ABC Włosów syntetycznych



Włosy można przedłużać i zagęszczać na tysiące sposobów. Każda metoda ma swoje wady i zalety. Nie wszystkie techniki służą naszym włosom i nie zawsze osiągamy oczekiwany efekt. Podobnie jest z materiałami, których używamy. W zależności od rodzaju pasm, będziemy bardziej lub mniej zadowolone. Prezentujemy krótki poradnik na temat włosów syntetycznych. Sprawdź, czy będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

NIEZAWODNE WŁÓKNO KANEKALON 100%

Włosy syntetyczne to nic innego, jak włosy wykonane ze sztucznych materiałów. Składają się na nie różnego rodzaju włókna, najczęściej produkowane w Chinach. Nie oznacza to, że należy je z góry przekreślać. Istnieje wiele wariantów syntetyków i tylko od nas zależy, jakiej jakości pasma wybierzemy. Jednym z najlepszych materiałów jest japońskie włókno kanekalon.

Charakteryzuje się ono tym, że na pierwszy rzut oka nie odróżnimy go od naturalnych włosów. Pasma są ładnie nabłyszczone i mają intensywny kolor. Od swoich tańszych odpowiedników różnią się nie tylko wyglądem, ale też żywotnością. Często zakładane włosy z włókna kanekalon, pielęgnowane zgodnie z zaleceniami, mogą nam służyć nawet przez rok. To bardzo długo, w przeciwieństwie do kosmyków z włókien mieszanych. Ich zakup stanowczo odradzamy: niższa cena przyciąga, ale idzie w parze z wątpliwą jakością.

Kupując włosy syntetyczne zwracaj uwagę na informacje podane przez producenta. Szukaj produktów zrobionych w 100% z jednego materiału. Przyjrzyj się, czy szycia są dokładnie zakryte. Przecież nie chcesz, żeby łączenia były widoczne. Uważaj na szokująco niskie ceny.

Wysokiej jakości syntetyki kosztują ok. 60 zł za 130g. Jeśli chcesz być pewna, że wybierzesz dobre włosy, zakupu dokonaj w zaufanym sklepie, np. Europe Hair: http://europe-hair.com/pl/wlosy-syntetyczne.html




WADY I ZALETY SYNTETYKÓW

Podobnie jak włosy naturalne, ich sztuczne odpowiedniki też mają dużo plusów. Przede wszystkim, pasma syntetyczne są lekkie. Daje się to odczuć w słoneczne dni, kiedy żadna z nas nie lubi mieć zbyt ‘dużo na głowie’. Odpowiednio dobrane dopinki wyglądają bardzo naturalnie.

Co więcej, włosy pięknie utrzymują swoją formę. Nie trzeba ich układać, wystarczy delikatne rozczesywanie grzebieniem. Pielęgnacja takich doczepów nie jest wyjątkowo skomplikowana. Pasemek nie trzeba nawilżać. Wystarczy kilka kropli olejku arganowego na końcówki, które po pewnym czasie zaczną się łamać. Włosów syntetycznych nie myje się często, dzięki czemu zyskujemy na czasie.

Dopinki clip-in wpinamy za pomocą spinki, a więc nosi się je bardzo wygodnie. Dzięki stosunkowo niskiej wadze, nie obciążają one cebulek. Również niska cena jest zaletą. Decydując się na syntetyki, często oszczędzamy nawet kilkaset złotych.

Niestety, nie obejdzie się bez wad. Włosy syntetyczne źle znoszą działanie wysokich temperatur, dlatego nie powinno się ich suszyć. Mimo, że są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zabiegi fryzjerskie, częste prostowanie lub kręcenie nieodwracalnie niszczy pasma.

Wiele osób skarży się na nadmierne błyszczenie włosów, jest to jednak kwestia indywidualna. Nie da się ukryć, że syntetyki nie są zbyt przyjemne w dotyku. Nawet pasmom zrobionym z kanekalonu brakuje aksamitnej miękkości i sprężystości na poziomie włosów naturalnych. Mimo wad, dopinki z syntetyków to doskonałe rozwiązanie dla osób oczekujących krótkotrwałego, ale spektakularnego efektu.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ