Czym kierować się przy wyborze idealnej niani?



Wybierając idealną nianię powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi oczekiwaniami. Niania powinna być osobą, którą polubi nasze dziecko i którą by obdarzymy zaufaniem. Pytanie: jak ją znaleźć?

 

Poszukiwania idealnej opiekunki

Wybór najlepszej możliwej opiekunki należy rozpocząć od jej poszukiwań. Obecnie najpopularniejszą formą znalezienia niani, jest korzystanie z takich portali, jak www.niania.pl – znajdziemy tutaj profile kandydatek z naszego rejonu, wraz z opisem ich doświadczenia, zainteresowań oraz metod wychowawczych.

Już dzięki takiej lekturze bez problemu wytypujemy te kandydatki, które wydadzą nam się najlepsze. Znaleziona opiekunka do dziecka w Warszawie powinna być przez nas zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie zobaczymy, czy nawiązujemy z nią szybki kontakt i jakie wrażenie na nas robi.

 

Pierwsze spotkanie 

Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z najważniejszych etapów poszukiwania niani. Warto jednak pamiętać, by wybór opiekunki nie opierał się na stereotypach i zwodniczej intuicji, a na faktach i podejściu, jakie dana kandydatka ma do dzieci. Wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie, jednocześnie mamy jednak świadomość, że skreślanie kogoś, tylko dlatego, że nieco inaczej wygląda jest ogromną głupotą.

Nawet jeśli nie podobają Ci się kolorowe włosy, czy tatuaże nie pozwól, by to było jedyną przesłanką do odesłania jednej z lepszych kandydatek. Najważniejsze jest to, by przyszła niania rozumiała Twój sposób wychowania dziecka, działała według Twoich wskazówek i dbała, by pociecha czuła się z nią dobrze i bezpiecznie. Wygląd jest w tym nieistotny. Najważniejsza jest opieka nad dzieckiem.

 

Jasna lista obowiązków




Zatrudniając nianie musimy omówić z nią jej listę obowiązków. Bardzo często prócz opieki nad dziećmi nianie zajmują się także innymi rzeczami. Takie aspekty omawia się oczywiście na rozmowie kwalifikacyjnej, jednak warto sporządzić także listę obowiązków – taką, którą będzie miała przy sobie niania, jak i rodzice.

Wtedy czarno na białym będzie widać, do czego zobligowała się każda ze stron. Taka lista obowiązków pozwoli także zabezpieczyć interesy niani – gdy będziemy chcieli, by zrobiła ona coś jeszcze, to musimy zapłacić dodatkowo, skoro taki obowiązek nie mieści się na jej liście.

Wybór odpowiedniej osoby i dobre rozpoczęcie z nią współpracy jest gwarantem zadowolenia wszystkich – niani, rodziców i dziecka. Nie warto śpieszyć się z decyzją o zatrudnieniu niani, jeśli nie jesteśmy pewni danych kandydatek to mamy do dyspozycji dni próbne, które warto wykorzystać.

Później możemy porozmawiać z dzieckiem, jak bawiło się ono z nianią, jakie atrakcje ona zaproponowała, a także czy jest zadowolone z takiej opieki. Jeśli nasze dziecko, nie jest jeszcze w tym wieku, by udzielić nam takiej odpowiedzi, to przez pierwsze dni niania może zajmować się dzieckiem przy nas, bądź możemy ją zapraszać do opieki na godzinę bądź dwie w trakcie dnia. Wtedy będziemy mieli możliwość sprawdzenia danej kandydatki i utwierdzenia się w naszej decyzji.

Nie kierujmy się wyglądem, czy wiekiem niani – bo to nic nie mówi nam o kandydatce. To na co musimy zwrócić uwagę, to jej podejście do dziecka, metody wychowawcze oraz zaufanie. Z nianią powinniśmy także dobrze się dogadywać. Wtedy istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nadajemy na tych samych falach, dzięki czemu, nawet jeśli pojawi się konflikt to szybko go rozwiążemy.

Niania z czasem staje się ważną częścią naszej rodziny i to tylko od nas zależy jaka relacja będzie nas łączyła.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ