15 SPOSOBÓW JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO LECIE?



Wypoczywając w czasie wakacji narażamy naszą skórę na negatywne działanie promieni słonecznych, kąpieli w słonej lub chlorowanej wodzie, wiatru, a także na działanie klimatyzacji. Te wszystkie czynniki sprawiają, że uszkadzamy barierę hydrolipidową skóry i zakłócamy jej równowagę fizjologiczną.

 Po sezonie letnim często zmagamy się z suchością i odwodnieniem skóry. Nierzadko obserwujemy także przebarwienia skóry, zmarszczki i teleangiektazje. Skórze tłustej zaczyna doskwierać nie tyko odwodnienie, ale również wzmożony łojotok. Z tego względu skóra, aby wrócić do dobrej kondycji i elastyczności potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Poznaj nasze wskazówki, jak dbać o nią, by była piękna i atrakcyjna:

1 – Pamiętajmy, że do każdego typu cery należy podejść indywidualnie.

2 – Pierwszym krokiem w pielęgnacji skóry po lecie jest oczyszczenie i złuszczenie skóry. W domu warto wykonać peeling enzymatyczny (przy cerze wrażliwej, suchej, naczynkowej) lub  peeling ziarnisty (cera grubsza, tłusta, mieszana). W gabinecie możemy skorzystać z kawitacji ultradźwiękowej, mikrodermabrazji czy oksybrazji.

3 – Ważną rolę w regeneracji kondycji skóry odgrywają profesjonalne zabiegi kosmetyczne z uwagi na możliwość zastosowania wysokoskoncentrowanych substancji aktywnych oraz nowoczesnych urządzeń.

4 – Pielęgnacja domowa stanowi uzupełnienie kuracji gabinetowej. Wybierając kosmetyki warto sięgnąć po preparaty zawierające w swoim składzie składniki odbudowujące takie jak: ceramidy, skwalen, olej sojowy, migdałowy, arganowy, masło Shea.

5 – Wszystkie rodzaje cery (nawet cera tłusta i mieszana) potrzebują zastrzyku nawilżenia. Wybierajmy zatem preparaty oparte na kwasie hialuronowym, moczniku, sorbitolu, aminokwasach.

6 – Zniszczenia skóry spowodowane działaniem promieniowania UV zregenerują kosmetyki z witaminami: A, E i C, które świetnie odżywiają, odmładzają i eliminują wolne rodniki.

7 – Idealną propozycją po okresie letnim jest złuszczająca, stymulująca skórę do odnowy kuracja kwasami. Wypróbujmy dostępne na rynku produkty z kwasem glikolowym, mlekowym, jabłkowym, migdałowym. Przy cerze tłustej i mieszanej skorzystajmy z dobroczynnego wpływu kwasu salicylowego lub kwasu pirogronowego.

8 – Osobom borykającym się z problemem przebarwień najkorzystniejsze efekty przyniesie kuracja złuszczająca (kwasami lub np. mikrodermabrazją) połączona z preparatami wybielającymi zawierającymi w swoim składzie: witaminę C, arbutynę, wyciąg z lukrecji.



9 – Rozszerzone naczynka krwionośne tworzące rumień należy wesprzeć takimi substancjami aktywnymi, jak: rutyna, escyna, witamina C.

10 – Szczególnej troski potrzebuje skóra pod oczami – zafundujmy jej intensywną pielęgnację opierająca się na takich składnikach aktywnych jak: kawior, kolagen, morskim, kwas hialuronowym. Tzw. „kurze łapki” ulegną redukcji dzięki zastosowaniu substancji typu botox like (wygładzające zmarszczki mimiczne) takie jak: Matrixyl, Serpentine, Argireline.

11 – Podczas codziennej pielęgnacji nie zapominajmy o szyi i dekolcie, których cienka i wrażliwa skóra również potrzebuje nawilżenia i regeneracji.

12 – Promieniowanie słoneczne ma negatywny wpływ na naszą skórę nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok, dlatego też obowiązkowa jest codzienna aplikacja kremów  filtrów SPF > 30+.

13 – Warto jest zwrócić uwagę na pielęgnację ciała – regularnie stosujmy peelingi oraz codziennie po kąpieli aplikujmy nawilżające i regenerujące balsamy.

14 – Odpowiednie nawilżanie należy stosować z zewnątrz, ale też od środka. Wypijajmy zatem co najmniej 2 litry wody mineralnej dziennie.

15 – Pamiętajmy o tym, że zdrowa, zbilansowana i zróżnicowana dieta wpłynie pozytywnie na regenerację naszej skóry po lecie.

Ewa Kawka – ekspert i szkoleniowiec firmy KLAPP, absolwentka dietetyki i kosmetologii oraz studiów podyplomowych z zakresu Przygotowania pedagogicznego w zawodach medycznych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; wykładowca na studiach podyplomowych z kosmetologii i dietetyki w Studium Kształcenia Kadr w Bydgoszczy; praktyk w zawodzie.

 

Pasjonuje się żywieniem w chorobach dietozależnych, współpracą kosmetologa i dietetyka w pracy nad zachowaniem dobrej kondycji skóry i modelowaniem sylwetki oraz wizażem. Uważa, że piękno zaczyna się od środka, dlatego stawia na holistyczne podejście do każdego klienta.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ