Zmęczone oczy. Zadbaj o promienne spojrzenie.



Czasami zmagamy się z workami pod oczami, przekrwieniami i innymi oznakami, które pokazują nasze przemęczenie. Możemy temu zaradzic, wprowadzając nawet drobne zmiany w stylu naszego życia, prowadzące do poprawy wyglądu naszych oczu.

Czynniki, które źle wpływają na ogólny stan naszych oczu, mogą być przeróżne. Może to być zbyt długi sen lub odwrotnie zbyt mało snu, niewyspanie, choroby o podłożu alergicznym (katar sienny, astma), zaparcia a nie jednokrotnie przeziębienie. Duże znaczenie też odgrywają cechy dziedziczne. U niektórych kobiet Since pod oczami mogą powstawac na skutek dużej ilości pigmentu w tym miejscu.

Since i worki pod oczami.

Niestety nie można ich zlikwidowac na stałe, jedynie zabieg chirurgiczny może je usunąc całkowicie. Jednak istnieje sporo prostych zabiegów które mogą je w znacznym stopniu zmniejszyc.

Istnieją stare sposoby, które używały nasze babki, np. okłady z plasterków ogórka lub okłady z herbaty. Jednak w dzisiejszych czasach udowodniono iż na redukowanie opuchlizny pod oczami ma wpływ chłód a nie preparaty nakładane. Zimno powoduje skurczenie naczynek krwionośnych. Możemy w tym celu położyc kawałek lodu zawinięty w woreczek „śniadaniowy” i przyłożyc na opuchnięte miejsce. Musimy jednak uważac z tą metoda ponieważ kobiety które maja skłonności do pękania naczynek krwionośnych, mogą ten proces przyspieszyc. Inną metodą, która daje niezłe rezultaty to plasterek surowego ziemniaka.



Możemy też niwelowac worki pod oczami stosują masaż. Środkowym palcem oklepuj delikatnie ale intensywnie czyt.  Szybko, posuwajac palec ruchem półkolistym od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego i z powrotem. Przy systematycznym takim masażu minuta dziennie daje naprawdę znakomite efekty.

Wpływ na zmniejszanie się opuchlizny i worków pod oczami ma intensywna gimnastyka, możemy tez postarac się wyeliminowac do minimum spożywanie soli i alkoholu, ten produkty mają znaczący wpływ na powstawanie opuchlizny pod oczami.

Kosmetyki a worki pod oczami.

Niektóre kosmetyki mogą uczulac, mogą to być krople do oczu, make-up, płyn do szkieł kontaktowych. By móc określic co nas uczula, musimy eliminowac na zasadzie prób i błędów kosmetyki jakich używamy. Starajmy się wybierac kosmetyki hipoalergicznych i bezzapachowych.

Niektóre kremy pod oczy mogą powodowac opuchnięcia. Dlatego stosujmy bardzo delikatne kremy i żele, które łagodzą podrażnienia.

Dziedziczenie sińców i opuchlizny pod oczami.

Niektórzy rodzą się ze skłonnościami do sińców pod oczami, jednak te skłonności ujawniają się dopiero z wiekiem, w momencie gdy nasza skóra traci elastycznośc.

Ciemne obwódki i przekrwienia oczu

Mogą być spowodowane przez czynniki które nas otaczają, np. dym papierosowy, kurz czy tez inne zanieczyszczenia. Nagromadzone w organizmie składniki chemiczne poszerzają naczynka krwionośne wokół oczu. Krew przepływając przez naczynka, powoduje ściemnienie powierzchni skóry i opuchnięcie jej. Brak snu tez przyczynia się do powstawania sińców, ale już przy małej drzemce obwódki znikają jak za dotknięciem ręki.

By zamaskowac sińce, należy zaopatrzyc się w korektor tuszujący, zwykły fluid nie nadaje się pod oczy ponieważ jest za ciężki i może mieć nieodpowiedni kolor. Postarajmy się poszukac kosmetyku z napisem „lekki” lub „light reflective”, najlepiej nakładac go w punktowo na ciemne miejsca nastepnie delikatnie wklepywac.

Oczy pełne blasku.

Większośc z nas czasami budzi się z oczami czerwonymi. Na ogół przekrwienie mija po dobrym śnie i krótkim spacerze na świeżym powietrzu. Jeżeli masz często zaczerwienione oczy, mamy kilka porad na ta dolegliwośc:

Najpierw zorientuj się czy nie uczula Cię jakiś kosmetyk jaki używasz, bardzo często kosmetyki podrażniają nasze oczy i to może być właśnie tego efektem.

Jeżeli stosujesz regularnie środki do oczu, takie jak krople, zmień je na inne. Niektóre zawierają środki zmniejszające przekrwienie i zwężające naczynka krwionośne, jednak pamiętaj aby nie przesadzac ze stosowaniem ich, ponieważ z czasem naczynka staja się szersze i bardziej przekrwione. Dobrym rozwiązaniem są krople typu „sztuczne łzy”, które nawilżają gałkę oczną i przynoszą im ukojenie.

Niektóre kosmetyki zawierają w sobie substancje które podrażniają nasze oczy, składnikami które to powodują są miedzy innymi: substancje zapachowe, emulgatory, zmiękczacze. Nawet zwykły krem nawilżający rozsmarowany pod oczami może spowodowac ich załzawienie i podrażnienie, natomiast wzbogacone nawilżacze mogą zablokowac gruczoły łojowe wokół oczu. Następstwem tego mogą być białe lub żółte torbiele.

Pamiętajmy iż okolica naszych oczu jest szczególnie wrażliwa i trzeba o nią dbac w sposób szczególny, dlatego kremy nawilżające nie zawsze są trafnym i polecanym rozwiązaniem.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ