Jak działa suchy szampon do włosów?



Częste mycie włosów jest problemem dla wielu kobiet, zwłaszcza, jeśli są aktywne, mają długie i szybko przetłuszczające się włosy. Aby wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnym myciem włosów można zastosować suchy szampon. Jak on działa?

 

Nowość na polskim rynku

Suchy szampon do włosów na polskim rynku kosmetycznym nie jest jeszcze tak popularny jak chociażby w Niemczech. Znajdziemy go jednak na półkach w drogeriach i marketach. Jest to produkt przeznaczony do różnego typu włosów, którego zadaniem jest odświeżenie fryzury.

Niezależnie od tego, jaki kosmetyk wybierzemy, każdy suchy szampon działa mniej więcej tak samo. Po spryskaniu włosów, zawarta w produkcie skrobia, zaczyna natychmiastowo absorbować nadmiar sebum. Dzięki temu sprawiają wrażenie bardziej świeżych i puszystych, jak po umyciu konwencjonalnymi kosmetykami.

W rzeczywistości suchy szampon nie oczyszcza włosów z sebum i zabrudzeń, ponieważ nie myje ich, a tylko poprawia ich wygląd na kilka godzin czy co najwyżej na 1-2 dni.



Czy suchy szampon niszczy włosy?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, mitem są przesłanki mówiące o tym, że wykorzystując suchy szampon do włosów niszczymy ich strukturę. Nic podobnego – o ile kosmetyk ten jest stosowany okazjonalnie i w rozsądnych ilościach. Nie należy go nakładać na czuprynę każdego dnia, ponieważ będzie prowadził do wysuszenia czy nawet przesuszenia włosów. Może też podrażnić skórę głowy i cebulki, prowadząc do ich osłabienia i wypadania. Jeśli będziemy jednak stosować kosmetyk zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na ulotce lub etykiecie opakowania, na pewno nic takiego się nie stanie.

Taki specyfik można kupić w dobrze zaopatrzonych drogeriach, a w swojej ofercie ma go między innymi firma Syoss, specjalizująca się w produktach do mycia, pielęgnacji i stylizacji włosów.  Korzystając z suchego szamponu sięgnijmy po ten kosmetyk, który adresowany jest do naszego typu włosów. Przy cienkich i oklapniętych włosach najlepiej sprawdzi się szampon suchy z efektem push-up, podnoszący włosy ku górze. Jeśli mamy problem z mocno przetłuszczającymi się włosami, najlepszy będzie dla nas specyfik do włosów skłonnych do łojotoku.

Zastosowanie suchego szamponu działa podobnie jak użycie lakieru do włosów. Wystarczy spryskać nim wyszczotkowane włosy. Za każdym rozpyleniem szamponu należy mocno wstrząsnąć jego pojemnikiem, aby skrobia trafiła do dyszy i znalazła się na włosach. Po skorzystaniu z suchego szamponu należy ponownie wyszczotkować włosy, aby usunąć nadmiar produktu.

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ