Żegnajcie pajączki! Jak usunąć pajączki?



Żegnajcie pajączki! Jak usunąć pajączki?

Okres wiosenny to najlepszy czas na wykonanie zabiegów zamykających naczynka, usuwania pajączków czy żylaków. Jak się ich pozbyć? Doradzamy wraz z warszawską Kliniką Medycyna Urody.

Nieestetyczne, drobne, pękające naczynka to problem wielu z nas. Mogą występować pod różną postacią poszerzonych krętych żyłek i pajączków pojawiających się na nogach, głównie w okolicach podkolanowych, na udach i łydkach. Są to zmiany, których usunięcie spowodowane jest nie tylko względami estetycznymi, ale są one objawem przewlekłej niewydolności żylnej.

„Aby usunąć zmiany naczyniowe możemy zastosować laser lub wykonać skleroterapię kompresyjną za pomocą płynu lub pianki. Skleroterapią nazywamy zabiegi polegające na wstrzyknięciu bardzo cienkimi, precyzyjnymi igłami leku podrażniającego ściany naczynka. Lek ten powoduje, iż żyła zarasta włóknikiem i zostaje wyłączona z obiegu” – mówi dr Agnieszka Wolska, lekarz flebolog z Kliniki Medycyna Urody




Problemem związanym z chorobami żył są również żylaki. Nieleczone mogą powodować silny ból oraz prowadzić do zakrzepicy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż leczenie żylaków to nie tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna. Do przyczyn ich powstawania możemy zaliczyć m. in. uwarunkowania genetyczne, siedzący tryb życia, brak ruchu, niewłaściwą dietę, zmiany hormonalne. Najczęściej powstają na tylnej stronie ud i podudzi. „W naszych technikach leczenia żylaków, jako jedni z pierwszych w Polsce stosujemy zamknięcie ich metodą ClariVein® – mówi dr Krzysztof Piórek lekarz flebolog z Kliniki Medycyna Urody.

 „Jest to najnowsza, małoinwazyjna technika, polecana osobom, które poszukują bezpiecznych i szybkich metod leczniczych” – kontynuuje. W metodzie tej stosuje się specjalny cewnik ClariVein®, który podrażnia wewnętrzną ścianę naczynia, co prowadzi do jego zwężenia, przy jednoczesnej aplikacji leku sklerotyzacyjnego. Rotacja cewnika zapewnia równomierne rozprowadzenie leku i zamknięcie naczynia. Jest to metoda szybka i dająca długotrwałe efekty, jednocześnie zapewniająca natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Nie pozostawia siniaków ani blizn, dlatego jest jedną z najlepszych metod redukujących problemy z żyłami.

„W klinice usuwamy szpecące „pajączki” także, przy pomocy lasera. Zabieg polega na przeskórnym, bezbolesnym zamknięciu naczyń na nogach. Metoda laserowa jest z powodzeniem stosowana przy likwidowaniu poszerzonych naczyń na twarzy, powstających w okolicach skrzydełek nosa i policzkach. Nasze metody laserowe charakteryzuje niska inwazyjność, a przez to również komfort dla pacjenta” – mówi dr Wolska z Kliniki Medycyna Urody. Światło lasera powoduje zamkniecie żyły bez uszkadzania skóry.

Warto zastanowić się nad zabiegami eliminującymi nieestetyczne zaczerwienienia, nie tylko z powodów estetycznych, ale również zdrowotnych. Czas wczesnej wiosny to najlepszy moment do tego typu zabiegów – dzięki nim do lata pozbędziesz się wszelkich dolegliwości związanych z problemami żylnymi.

Medycyna Urody Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 39A, Warszawa
(Horizon Plaza)
kom.: +48 509 461 432
tel.: + 48 22 481 24 24
e-mail: recepcja@medycynaurody.pl
www.medycynaurody.pl

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ