Dla kogo lifting bez skalpela?



Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi odmładzające były zarezerwowane wyłącznie dla celebrytów. Mało tego – wykonywali je przeważnie chirurdzy plastyczni.

Dziś nowoczesne liftingi są już o wiele łatwiej dostępne, a zarazem mniej inwazyjne.

Zatrzymać czas bez ryzyka

Chęć bycia jak najdłużej pięknym i młodym towarzyszy człowiekowi od zawsze. Aktualnie medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów odmładzających. Postęp, jaki się w tej dziedzinie dokonał, sprawił, że zamiast chirurgicznej korekty twarzy można uciec się do kuracji bezinwazyjnych. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest minimalny lub zerowy okres rekonwalescencji. Po dostępne narzędzia dermatologii estetycznej sięgamy wówczas, gdy zawodzą nas domowe sposoby na zatrzymanie młodego wyglądu. Trudno jednak jednoznacznie określić granicę wieku, której przekroczenie kwalifikuje daną osobę do kuracji odmładzającej.



– U każdego procesy starzenia się skóry przebiegają odmiennie, u jednych szybciej, u drugich wolniej. Widoczne zmiany pojawiają się już w okolicach trzydziestki, jednak na zabiegi liftingujące decydują się najczęściej osoby dojrzałe po 40. roku życia – mówi Krzysztof Makarski, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Mimo iż w ostatnich latach zwiększa się odsetek mężczyzn decydujących się na zabiegi medycyny estetycznej, w dalszym ciągu większość klientek gabinetów to kobiety, wśród których bezoperacyjne metody odmładzania cieszą się sporą popularnością. Znaczna część ze współczesnych form liftingu pozwala zarówno zredukować zmarszczki, jak i ujędrnić skórę. Jedną z metod jej odnowy jest kompleksowa formuła eTwo.

eTwo, czyli pełny lifting w trakcie jednego zabiegu

Lifting niewymagający głębokiej ingerencji jest bardzo dobrą alternatywą dla rozwiązań chirurgicznych. – Wybór kompleksowych procedur, jak eTwo, umożliwia zarówno przemodelowanie kolagenu, jak i odbudowę powierzchni skóry. Szerszy zakres oddziaływań na skórę skutkuje nie tylko lepszymi rezultatami, ale też krótszym czasem powrotu do normalnej aktywności. Program eTwo oparty na działaniu technologii elős oraz frakcyjnego prądu RF wymaga jednej wizyty w gabinecie, która trwa ok. 60 minut – wyjaśnia Krzysztof Makarski. Współdziałanie obu źródeł energii stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Nieinwazyjna głowica Sublime™ przebudowuje głębokie warstwy skóry (obszar penetracji aplikatora wynosi 3 mm).

Rezultatem zabiegu jest natychmiastowe skrócenie włókien kolagenowych, a tym samym poprawa elastyczności i napięcia skóry, owalu twarzy, a także redukcja zmarszczek. – Natychmiastowy efekt liftingu (widoczny zaraz po wyjściu z gabinetu) utrzymuje się do 7 dni, a rezultaty końcowe pojawiają się do 2 miesięcy po zabiegu. Efekt można zwiększyć poprzez kilkakrotne powtórzenie procedury w odstępie 3 tygodni. Ich ostateczna ilość jest uzależniona od stanu skóry i ustalana indywidualnie – dodaje ekspert z firmy SHAR-POL. Zabieg jest bezpieczny dla każdego typu skóry, nie wymaga rekonwalescencji, a po 24 godzinach od jego wykonania można bez obaw wrócić do codziennej aktywności. Zabiegi liftingujące poprawiają m.in. kondycję cery, delikatnej skóry powiek, szyi oraz dekoltu, pozwalając cieszyć się upragnioną  młodością trochę dłużej.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ