Jak uprzyjemnić sobie seks?



Brak satysfakcji podczas współżycia, dyskomfort, wysiłkowe nietrzymanie moczu – powstałe problemy mają różne przyczyny, ale jedno rozwiązanie. Z pomocą przychodzą medyczne zabiegi ginekologii estetycznej. Radzimy jak poprawić jakość życia seksualnego.

 

Sfera seksualna jest jednym z ważniejszych elementów życia każdej z nas. Zbliżenie wpływa na relacje z partnerem, buduje poczucie więzi, pewność i podnosi samoocenę. Natomiast spadek napięcia ścianek i rozluźnienie pochwy (VRS) są powodem trudności osiągania przyjemności podczas każdego aktu i problemów w innych sferach życia. Lifting pochwy i poprawę doznań gwarantują zabiegi wykorzystujące laser. Na czym polega zabieg odmładzania kobiecych narządów i jakie ma dodatkowe właściwości tłumaczy specjalista.

Problem ma wielkie oczy

Spadek napięcia ścianek i rozluźnienie pochwy są częstą konsekwencją trudnego porodu. Przypadłość może dotyczyć również kobiet, które mają taką „urodę” lub są po menopauzie – wspomniane objawy mogą być wynikiem naturalnego starzenia się organizmu.

– Dolegliwość rozluźnienia pochwy przestaje być tematem tabu, ponieważ życie seksualne jest dla nas ważne, a skala problemu jest duża. Powodem są wydłużająca się długość życia i większa aktywność seksualna. Sama przypadłość może prowadzić do obniżenia tylnej ścianki narządu, a następnie do infekcji i NTM, czyli wysiłkowego nietrzymania moczu – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

– Objawy można leczyć dzięki zabiegowi laserem „Beladona”, na który decydują się pacjentki ze względów zdrowotnych, psychologicznych i estetycznych – uzupełnia Urszula Sztwiertnia.



Przebieg zabiegu

Laserowy zabieg „Beladona” stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych ponieważ jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.– Zabieg jest wykonywany przy pomocy specjalnej końcówki endowaginalnej, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Dzięki emisji odpowiedniej ilości energii lasera następuje poprawa elastyczności i nawilżenia pochwy, które przywracają komfort współżycia i odczuwanie doznań. Laser powoduje również obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie, zabieg przywraca cewce normalną funkcjonalność i funkcję trzymania moczu – dodaje Urszula Sztwiertnia.

Laser „Beladona” ma również działanie przeciwzapalne, poprawia odporność narządów intymnych na infekcje.

Dzięki zabiegowi pochwa staje się bardziej ciasna i elastyczna, w konsekwencji czego kobieta odzyskuje satysfakcję ze współżycia seksualnego i pewność siebie. Zabieg obkurczania pochwy jest nieinwazyjny (odczuwalne jest tylko ciepło), nie wymaga znieczulenia i trwa jedynie 20 minut. Nie pozostawia blizn i pozwala kobiecie wrócić do aktywności seksualnej już po 7 dniach.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża, miesiączka, cukrzyca, infekcje oraz choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.

Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ