5 sposobów jak być piękną



Chcesz wiedzieć jak szybko i skutecznie zregenerować się i zabłysnąć na karnawałowym balu? Przedstawiamy 5 wypróbowanych i szybkich sposobów, które pozwolą zapomnieć o zmęczeniu i sprawią, że będziesz wyglądała i czuła się pięknie.

1. Oczyść twarz

Peelingi to sposób, żeby przywrócić skórze blask oraz zdrowy i świeży wygląd. Możemy je robić sami, wykorzystując na przykład płatki owsiane, zmieloną kawę, migdały czy plastry pomarańczy. Warto jednak, oprócz domowej pielęgnacji, regularnie korzystać z profesjonalnych peelingów w gabinetach medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem należy porozmawiać ze specjalistą i na podstawie tego, ile dni zostało do wielkiego wyjścia, dobrać rodzaj peelingu. Najczęściej potrzebujemy około tygodnia na pełną regenerację skóry, ale są zabiegi, na które można przyjść nawet w dzień balu, a potem cieszyć się odświeżoną skórą, na której bardzo dobrze prezentuje się wieczorowy makijaż. – Peelingi medyczne nie tylko złuszczają i likwidują obumarły naskórek, ale także pobudzają mikrokrążenie w skórze. Dzięki temu ujędrniają ją i głęboko nawilżają. Wzmacniając produkcję kolagenu i elastyny, regenerują skórę i spłycają drobne zmarszczki oraz blizny – tłumaczy dr Przemysław Styczeń, lekarz medycyny estetycznej.

2. Wygładź skórę

Dużą zmianę w wyglądzie zaobserwujemy, kiedy przy pomocy toksyny botulinowej (zwanej botoksem) wygładzimy zmarszczki mimiczne, które pojawiają się najczęściej na czole i w okolicach oczu. Już po kilku-kilkunastu dniach po zabiegu widać jego efekty: twarz wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną, a osoby, które z nami przebywają widzą, że coś zmieniło się w naszym wyglądzie, że wyglądamy lepiej, ale nie są w stanie domyślić się, dlaczego. – Wraz ze zmianą wyglądu podnosi się nasza samoocena. Dodatkową korzyść z zabiegu odniosą osoby z obniżonym nastrojem, gdyż zauważono, że istnieje związek pomiędzy funkcjonowaniem mięśnia marszczącego brwi, a ośrodkiem depresji w korze mózgowej – wyjaśnia dr Przemysław Styczeń.

3. Pokaż usta

Udowodniono naukowo, że kobiety, które mają pełne i jędrne usta wyglądają młodziej. Są też postrzegane, jako bardziej zmysłowe i kobiece. Aby uzyskać ten efekt, możemy „powiększyć” usta przy pomocy szminki i konturówki. Inny sposób, znacznie bardziej trwały, to wypełnienie ust kwasem hialuronowym.

Dzięki temu zabiegowi można nie tylko powiększyć wargi, ale także wymodelować. Dużą korzyść z zabiegu odniosą również osoby, który oczekują jedynie ich odświeżenia, nawodnienia i rewitalizacji. Efekt utrzymuje się, w zależności od zastosowanego preparatu, od 3 do 10 miesięcy.



4. Przestań się pocić

Z nadpotliwością nie poradzi sobie nawet najlepszy dezodorant. To dolegliwość, która jest przyczyną wielu kompleksów, a niewiele osób zdaje sobie sprawę, że z problemem można sobie skutecznie poradzić przy pomocy toksyny botulinowej. – Botoks podaje się w określone punkty, najczęściej w okolice pach, stóp, rąk i czoła – w zależności od tego, gdzie występuje dolegliwość. U ponad 90% pacjentów nadpotliwość ustępuje całkowicie kilka dni po zabiegu, a efekt utrzymuje się 8-10 miesięcy – mówi dr Przemysław Styczeń.

5. Rusz się

Aktywność fizyczna to sprawdzony sposób na to, żeby zachować ciało i umysł w dobrej kondycji. Jeśli do tego dołączymy ruch na świeżym powietrzu, możemy spodziewać się, że odczujemy poprawę samopoczucia. Nasza skóra bardzo korzysta z każdego rodzaju aktywności ruchowej.

W organizmie pojawią się endorfiny, które nie tylko poprawią nastrój, ale sprawią, że sprawniej zaplanujemy dzień, a nadmiar obowiązków nie będzie nas przytłaczał. Poprawimy też metabolizm i spalimy nadmiar kalorii. Jeśli brakuje nam czasu na ćwiczenia i spacer, parkujmy samochód jak najdalej od wejścia do centrum handlowego czy sklepu, wybierajmy schody zamiast windy, pojedźmy do pracy komunikacją miejską.

modanaurode.pl Przemyslaw_Styczen_fot.ewa_rykowska

Informacja o ekspercie:

Dr Przemysław Styczeń – lekarz medycyny estetycznej, autor wielu artykułów prasowych z zakresu medycyny estetycznej, słuchacz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Prowadzi stronę internetową www.drstyczen.pl, jest też ekspertem na profilu Facebook „Piękno przez cały rok” https://www.facebook.com/DrStyczen

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ