Jak dobrać właściwy kolor pasemek blond, by przeprowadzić skuteczną koloryzację w domu?



Pasemka na włosach to trend w koloryzacji, który pojawił się “na salonach” kilkanaście lat temu i do tej pory cieszy się dużą popularnością. Oczywiście, od lat 90-tych pasemka blond przeszły wiele transformacji, przechodząc od żółtych i widocznych pasm na blond włosach, przez delikatne refleksy również na ciemnych włosach, aż po styl ombre czy babylights.

Dziś zdecydowanie stawia się na naturalny wygląd pasemek, który ma stanowić tylko dopełnienie właściwej fryzury. Jak jednak dobrać właściwy kolor pasemek do swoich włosów, by zapewnić sobie profesjonalny efekt koloryzacji? I jaka farba do włosów pomoże nam uzyskać pożądany rezultat?

 

Blond pasemka na ciemnych i jasnych włosach

Efekt koloryzacji z pasemkami może spełnić nasze oczekiwania tylko wtedy, gdy ich odcień odpowiednio dopasujemy do głównego koloru naszych włosów. Bardzo ważne jest to, by różnica między dwoma różnymi kolorami nie była zanadto wyraźna, lecz stanowiła delikatne przejście między dwoma lub nawet trzema odcieniami.

Pasemka na włosach powinny być zatem o 1-2 tony jaśniejsze lub ciemniejsze od podstawowego koloru naszych włosów. Pod uwagę musimy również wziąć tonację kolorystyczną naszych włosów. Jeśli więc posiadamy włosy w kolorze ciemnego blondu, pasemka powinny mieć odcień nieco jaśniejszego blondu lub brązu w chłodnej tonacji kolorystycznej, zaś ciepły miodowy blond najlepiej łączyć ze złocistymi i słonecznymi pasemkami.

Wybierz odpowiednią grubość pasemek

Przed wyborem konkretnej farby do włosów dla pasemek, na początku warto zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy po koloryzacji. Trendy wyraźnie stawiają na delikatne, cienkie i nieznacznie wyróżniające się pasemka na włosach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by koloryzacji poddać również grube pasma włosów, które będą idealnie współgrały z długimi i lekko pofalowanymi włosami.



Jak dobrać odpowiedni kolor pasemek do swoich włosów?

  • Pasemka blond idealnie sprawdzą się przy włosach jasnobrązowych lub ciemnych blond.
  • Bardzo jasne blondynki, które chcą nieco przyciemnić włosy i nadać twarzy wyraźniejszych rysów, mogą natomiast wybrać pasemka w jasnobrązowym kolorze.
  • Na ciemnych i brązowych włosach bardzo ładnie będą wyglądały pasemka w kolorze karmelu lub czerwieni. Na takie odcienie pasemek w szczególności powinny zdecydować się naturalne brunetki, u których kolory te dodatkowo podkreślą wyraźne rysy twarzy.
  • Przy czarnych włosach najlepiej sprawdzą się pasemka w kolorze brązowym – mniej więcej o 2-3 tony jaśniejsze od wyjściowego koloru włosów. W tym przypadku można również zaryzykować pasemka w odcieniu orzechowym.
  • Jeśli naturalnie posiadamy włosy w rudym kolorze, możemy wybierać pasemka w czerwonym kolorze, by dodatkowo podkreślić swoją urodę lub w kolorze brązowym, by nieco złagodzić efekt rudości.

Pasemka w domu – jaką farbę wybrać?

Decydując się na samodzielne wykonanie pasemek w domu, musimy przede wszystkim skupić na wyborze odpowiedniego środka do koloryzacji włosów. Jeżeli przy pomocy pasemek mamy zamiar nieco rozjaśnić swoje włosy np. czarne włosy i jasnobrązowe pasemka, może okazać się niezbędna będzie pomoc delikatnego rozjaśniacza. Jednak przy standardowej koloryzacji, zmieniającej kolorów naszych włosów o 1-2 tony, wystarczy odpowiednio dobrana farba do włosów.

W drogerii warto przede wszystkim zwrócić uwagę na farby do pasemek blond L’Oréal Paris, które zostały przeznaczone dla włosów w konkretnym odcieniu, dzięki czemu łatwiej będzie nam uzyskać odpowiedni efekt koloryzacji. Bardzo ważne, by w przypadku domowego farbowania włosów trzymać się wskazówek podanych na opakowaniu farby do włosów oraz zapewnić sobie pomoc innej osoby, która pomoże równomiernie rozłożyć środek do koloryzacji na całej powierzchni włosów.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ