Zmęczone oczy. Zadbaj o promienne spojrzenie.



Czasami zmagamy się z workami pod oczami, przekrwieniami i innymi oznakami, które pokazują nasze przemęczenie. Możemy temu zaradzic, wprowadzając nawet drobne zmiany w stylu naszego życia, prowadzące do poprawy wyglądu naszych oczu.

Czynniki, które źle wpływają na ogólny stan naszych oczu, mogą być przeróżne. Może to być zbyt długi sen lub odwrotnie zbyt mało snu, niewyspanie, choroby o podłożu alergicznym (katar sienny, astma), zaparcia a nie jednokrotnie przeziębienie. Duże znaczenie też odgrywają cechy dziedziczne. U niektórych kobiet Since pod oczami mogą powstawac na skutek dużej ilości pigmentu w tym miejscu.

Since i worki pod oczami.

Niestety nie można ich zlikwidowac na stałe, jedynie zabieg chirurgiczny może je usunąc całkowicie. Jednak istnieje sporo prostych zabiegów które mogą je w znacznym stopniu zmniejszyc.

Istnieją stare sposoby, które używały nasze babki, np. okłady z plasterków ogórka lub okłady z herbaty. Jednak w dzisiejszych czasach udowodniono iż na redukowanie opuchlizny pod oczami ma wpływ chłód a nie preparaty nakładane. Zimno powoduje skurczenie naczynek krwionośnych. Możemy w tym celu położyc kawałek lodu zawinięty w woreczek „śniadaniowy” i przyłożyc na opuchnięte miejsce. Musimy jednak uważac z tą metoda ponieważ kobiety które maja skłonności do pękania naczynek krwionośnych, mogą ten proces przyspieszyc. Inną metodą, która daje niezłe rezultaty to plasterek surowego ziemniaka.



Możemy też niwelowac worki pod oczami stosują masaż. Środkowym palcem oklepuj delikatnie ale intensywnie czyt.  Szybko, posuwajac palec ruchem półkolistym od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego i z powrotem. Przy systematycznym takim masażu minuta dziennie daje naprawdę znakomite efekty.

Wpływ na zmniejszanie się opuchlizny i worków pod oczami ma intensywna gimnastyka, możemy tez postarac się wyeliminowac do minimum spożywanie soli i alkoholu, ten produkty mają znaczący wpływ na powstawanie opuchlizny pod oczami.

Kosmetyki a worki pod oczami.

Niektóre kosmetyki mogą uczulac, mogą to być krople do oczu, make-up, płyn do szkieł kontaktowych. By móc określic co nas uczula, musimy eliminowac na zasadzie prób i błędów kosmetyki jakich używamy. Starajmy się wybierac kosmetyki hipoalergicznych i bezzapachowych.

Niektóre kremy pod oczy mogą powodowac opuchnięcia. Dlatego stosujmy bardzo delikatne kremy i żele, które łagodzą podrażnienia.

Dziedziczenie sińców i opuchlizny pod oczami.

Niektórzy rodzą się ze skłonnościami do sińców pod oczami, jednak te skłonności ujawniają się dopiero z wiekiem, w momencie gdy nasza skóra traci elastycznośc.

Ciemne obwódki i przekrwienia oczu

Mogą być spowodowane przez czynniki które nas otaczają, np. dym papierosowy, kurz czy tez inne zanieczyszczenia. Nagromadzone w organizmie składniki chemiczne poszerzają naczynka krwionośne wokół oczu. Krew przepływając przez naczynka, powoduje ściemnienie powierzchni skóry i opuchnięcie jej. Brak snu tez przyczynia się do powstawania sińców, ale już przy małej drzemce obwódki znikają jak za dotknięciem ręki.

By zamaskowac sińce, należy zaopatrzyc się w korektor tuszujący, zwykły fluid nie nadaje się pod oczy ponieważ jest za ciężki i może mieć nieodpowiedni kolor. Postarajmy się poszukac kosmetyku z napisem „lekki” lub „light reflective”, najlepiej nakładac go w punktowo na ciemne miejsca nastepnie delikatnie wklepywac.

Oczy pełne blasku.

Większośc z nas czasami budzi się z oczami czerwonymi. Na ogół przekrwienie mija po dobrym śnie i krótkim spacerze na świeżym powietrzu. Jeżeli masz często zaczerwienione oczy, mamy kilka porad na ta dolegliwośc:

Najpierw zorientuj się czy nie uczula Cię jakiś kosmetyk jaki używasz, bardzo często kosmetyki podrażniają nasze oczy i to może być właśnie tego efektem.

Jeżeli stosujesz regularnie środki do oczu, takie jak krople, zmień je na inne. Niektóre zawierają środki zmniejszające przekrwienie i zwężające naczynka krwionośne, jednak pamiętaj aby nie przesadzac ze stosowaniem ich, ponieważ z czasem naczynka staja się szersze i bardziej przekrwione. Dobrym rozwiązaniem są krople typu „sztuczne łzy”, które nawilżają gałkę oczną i przynoszą im ukojenie.

Niektóre kosmetyki zawierają w sobie substancje które podrażniają nasze oczy, składnikami które to powodują są miedzy innymi: substancje zapachowe, emulgatory, zmiękczacze. Nawet zwykły krem nawilżający rozsmarowany pod oczami może spowodowac ich załzawienie i podrażnienie, natomiast wzbogacone nawilżacze mogą zablokowac gruczoły łojowe wokół oczu. Następstwem tego mogą być białe lub żółte torbiele.

Pamiętajmy iż okolica naszych oczu jest szczególnie wrażliwa i trzeba o nią dbac w sposób szczególny, dlatego kremy nawilżające nie zawsze są trafnym i polecanym rozwiązaniem.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ