Zabiegi wolumetryczne czyli ABC wolumetrii twarzy.



Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie konturów twarzy bez ingerencji skalpela.

– Podniesienie owalu, zwiększenie objętości, przywrócenie gęstości skórze, a nawet korekcję kształtu nosa, ust czy kości policzkowych. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg wolumetryczny?

Na czym polega sekret wolumetrii?

Zabiegi wolumetryczne, czyli modelowania konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwą objętość twarzy. Polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej.

 – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat – zapewnia dr Krzysztof Ziemlewski z gabinetu medycyny estetycznej „Aesthetic”.

 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wolumetryczny?

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność. Z czasem staje się coraz bardziej wiotka i opada. Zmienia się tym samym kształt i kontur twarzy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.

Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi polecane są osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.




Jak wybrać właściwy preparat decydując się na zabieg wolumetryczny?

 Wypełniacze przeznaczone do wolumetrii są przede wszystkim bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym

 – W zabiegach wolumetrycznych stosuje się produkty odznaczające się dużą elastycznością umożliwiające swobodne modelowanie skóry jak np. Teosyal Ultimate. Preparat należy do gamy najnowszej generacji implantów wypełniających. Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, który ponadto zapewnia długotrwałe efekty (nawet do 18 miesięcy). Dodatkowo wyróżnia się dużą pojemnością, co daje większe możliwości kształtowania i poprawy konturu twarzy – wyjaśnia dr Krzysztof Ziemlewski. Zabieg wolumetryczny, podobnie jak pozostałe zabiegi związane z iniekcją kwasu hialuronowego, wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej wyłącznie przez wyspecjalizowanych lekarzy

Efekty po wykonaniu zabiegu wolumetrycznego.

modanaurode.pl  -  zabiegi wolumetryczne, Efekty po zabiegu

O czym należy pamiętać po wykonaniu zabiegu wolumetrycznego?

 Pomimo że iniekcja preparatu odbywa się na skórze twarzy, zabieg nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania.

– W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji – zaleca dr Ziemlewski. Specjalista z zakresu medycyny estetycznej.

Zapewnia także, że wbrew obawom niektórych pacjentów wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna:

Zwłaszcza jeśli zastosujemy preparaty nowej generacji, jak np. wspomniany Teosyal Ultimate, które z uwagi na skład i właściwości ograniczają wystąpienie jakichkolwiek powikłań czy działań niepożądanych do minimum.

Zabiegi wolumetryczne można także łączyć z większością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Procedury dostępne są w ofercie profesjonalnych gabinetów estetycznych. 

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ