Jak dobrać właściwy kolor pasemek blond, by przeprowadzić skuteczną koloryzację w domu?



Pasemka na włosach to trend w koloryzacji, który pojawił się “na salonach” kilkanaście lat temu i do tej pory cieszy się dużą popularnością. Oczywiście, od lat 90-tych pasemka blond przeszły wiele transformacji, przechodząc od żółtych i widocznych pasm na blond włosach, przez delikatne refleksy również na ciemnych włosach, aż po styl ombre czy babylights.

Dziś zdecydowanie stawia się na naturalny wygląd pasemek, który ma stanowić tylko dopełnienie właściwej fryzury. Jak jednak dobrać właściwy kolor pasemek do swoich włosów, by zapewnić sobie profesjonalny efekt koloryzacji? I jaka farba do włosów pomoże nam uzyskać pożądany rezultat?

 

Blond pasemka na ciemnych i jasnych włosach

Efekt koloryzacji z pasemkami może spełnić nasze oczekiwania tylko wtedy, gdy ich odcień odpowiednio dopasujemy do głównego koloru naszych włosów. Bardzo ważne jest to, by różnica między dwoma różnymi kolorami nie była zanadto wyraźna, lecz stanowiła delikatne przejście między dwoma lub nawet trzema odcieniami.

Pasemka na włosach powinny być zatem o 1-2 tony jaśniejsze lub ciemniejsze od podstawowego koloru naszych włosów. Pod uwagę musimy również wziąć tonację kolorystyczną naszych włosów. Jeśli więc posiadamy włosy w kolorze ciemnego blondu, pasemka powinny mieć odcień nieco jaśniejszego blondu lub brązu w chłodnej tonacji kolorystycznej, zaś ciepły miodowy blond najlepiej łączyć ze złocistymi i słonecznymi pasemkami.

Wybierz odpowiednią grubość pasemek

Przed wyborem konkretnej farby do włosów dla pasemek, na początku warto zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy po koloryzacji. Trendy wyraźnie stawiają na delikatne, cienkie i nieznacznie wyróżniające się pasemka na włosach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by koloryzacji poddać również grube pasma włosów, które będą idealnie współgrały z długimi i lekko pofalowanymi włosami.



Jak dobrać odpowiedni kolor pasemek do swoich włosów?

  • Pasemka blond idealnie sprawdzą się przy włosach jasnobrązowych lub ciemnych blond.
  • Bardzo jasne blondynki, które chcą nieco przyciemnić włosy i nadać twarzy wyraźniejszych rysów, mogą natomiast wybrać pasemka w jasnobrązowym kolorze.
  • Na ciemnych i brązowych włosach bardzo ładnie będą wyglądały pasemka w kolorze karmelu lub czerwieni. Na takie odcienie pasemek w szczególności powinny zdecydować się naturalne brunetki, u których kolory te dodatkowo podkreślą wyraźne rysy twarzy.
  • Przy czarnych włosach najlepiej sprawdzą się pasemka w kolorze brązowym – mniej więcej o 2-3 tony jaśniejsze od wyjściowego koloru włosów. W tym przypadku można również zaryzykować pasemka w odcieniu orzechowym.
  • Jeśli naturalnie posiadamy włosy w rudym kolorze, możemy wybierać pasemka w czerwonym kolorze, by dodatkowo podkreślić swoją urodę lub w kolorze brązowym, by nieco złagodzić efekt rudości.

Pasemka w domu – jaką farbę wybrać?

Decydując się na samodzielne wykonanie pasemek w domu, musimy przede wszystkim skupić na wyborze odpowiedniego środka do koloryzacji włosów. Jeżeli przy pomocy pasemek mamy zamiar nieco rozjaśnić swoje włosy np. czarne włosy i jasnobrązowe pasemka, może okazać się niezbędna będzie pomoc delikatnego rozjaśniacza. Jednak przy standardowej koloryzacji, zmieniającej kolorów naszych włosów o 1-2 tony, wystarczy odpowiednio dobrana farba do włosów.

W drogerii warto przede wszystkim zwrócić uwagę na farby do pasemek blond L’Oréal Paris, które zostały przeznaczone dla włosów w konkretnym odcieniu, dzięki czemu łatwiej będzie nam uzyskać odpowiedni efekt koloryzacji. Bardzo ważne, by w przypadku domowego farbowania włosów trzymać się wskazówek podanych na opakowaniu farby do włosów oraz zapewnić sobie pomoc innej osoby, która pomoże równomiernie rozłożyć środek do koloryzacji na całej powierzchni włosów.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ