Zaczerwienienia i pajączki? Te zabiegi pomogą pozbyć się problemu



Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji, jednak nawet najlepsze kosmetyki nie zawsze chronią przed tworzeniem się szpecących pajączków. Czy można pozbyć się pękających naczynek? Dr Andrzej Eberhardt z Kliniki Femmed, specjalista chirurgii ogólnej i chirurg naczyniowy, podpowiada, na jakie zabiegi zwrócić uwagę.

 

Zaczerwienienia, silne rumieńce i uciążliwe pajączki to widoczne oznaki cery naczynkowej. Aby zminimalizować ryzyko ich powstawania, potrzebna jest dobrze dobrana domowa pielęgnacja i sporo wyrzeczeń na co dzień: ograniczenie ostrych potraw i alkoholi, unikanie sauny i słońca. A mimo to całkowite pozbycie się nieestetycznych czerwonych plamek jest bardzo trudne. Co można zrobić?

 

Laserowa precyzja

– Obecnie do usuwania pajączków najczęściej stosowane są lasery – szeroka oferta na rynku sprawia, że gabinety medycyny estetycznej są wyposażone w różne urządzenia. Decydując się na zabieg, warto zasięgnąć o nich informacji i zdecydować się na najlepszy – mówi dr Andrzej Eberhardt.

– W Klinice Femmed stosujemy laser Varilite, który uważam za najnowocześniejszą metodę leczenia zmian naczyniopochodnych. Varilite pozwala zamknąć naczynka pojedyncze i te występujące w dużym skupieniu, bez ryzyka naruszenia ciągłości skóry. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest możliwość wykorzystania go do redukcji drobnych zmian barwnikowych, jak piegi, czy do leczenia trądziku – dodaje dr Eberhardt.



Chemiczna regeneracja

Lasery to niejedyny z możliwych sposobów wygładzania cery naczynkowej. Osobom, które oprócz pajączków na twarzy mają też widoczne inne problemy, jak oznaki starzenia się skóry czy zmiany trądzikowe, dr Andrzej Eberhardt poleca PH Formula Skin Resurfacing.

– To zabieg o działaniu bardziej kompleksowym niż laser, który wymierzony jest w jeden konkretny problem. Zabieg PH Formula oparty jest na działaniu roztworów złożonych z wielu substancji aktywnych, m.in. retinolu, hydroksykwasów i witamin. Pozwala kompleksowo odmłodzić wygląd, uszczelnić naczynia krwionośne i wzmocnić skórę, zmniejszając widoczność naczynek – wyjaśnia ekspert Kliniki Femmed.

Jak podkreśla dr Eberhardt, trzeba pamiętać, że skóra naczynkowa jest wyjątkowo wrażliwa i aby wybrać zabieg, który skutecznie usunie problem widocznych pajączków, warto najpierw skonsultować się z doświadczonym specjalistą.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ