Zabiegi wolumetryczne czyli ABC wolumetrii twarzy.



Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie konturów twarzy bez ingerencji skalpela.

– Podniesienie owalu, zwiększenie objętości, przywrócenie gęstości skórze, a nawet korekcję kształtu nosa, ust czy kości policzkowych. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg wolumetryczny?

Na czym polega sekret wolumetrii?

Zabiegi wolumetryczne, czyli modelowania konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwą objętość twarzy. Polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej.

 – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat – zapewnia dr Krzysztof Ziemlewski z gabinetu medycyny estetycznej „Aesthetic”.

 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wolumetryczny?

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność. Z czasem staje się coraz bardziej wiotka i opada. Zmienia się tym samym kształt i kontur twarzy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.

Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi polecane są osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.




Jak wybrać właściwy preparat decydując się na zabieg wolumetryczny?

 Wypełniacze przeznaczone do wolumetrii są przede wszystkim bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym

 – W zabiegach wolumetrycznych stosuje się produkty odznaczające się dużą elastycznością umożliwiające swobodne modelowanie skóry jak np. Teosyal Ultimate. Preparat należy do gamy najnowszej generacji implantów wypełniających. Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, który ponadto zapewnia długotrwałe efekty (nawet do 18 miesięcy). Dodatkowo wyróżnia się dużą pojemnością, co daje większe możliwości kształtowania i poprawy konturu twarzy – wyjaśnia dr Krzysztof Ziemlewski. Zabieg wolumetryczny, podobnie jak pozostałe zabiegi związane z iniekcją kwasu hialuronowego, wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej wyłącznie przez wyspecjalizowanych lekarzy

Efekty po wykonaniu zabiegu wolumetrycznego.

modanaurode.pl  -  zabiegi wolumetryczne, Efekty po zabiegu

O czym należy pamiętać po wykonaniu zabiegu wolumetrycznego?

 Pomimo że iniekcja preparatu odbywa się na skórze twarzy, zabieg nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania.

– W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji – zaleca dr Ziemlewski. Specjalista z zakresu medycyny estetycznej.

Zapewnia także, że wbrew obawom niektórych pacjentów wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna:

Zwłaszcza jeśli zastosujemy preparaty nowej generacji, jak np. wspomniany Teosyal Ultimate, które z uwagi na skład i właściwości ograniczają wystąpienie jakichkolwiek powikłań czy działań niepożądanych do minimum.

Zabiegi wolumetryczne można także łączyć z większością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Procedury dostępne są w ofercie profesjonalnych gabinetów estetycznych. 

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ