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.

Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ