Dlaczego podkłady kryjące to dobra opcja na jesień? Zobacz!



Jesienią warto porzucić lekki, prawie niewidoczny makijaż na rzecz podkładu kryjącego. Ale to wcale nie znaczy, że skóra ma być pokryta grubą warstwą ciężkiego fluidu.

Wręcz przeciwnie – ma wyglądać świeżo, jakbyś dopiero co wróciła z wakacji! Sprawdź, dlaczego o tej porze roku makijaż kryjący może przynieść ci najwięcej korzyści.

 

Latem chętnie zrzucamy kolejne warstwy makijażu, zupełnie jak ciepłe ubrania – marzymy, by czuć się lekko, a nadmiar kosmetyków nie sprawdza się podczas upałów i na wakacjach, kiedy chcemy po prostu zaoszczędzić czas. Ale kiedy robi się chłodniej, warto przypomnieć sobie o zaletach bardziej kryjących kosmetyków, bogatych w składniki pielęgnujące, charakteryzujących się trochę gęstszą konsystencją. I nie, wcale nie namawiamy do nakładania na skórę tłustych fluidów, które będą zatykać pory i tworzyć na twarzy brzydką maskę. Nowoczesne podkłady kryjące potrafią świetnie zadbać o każdy rodzaj cery!

 

Podkłady kryjące – dobry wybór na jesień

W sezonie jesienno-zimowym trzeba zmienić nie tylko garderobę, ale także kosmetyki, w tym codzienny podkład. Dlaczego? Najważniejszy powód to całkiem inne niż latem wymagania naszej skóry, która potrzebuje ochrony przed wiatrem i niską temperaturą. Gęstszy, bogatszy w składniki odżywcze kosmetyk można potraktować jak dodatkową warstwę ubrania, sweter albo czapkę, którymi chronimy inne części ciała. Podkłady kryjące zapewniają właśnie taką ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

 

Nie bez znaczenia jest także ilość wody w składzie kosmetyku – jesienią szukaj tych, w których jest jej mniej! Na chłodniejsze miesiące świetnie nadają się więc podkłady w kompakcie i mocno kryjące kremy lub musy. Zwróć uwagę na kryjące podkłady mineralne, dzięki którym skóra oddycha, a jej koloryt jest idealnie wyrównany. Ważne też, aby podkład dodatkowo nawilżał i odżywiał skórę, bo kiedy gruczoły łojowe pracują mniej intensywnie, łatwo o przesuszenie albo odwodnienie, a od tego już tylko krok do szarej, zmęczonej cery z widoczną siateczką zmarszczek.

 

W jednym tylko twój podkład kryjący na jesień musi działać tak samo jak letni fluid – obowiązkowo powinien chronić przed słońcem, bo jesienią skóra także jest narażona na szkodliwe działanie promieni UV!



Podsumowując, na jesień potrzebujesz podkładu, który:

– ma gęstą konsystencję, zapomnij o płynnych fluidach i delikatnie kryjących kremach BB;

– zawiera niewiele wody, ma formę musu lub kremu, optymalne rozwiązanie to podkład w kompakcie;

– intensywnie nawilża i odżywia skórę;

– dostatecznie chroni przed promieniowaniem UV, filtr SPF 15 to minimum!

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ