10 ĆWICZEŃ – JAK ZREGENEROWAĆ TWARZ



1.

Opukiwanie twarzy pobudza krążenie – Opukuj opuszkami palców środkowych 20 razy każdy punkt twarzy. Od nasady nosa kieruj się wzdłuż brwi, a potem wokół kości policzkowych. Następnie – w górę od kącików ust do wewnętrznych kącików oczu. Potem od środka brody wzdłuż linii brody do ucha. Opukiwanie musi być energiczne, lekkie, szybkie, tak jakby dotykało się bardzo gorącego żelazka.

2.

Masaż uszu rozjaśnia cerę – Palcami wskazującymi i kciukami przytrzymaj górne brzegi uszu i ciągnij do góry. Masuj, robiąc małe kółka między palcami a kciukami. Przesuwaj palce w dół wzdłuż całego brzegu ucha, ciągnąc i masując, jak wyżej. Kiedy dojdziesz do płatków uszu, pociągnij je do dołu i masuj jeszcze minutę. Jeżeli masz czas, powtórz całe ćwiczenie. Następnie szybkimi kolistymi ruchami pomasuj wnętrze i wszystkie zagłębienia uszu. Użyj do tego wierzchu paznokci palców wskazujących lub opuszków palców środkowych.

3.

Wygładzający masaż szyi – Ułóż palce ręki po jednej stronie szyi, a kciuk po drugiej. Masuj kolistymi szybkimi ruchami w górę i w dół szyi. Powtórz ćwiczenie drugą ręką.

4.

Pobudzanie dziąseł – Opuszkami palców lub kłykciami wykonuj koliste ruchy nad linią brody wzdłuż dziąseł.

5.

Oklepywanie podbródka wyostrza linię brody – Klep szybko i lekko pod brodą 30 razy wierzchem jednej dłoni.



6.

Masaż włosów pobudza ich wzrost i łagodzi ból głowy – Opuszkami palców masuj ruchami kolistymi skórę głowy nad czołem przynajmniej 30 sekund. Następnie ujmij pasmo włosów i pociągnij je delikatnie do góry. Potem zaciśnij dłonie w pięści i lekko opukaj głowę około 20 razy.

7.

Głaskanie łagodzi napięcie, relaksuje, poprawia wygląd i samopoczucie – Właściwie to nie jest masaż, ale powierzchniowe głaskanie. Ułóż płasko prawą dłoń na dekolcie i głaszcz ciało aż do linii brody, po czym natychmiast zrób to również lewą ręką. Powtarzaj cały proces na przemian 10 razy. Następnie – bardzo, bardzo delikatnie – palcami i dłonią głaszcz twarz.

Zacznij od linii brody, potem policzki i obie strony nozdrzy, staraj się działać delikatnie nad oczami, wreszcie rozmasuj czoło do linii włosów, a następnie zsuń się po bokach twarzy aż do brody. Powtórz wszystko, nie przerywając, od pięciu do dziesięciu razy. Następnie przesuń palce środkowe do nasady nosa i głaszcz się w kierunku czoła, wzdłuż brwi, w dół po kościach policzkowych i z powrotem do nasady nosa.

Powtórz to 10 razy. Potem palcami środkowymi głaszcz nasadę nosa w kierunku czoła i na zewnątrz skroni. Zatrzymuj palce na chwilę, delikatnie naciskając ciało. Potem przesuwaj palce po bokach twarzy i z powrotem wzdłuż kości policzkowych w górę do nasady nosa. Powtórz 10 razy.

8.

Uciskanie skroni poprawia wygląd okolic oczu i reszty twarzy – Odchyl się na krześle do tyłu, połóż dłonie lub opuszki palców na skroniach i uciskaj je, przesuwając ręce do góry. Jednocześnie język dociśnij do podniebienia, zaciskając zęby. Wytrzymaj tak, licząc do dziesięciu, a nawet do dwudziestu. Powoli rozluźnij mięśnie i odpocznij.

9.

Ćwiczenie ust poprawia linię warg – Usiądź albo stój, patrząc w lustro. Otwórz usta dość szeroko, jakbyś chciała ziewać. Ściągnij kąciki, żeby utworzyć owal. Następnie zawiń wargi wokół zębów. Potem bardzo powoli zamykaj usta, licząc do dziesięciu, aż powstanie szpara wielkości 1,5 cm. Poczujesz ciągnięcie do góry. Rozluźniaj się bardzo powoli.

10.

Zakończenie ćwiczeń – Zamknij oczy na chwilę. Głęboko oddychaj i łagodnie przenieś się w myślach w jakieś spokojne miejsce. Może to być letni ogród, ciepła odludna plaża. Albo zniknij gdzieś w chmurach.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ