Błędy po zabiegach w gabinecie medycyny estetycznej – pamiętaj, aby tego nie robić!



Medycyna estetyczna stała się receptą na piękny i zadbany wygląd. Bez względu na koszty lub ból niektóre z nas są gotowe na wiele, aby uzyskać wymarzony efekt. Tymczasem bardzo łatwo można go zepsuć. Jakich błędów po zabiegach unikać, aby w pełni cieszyć się upragnionym rezultatem?

 

Szukamy najlepszych gabinetów, jesteśmy na bieżąco z najnowszymi terapiami i produktami, ale czasem zapominamy, że finalny efekt zależy także od nas. Zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo mało inwazyjne, ale skóra po nich często wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli o tym zapomnimy, efekty mogą być opłakane.

Słońce nie jest Twoim sprzymierzeńcem

W teorii wszyscy wiemy, że opalanie nie jest zdrowe, ale często zapominamy, że również na co dzień promienie słoneczne wywierają wpływ na naszą skórę. Dlatego odpowiednia fotoprotekcja jest niezbędna, a tym bardziej po wszelkiego rodzaju zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. W czasie rekonwalescencji, aby nie dopuść do powstawania przebarwień powinniśmy zrezygnować z opalania – także na solarium – oraz pamiętać o kremie z filtrem 50 SPF.

Pamiętaj o nawilżaniu i odżywianiu

Skóra po zabiegach jest często odwodniona i sucha. W rezultacie przez kilka dni możemy odczuwać nieprzyjemne ściągnięcie i podrażnienie na twarzy. Trzeba pamiętać o kremie przyspieszającym regenerację skóry i zapewniającym odpowiedni poziom nawilżenia.

Warto wybrać produkt specjalistyczny o udowodnionej skuteczności, np. REGEN CEUTIC marki Dermaceutic, który dzięki zawartości kwasu hialuronowego, kompleksowi peptydów i witamin E oraz C dodatkowo wygładzi i poprawi strukturę skóry. Pamiętaj, aby do rekonwalescencji używać preparatów specjalnie do tego przeznaczonych, które ochronią i odżywią szczególnie wrażliwą skórę, gdyż te, których używasz na co dzień, niekoniecznie sprostają temu trudnemu zadaniu.

Pod żadnym pozorem nie drap!

Nie zawsze twarz po zabiegu wygląda od razu idealnie. Czasem przez kilka dni trzeba pomęczyć się z drobnymi rankami i strupkami. I chociaż kusi, żeby szybciej się ich pozbyć, zdrapywanie jest absolutnie zakazane. Skóra musi się zregenerować, a usuwając strupki, możesz tylko zaszkodzić i narazić się na powstanie trwałych blizn i przebarwień. Jeśli chcesz przyśpieszyć proces gojenia się skóry, sięgnij lepiej po preparat, który ją głęboko odżywi i zregeneruje.

Wybierając krem, szukaj tego, który w składzie będzie miał działającą przeciwzapalnie witaminę K i glikoproteiny stymulujące fibroblasty w procesie gojenia skóry, np. polecany po peelingach K CEUTIC.



Poczekaj z makijażem

Zaczerwienienie, siniaki, drobne ranki – makijaż łatwo może je zatuszować, ale nie warto się z nim śpieszyć. Jeśli w trakcie zabiegu doszło do naruszenia ciągłości naskórka, należy odczekać przynajmniej kilka godzin z wszelkimi działaniami, które mogą doprowadzić do podrażnienia, a nawet zakażenia. Na naszych pędzlach i gąbkach do makijażu jest mnóstwo bakterii – lepiej zatem zaszyć się do końca dnia w domu, niż narażać na przykre konsekwencje braku cierpliwości.

Lekarz wie najlepiej

Zabiegi medycyny estetycznej mogą przynieść wspaniałe efekty – musimy tylko pamiętać, że nie zależą one jedynie od umiejętności lekarza, ale także od tego, czy będziemy słuchać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej. Warto w tej kwestii do końca zaufać specjalistom.

REGEN CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem naprawczy, 180 PLN40 ml
K CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem regenerujšcy, 180 PLN30 ml

REGEN CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem naprawczy, 180 PLN/40 ml, K CEUTIC,

Dermaceutic, odżywczy krem regenerujący, 180 PLN/30 ml

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ