Błędy po zabiegach w gabinecie medycyny estetycznej – pamiętaj, aby tego nie robić!



Medycyna estetyczna stała się receptą na piękny i zadbany wygląd. Bez względu na koszty lub ból niektóre z nas są gotowe na wiele, aby uzyskać wymarzony efekt. Tymczasem bardzo łatwo można go zepsuć. Jakich błędów po zabiegach unikać, aby w pełni cieszyć się upragnionym rezultatem?

 

Szukamy najlepszych gabinetów, jesteśmy na bieżąco z najnowszymi terapiami i produktami, ale czasem zapominamy, że finalny efekt zależy także od nas. Zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo mało inwazyjne, ale skóra po nich często wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli o tym zapomnimy, efekty mogą być opłakane.

Słońce nie jest Twoim sprzymierzeńcem

W teorii wszyscy wiemy, że opalanie nie jest zdrowe, ale często zapominamy, że również na co dzień promienie słoneczne wywierają wpływ na naszą skórę. Dlatego odpowiednia fotoprotekcja jest niezbędna, a tym bardziej po wszelkiego rodzaju zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. W czasie rekonwalescencji, aby nie dopuść do powstawania przebarwień powinniśmy zrezygnować z opalania – także na solarium – oraz pamiętać o kremie z filtrem 50 SPF.

Pamiętaj o nawilżaniu i odżywianiu

Skóra po zabiegach jest często odwodniona i sucha. W rezultacie przez kilka dni możemy odczuwać nieprzyjemne ściągnięcie i podrażnienie na twarzy. Trzeba pamiętać o kremie przyspieszającym regenerację skóry i zapewniającym odpowiedni poziom nawilżenia.

Warto wybrać produkt specjalistyczny o udowodnionej skuteczności, np. REGEN CEUTIC marki Dermaceutic, który dzięki zawartości kwasu hialuronowego, kompleksowi peptydów i witamin E oraz C dodatkowo wygładzi i poprawi strukturę skóry. Pamiętaj, aby do rekonwalescencji używać preparatów specjalnie do tego przeznaczonych, które ochronią i odżywią szczególnie wrażliwą skórę, gdyż te, których używasz na co dzień, niekoniecznie sprostają temu trudnemu zadaniu.

Pod żadnym pozorem nie drap!

Nie zawsze twarz po zabiegu wygląda od razu idealnie. Czasem przez kilka dni trzeba pomęczyć się z drobnymi rankami i strupkami. I chociaż kusi, żeby szybciej się ich pozbyć, zdrapywanie jest absolutnie zakazane. Skóra musi się zregenerować, a usuwając strupki, możesz tylko zaszkodzić i narazić się na powstanie trwałych blizn i przebarwień. Jeśli chcesz przyśpieszyć proces gojenia się skóry, sięgnij lepiej po preparat, który ją głęboko odżywi i zregeneruje.

Wybierając krem, szukaj tego, który w składzie będzie miał działającą przeciwzapalnie witaminę K i glikoproteiny stymulujące fibroblasty w procesie gojenia skóry, np. polecany po peelingach K CEUTIC.



Poczekaj z makijażem

Zaczerwienienie, siniaki, drobne ranki – makijaż łatwo może je zatuszować, ale nie warto się z nim śpieszyć. Jeśli w trakcie zabiegu doszło do naruszenia ciągłości naskórka, należy odczekać przynajmniej kilka godzin z wszelkimi działaniami, które mogą doprowadzić do podrażnienia, a nawet zakażenia. Na naszych pędzlach i gąbkach do makijażu jest mnóstwo bakterii – lepiej zatem zaszyć się do końca dnia w domu, niż narażać na przykre konsekwencje braku cierpliwości.

Lekarz wie najlepiej

Zabiegi medycyny estetycznej mogą przynieść wspaniałe efekty – musimy tylko pamiętać, że nie zależą one jedynie od umiejętności lekarza, ale także od tego, czy będziemy słuchać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej. Warto w tej kwestii do końca zaufać specjalistom.

REGEN CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem naprawczy, 180 PLN40 ml
K CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem regenerujšcy, 180 PLN30 ml

REGEN CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem naprawczy, 180 PLN/40 ml, K CEUTIC,

Dermaceutic, odżywczy krem regenerujący, 180 PLN/30 ml

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ