Jak pozbyć się nadmiernego owłosienia?



Nadmierne owłosienie to problem, który niejednokrotnie stanowi przyczynę frustracji i kompleksów. Aby trwale usunąć wąsiki, włosy na brzuchu czy wokół brodawek zalecane są zabiegi medycyny estetycznej. Jak przebiega redukcja owłosienia i na co zwrócić uwagę radzi czytelniczkom specjalista.

Nadmierne owłosienie u kobiet, w miejscach typowych dla mężczyzn (hirsutyzm), stanowi problem natury psychologicznej i estetycznej. Przez zarost możemy wstydzić się rozebrać na plaży, a w skrajnych sytuacjach mieć zaburzenia poczucia kobiecości. Sytuacja pogarsza się jeżeli w miejscu depilacji włosków pojawia się coraz więcej, a same kosmetyczne zabiegi stają się bardziej kłopotliwe i czasochłonne z powodu podrażnienia skóry. Skuteczną i jedyną metodą trwałego pozbycia się nadmiernego owłosienia jest epilacja laserowa. Efekty uzyskane po serii zabiegów pozwalają odzyskać pewność siebie, komfort i swobodę, a depilator oraz częste wizyty u kosmetyczki są zbędne.

Epilacja

Epilacja to usuwanie owłosienia wraz z korzeniami, czyli cebulkami, za pomocą urządzenia emitującego promienie światła. Zabieg różni się od klasycznej depilacji tym, że już po kilku zabiegach można pozbyć się włosków na stałe. Epilacja nie powoduje skutków ubocznych, które pojawiają się przy goleniu zwykłą maszynką, czyli podrażnień naskórka oraz odrastania grubszych i trudniejszych do usunięcia włosków.

– Laserowy zabieg służący redukcji owłosienia to najlepszy wybór dla kobiet, które cenią sobie nienaganny wygląd i nie chcą tracić czasu na codzienne powtarzanie rytuału depilacji. Epilację bez obaw przeprowadza się na wszystkich partiach ciała, także na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami. Zabieg ma nie tylko właściwości estetyczne, lecz także lecznicze, ponieważ z łatwością możemy pozbyć się wrastających, sprawiających ból włosków – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.



Przebieg zabiegu

W zależności od rodzaju owłosienia używa się aparatów emitujących światło o odpowiedniej długości oraz częstotliwości impulsów, tak aby nie podrażnić skóry. Według badań dla naszego obszaru geograficznego najbardziej skuteczne są lasery emitujące światło o długość fali 755 nm (aleksandrytowy) lub 810 nm (diodowy).  Laser aleksandrytowy w GentleLasePro efektywniej usuwa wszystkie kolory włosków, nawet te bardzo jasne. Melanina zawarta we włosach absorbuje światło o długość fali 755 nm o 133% lepiej niż światła o długość fali 810 nm. Im jaśniejszy włos tym mniej zawiera melaniny – tłumaczy Urszula Sztwiertnia.

GentleLasePro posiada wysoką moc szczytową (17000 W) i umożliwia regulację poszczególnych parametrów, np. regulację impulsu światła i częstotliwości impulsu niezależnie od wartości ustawionej energii. Dzięki temu możliwe jest skuteczne i komfortowe usunięcie włosów o każdym kolorze i na każdym typie skóry.

– Podczas zabiegu kosmetolog przykłada głowicę lasera GentleLasePro do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana przez laser wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę. Energia impulsu lasera jest zamieniana w energię termiczną, co powoduje zniszczenie mieszka włosowego. Ze względu na fizjologię wzrostu włosów, aby efekt był trwały i skuteczny, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów – tłumaczy Urszula Sztwiertnia.

Ilość oraz przerwy czasowe pomiędzy poszczególnymi zabiegami zależą od indywidualnych cech pacjenta związanych z fizjologią włosa.

Epilacja zapewnia gładkie ciało na długo, a zabieg jest szybki i niezawodny. W efekcie możemy pożegnać się z depilatorem oraz kłopotliwymi i czasochłonnymi zabiegami.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem i upewnienie się czy będzie on przeprowadzany przez doświadczoną, wykwalifikowaną osobę, przy wykorzystaniu lasera o odpowiedniej mocy. Jest to konieczne, w celu przeprowadzenia skutecznego i bezpiecznego zabiegu. Często bowiem tanie zabiegi wykonywane są aparatami o niskich parametrach, co nie zapewnia trwałej epilacji.

 

O firmie:

SHAR-POL jest ekspertem i prekursorem w dziedzinie medycznych zastosowań laserów w Polsce. Bogate portfolio spółki tworzą urządzenia z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone m.in. do wykonywania zabiegów: redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry, usuwania zmian naczyniowych, fotoodmładzania, lipolizy laserowej, a także dermatochirurgii.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ