Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?



Jeśli zauważyłaś u siebie, że ilość wypadających włosów z dnia na dzień jest coraz większa i masz wrażenie, że po każdym myciu głowy i rozczesywaniu włosów masz ich coraz mniej, to najprawdopodobniej cierpisz na osłabienie włosów i ich cebulek.

 

Osłabione włosy częściej się łamią, a ich cebulki nie są dobrze zakotwiczone w skórze, co powoduje, że wypadają przed czasem. Takiemu problemowi trzeba jak najszybciej zapobiec, by nie doprowadzić do utraty większości włosów.

 

W czym tkwi problem?

Nadmierne wypadanie włosów najczęściej jest wynikiem stresu, złej diety oraz uszkodzeń mechanicznych. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie dobrego sposobu na relaks oraz wzbogacenie swojego codziennego menu o zdrowe produkty, jak przede wszystkim warzywa i owoce. Wskazane będą również kosmetyki przeciw wypadaniu włosów – stosując je regularnie można pozbyć się problemu.

 

Jakie kosmetyki są niezbędne w walce z wypadającymi włosami?

Podstawowymi kosmetykami, które powinny znaleźć się w twojej łazience są dwa produkty.

Pierwszy to szampon przeciw wypadaniu włosów, który nie tylko precyzyjnie myje włosy i dobrze oczyszcza skórę głowy, ale przede wszystkim wykazuje działanie pielęgnujące. Zawiera specjalne składniki, które ograniczają wypadanie włosów. Kolejnym niezbędnym kosmetykiem jest maseczka przeciw wypadaniu włosów, którą na początku warto stosować jak najczęściej, nawet do każdego mycia.

Po zauważeniu widocznej poprawy można zmniejszyć częstotliwość jej nakładania do na przykład jednego razu w tygodniu.



Dodatkowe czynniki, na które trzeba uważać

Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków i przywiązywaniem uwagi do swojej diety, warto również dodatkowo wzmocnić organizm od środka. W tym celu należy pić herbatki ziołowe z rumianku, szałwii, pokrzywy, skrzypu polnego, które dobrze wpływają na kondycję nie tylko włosów, ale również paznokci i skóry.

Dodatkowo należy unikać wszelkich mechanicznych uszkodzeń włosa, do których dochodzi, gdy zbyt mocno rozczesujemy włosy lub cały czas trzymamy je związane klamrą lub gumką. Podczas walki z nadmiernym wypadaniem włosów należy też zrezygnować ze wszystkiego, co je osłabia.

Warto nie farbować ich przez jakiś czas oraz nie suszyć suszarką ani nie prostować prostownicą. Wysoka temperatura z prostownicy i suche powietrze z suszarki doprowadzają do wielu uszkodzeń w strukturze włosa i bardzo je przesuszają.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ