Błędy po zabiegach w gabinecie medycyny estetycznej – pamiętaj, aby tego nie robić!



Medycyna estetyczna stała się receptą na piękny i zadbany wygląd. Bez względu na koszty lub ból niektóre z nas są gotowe na wiele, aby uzyskać wymarzony efekt. Tymczasem bardzo łatwo można go zepsuć. Jakich błędów po zabiegach unikać, aby w pełni cieszyć się upragnionym rezultatem?

 

Szukamy najlepszych gabinetów, jesteśmy na bieżąco z najnowszymi terapiami i produktami, ale czasem zapominamy, że finalny efekt zależy także od nas. Zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo mało inwazyjne, ale skóra po nich często wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli o tym zapomnimy, efekty mogą być opłakane.

Słońce nie jest Twoim sprzymierzeńcem

W teorii wszyscy wiemy, że opalanie nie jest zdrowe, ale często zapominamy, że również na co dzień promienie słoneczne wywierają wpływ na naszą skórę. Dlatego odpowiednia fotoprotekcja jest niezbędna, a tym bardziej po wszelkiego rodzaju zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. W czasie rekonwalescencji, aby nie dopuść do powstawania przebarwień powinniśmy zrezygnować z opalania – także na solarium – oraz pamiętać o kremie z filtrem 50 SPF.

Pamiętaj o nawilżaniu i odżywianiu

Skóra po zabiegach jest często odwodniona i sucha. W rezultacie przez kilka dni możemy odczuwać nieprzyjemne ściągnięcie i podrażnienie na twarzy. Trzeba pamiętać o kremie przyspieszającym regenerację skóry i zapewniającym odpowiedni poziom nawilżenia.

Warto wybrać produkt specjalistyczny o udowodnionej skuteczności, np. REGEN CEUTIC marki Dermaceutic, który dzięki zawartości kwasu hialuronowego, kompleksowi peptydów i witamin E oraz C dodatkowo wygładzi i poprawi strukturę skóry. Pamiętaj, aby do rekonwalescencji używać preparatów specjalnie do tego przeznaczonych, które ochronią i odżywią szczególnie wrażliwą skórę, gdyż te, których używasz na co dzień, niekoniecznie sprostają temu trudnemu zadaniu.

Pod żadnym pozorem nie drap!

Nie zawsze twarz po zabiegu wygląda od razu idealnie. Czasem przez kilka dni trzeba pomęczyć się z drobnymi rankami i strupkami. I chociaż kusi, żeby szybciej się ich pozbyć, zdrapywanie jest absolutnie zakazane. Skóra musi się zregenerować, a usuwając strupki, możesz tylko zaszkodzić i narazić się na powstanie trwałych blizn i przebarwień. Jeśli chcesz przyśpieszyć proces gojenia się skóry, sięgnij lepiej po preparat, który ją głęboko odżywi i zregeneruje.

Wybierając krem, szukaj tego, który w składzie będzie miał działającą przeciwzapalnie witaminę K i glikoproteiny stymulujące fibroblasty w procesie gojenia skóry, np. polecany po peelingach K CEUTIC.



Poczekaj z makijażem

Zaczerwienienie, siniaki, drobne ranki – makijaż łatwo może je zatuszować, ale nie warto się z nim śpieszyć. Jeśli w trakcie zabiegu doszło do naruszenia ciągłości naskórka, należy odczekać przynajmniej kilka godzin z wszelkimi działaniami, które mogą doprowadzić do podrażnienia, a nawet zakażenia. Na naszych pędzlach i gąbkach do makijażu jest mnóstwo bakterii – lepiej zatem zaszyć się do końca dnia w domu, niż narażać na przykre konsekwencje braku cierpliwości.

Lekarz wie najlepiej

Zabiegi medycyny estetycznej mogą przynieść wspaniałe efekty – musimy tylko pamiętać, że nie zależą one jedynie od umiejętności lekarza, ale także od tego, czy będziemy słuchać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej. Warto w tej kwestii do końca zaufać specjalistom.

REGEN CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem naprawczy, 180 PLN40 ml
K CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem regenerujšcy, 180 PLN30 ml

REGEN CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem naprawczy, 180 PLN/40 ml, K CEUTIC,

Dermaceutic, odżywczy krem regenerujący, 180 PLN/30 ml

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ