Zaczerwienienia i pajączki? Te zabiegi pomogą pozbyć się problemu



Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji, jednak nawet najlepsze kosmetyki nie zawsze chronią przed tworzeniem się szpecących pajączków. Czy można pozbyć się pękających naczynek? Dr Andrzej Eberhardt z Kliniki Femmed, specjalista chirurgii ogólnej i chirurg naczyniowy, podpowiada, na jakie zabiegi zwrócić uwagę.

 

Zaczerwienienia, silne rumieńce i uciążliwe pajączki to widoczne oznaki cery naczynkowej. Aby zminimalizować ryzyko ich powstawania, potrzebna jest dobrze dobrana domowa pielęgnacja i sporo wyrzeczeń na co dzień: ograniczenie ostrych potraw i alkoholi, unikanie sauny i słońca. A mimo to całkowite pozbycie się nieestetycznych czerwonych plamek jest bardzo trudne. Co można zrobić?

 

Laserowa precyzja

– Obecnie do usuwania pajączków najczęściej stosowane są lasery – szeroka oferta na rynku sprawia, że gabinety medycyny estetycznej są wyposażone w różne urządzenia. Decydując się na zabieg, warto zasięgnąć o nich informacji i zdecydować się na najlepszy – mówi dr Andrzej Eberhardt.

– W Klinice Femmed stosujemy laser Varilite, który uważam za najnowocześniejszą metodę leczenia zmian naczyniopochodnych. Varilite pozwala zamknąć naczynka pojedyncze i te występujące w dużym skupieniu, bez ryzyka naruszenia ciągłości skóry. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest możliwość wykorzystania go do redukcji drobnych zmian barwnikowych, jak piegi, czy do leczenia trądziku – dodaje dr Eberhardt.



Chemiczna regeneracja

Lasery to niejedyny z możliwych sposobów wygładzania cery naczynkowej. Osobom, które oprócz pajączków na twarzy mają też widoczne inne problemy, jak oznaki starzenia się skóry czy zmiany trądzikowe, dr Andrzej Eberhardt poleca PH Formula Skin Resurfacing.

– To zabieg o działaniu bardziej kompleksowym niż laser, który wymierzony jest w jeden konkretny problem. Zabieg PH Formula oparty jest na działaniu roztworów złożonych z wielu substancji aktywnych, m.in. retinolu, hydroksykwasów i witamin. Pozwala kompleksowo odmłodzić wygląd, uszczelnić naczynia krwionośne i wzmocnić skórę, zmniejszając widoczność naczynek – wyjaśnia ekspert Kliniki Femmed.

Jak podkreśla dr Eberhardt, trzeba pamiętać, że skóra naczynkowa jest wyjątkowo wrażliwa i aby wybrać zabieg, który skutecznie usunie problem widocznych pajączków, warto najpierw skonsultować się z doświadczonym specjalistą.

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ

Wpływ urbanizacji na wrażliwość miast wobec zmian klimatu. 
Przykład województwa śląskiego

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Miast. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Act Local to Go Global”,…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się z chorobą onkologiczną, a rocznie diagnozuje się ponad…
CZYTAJ

Intensywny trening i wymagania organizmu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często stają przed wyzwaniem związanym z utrzymaniem odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych w organizmie.…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych. Wciąż powielane na jej temat mity utrudniają pacjentom…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej trafił pacjent z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został…
CZYTAJ

Jesień w odcieniach ziemi – torebki PANNA w najmodniejszych kolorach sezonu

Tegoroczne jesienne trendy to triumf naturalnych, stonowanych barw, które od lat królują w modzie jako symbol elegancji i harmonii z…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale niestety także podwyższone ryzyko zdrowotne. Według kardiologów, w…
CZYTAJ

Odpowiadamy na 5 pytań o witaminę D – co musisz wiedzieć przed zimą?

Suplementacja witaminy D jesienią i zimą to temat, który co roku budzi wiele pytań u pacjentów. Czy rzeczywiście warto ją…
CZYTAJ

Dziurawiec, pokrzywa i skrzyp polny Popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody

Zioła od wieków stanowią naturalne wsparcie dla zdrowia i urody, a ich działanie jest szczególnie cenione w fitoterapii kobiecej. Rosemary…
CZYTAJ

Żywność do odpadów? To odpada!

Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day) obchodzony jest co roku 16 października. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do…
CZYTAJ

Bezpieczne przechowywanie leków w domu: najlepsze praktyki

Niewłaściwe trzymanie leków w domu może prowadzić do poważnych zagrożeń zdrowotnych, o czym wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy. Farmaceutyki,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych.…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale…
CZYTAJ