Dla kogo lifting bez skalpela?



Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi odmładzające były zarezerwowane wyłącznie dla celebrytów. Mało tego – wykonywali je przeważnie chirurdzy plastyczni.

Dziś nowoczesne liftingi są już o wiele łatwiej dostępne, a zarazem mniej inwazyjne.

Zatrzymać czas bez ryzyka

Chęć bycia jak najdłużej pięknym i młodym towarzyszy człowiekowi od zawsze. Aktualnie medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów odmładzających. Postęp, jaki się w tej dziedzinie dokonał, sprawił, że zamiast chirurgicznej korekty twarzy można uciec się do kuracji bezinwazyjnych. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest minimalny lub zerowy okres rekonwalescencji. Po dostępne narzędzia dermatologii estetycznej sięgamy wówczas, gdy zawodzą nas domowe sposoby na zatrzymanie młodego wyglądu. Trudno jednak jednoznacznie określić granicę wieku, której przekroczenie kwalifikuje daną osobę do kuracji odmładzającej.



– U każdego procesy starzenia się skóry przebiegają odmiennie, u jednych szybciej, u drugich wolniej. Widoczne zmiany pojawiają się już w okolicach trzydziestki, jednak na zabiegi liftingujące decydują się najczęściej osoby dojrzałe po 40. roku życia – mówi Krzysztof Makarski, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Mimo iż w ostatnich latach zwiększa się odsetek mężczyzn decydujących się na zabiegi medycyny estetycznej, w dalszym ciągu większość klientek gabinetów to kobiety, wśród których bezoperacyjne metody odmładzania cieszą się sporą popularnością. Znaczna część ze współczesnych form liftingu pozwala zarówno zredukować zmarszczki, jak i ujędrnić skórę. Jedną z metod jej odnowy jest kompleksowa formuła eTwo.

eTwo, czyli pełny lifting w trakcie jednego zabiegu

Lifting niewymagający głębokiej ingerencji jest bardzo dobrą alternatywą dla rozwiązań chirurgicznych. – Wybór kompleksowych procedur, jak eTwo, umożliwia zarówno przemodelowanie kolagenu, jak i odbudowę powierzchni skóry. Szerszy zakres oddziaływań na skórę skutkuje nie tylko lepszymi rezultatami, ale też krótszym czasem powrotu do normalnej aktywności. Program eTwo oparty na działaniu technologii elős oraz frakcyjnego prądu RF wymaga jednej wizyty w gabinecie, która trwa ok. 60 minut – wyjaśnia Krzysztof Makarski. Współdziałanie obu źródeł energii stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Nieinwazyjna głowica Sublime™ przebudowuje głębokie warstwy skóry (obszar penetracji aplikatora wynosi 3 mm).

Rezultatem zabiegu jest natychmiastowe skrócenie włókien kolagenowych, a tym samym poprawa elastyczności i napięcia skóry, owalu twarzy, a także redukcja zmarszczek. – Natychmiastowy efekt liftingu (widoczny zaraz po wyjściu z gabinetu) utrzymuje się do 7 dni, a rezultaty końcowe pojawiają się do 2 miesięcy po zabiegu. Efekt można zwiększyć poprzez kilkakrotne powtórzenie procedury w odstępie 3 tygodni. Ich ostateczna ilość jest uzależniona od stanu skóry i ustalana indywidualnie – dodaje ekspert z firmy SHAR-POL. Zabieg jest bezpieczny dla każdego typu skóry, nie wymaga rekonwalescencji, a po 24 godzinach od jego wykonania można bez obaw wrócić do codziennej aktywności. Zabiegi liftingujące poprawiają m.in. kondycję cery, delikatnej skóry powiek, szyi oraz dekoltu, pozwalając cieszyć się upragnioną  młodością trochę dłużej.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ