Zabiegi redukujące cellulit



Odwieczny wróg kobiet, czyli cellulit, doskwiera głównie latem. Spowodowany jest czynnikami genetycznymi, wysokowęglowodanową dietą, wahaniami masy ciała czy siedzącym trybem życia.

Redukować można go za pomocą dwutlenku węgla (karboksyterapia), niskiej temperatury (kriolipoliza), ultradźwięków, a także masażu.

 

Czym tak właściwie jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie się tkanki łącznej, której towarzyszą zaburzenia przepływu krwi i limfy, a także odkładanie się złogów tłuszczu i ubocznych produktów metabolizmu. Nagromadzenie się komórek tłuszczowych sprawia, że pojawiają się niedobory tkanki łącznej. Powoduje to powstawanie, na skórze, nierówności w postaci grudek i zagłębień.

 

Najważniejsze przyczyny powstawania cellulitu.

1. Podwyższony poziom estrogenów, dlatego występuje głównie u kobiet

2. Predyspozycje genetyczne, jednak zazwyczaj nie wystarczą one, do pojawienia się objawów

3. Dieta z wysoką zawartością węglowodanów, która powoduje zwiększoną produkcję tłuszczu w organizmie, a co za tym idzie, większe jego magazynowanie w warstwie podskórnej

4. Wahania masy ciała, kiedy na zmianę tyjemy i chudniemy

5. Siedzący tryb życia, a także praca w pozycji stojącej, które prowadzą do zastoju krwi i limfy w nogach, co z kolei powoduje obrzęk tkanki podskórnej

6. Ciąża, podczas której zwiększa się poziom hormonów oraz dochodzi do zatrzymania wody w organizmie.

 

Karboksyterapia.

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, które zwalczają cellulit jest karboksyterapia. Polega ona na podawaniu dwutlenku węgla, w sposób kontrolowany i bezpieczny, zarówno podskórnie, jak i śródskórnie.

 

Specjalistyczny pistolet pneumatyczny umożliwia aplikację odpowiedniej ilości gazu, na właściwą głębokość, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i bezbolesny dla Pacjenta. Poza tym dyskomfort związany z nakłuwaniem skóry jest zmniejszony, dzięki szybkości, precyzji i powtarzalności wkłuć urządzenia.

Dwutlenek węgla po podskórnym podaniu:

– rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe

– rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi, co stymuluje metabolizm tłuszczu i dostarczania substancji odżywczych dla skóry

– stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry.

 

Gaz ten występuje naturalnie w organizmie. Dlatego podany podczas zabiegu, wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej.

 

Kriolipoliza.

Po zastosowaniu niskiej temperatury dochodzi do tzw. lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Mają one niską odporność na zimno, dlatego lokalne ich podmrażanie może je całkowicie zniszczyć. Wykorzystuje to kriolipoliza, która polega na umieszczaniu na skórze urządzenia, które stopniowo pobiera ciepło z ciała, aż podskórna warstwa tłuszczu ulegnie zmrożeniu.

Zabieg jest bezpieczny, gdyż wywołuje selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych, nie naruszając przy tym otaczających tkanek. Pozostałości są naturalnie wchłaniane przez system metaboliczny i wydalane z organizmu.

Dzięki specjalnej głowicy, w klinice Pulsmed w Łodzi, modelowane są okolice brzucha, ud, pośladków, bioder czy ramion. Efektem zabiegu jest redukcja cellulitu, a także ujędrnienie i napięcie skóry.




Liposukcja ultradźwiękowa.

Nazywana jest najbardziej delikatną formą liposukcji. Tkankę tłuszczową usuwa się za pomocą delikatnej energii ultradźwięków, która nie oddziałuje na otaczające tkanki (nerwy, naczynia krwionośne czy tkankę łączną), a jedynie na tkankę tłuszczową.

Za pomocą liposukcji ultradźwiękowej możemy, w sposób nieinwazyjny, zredukować złogi tłuszczu i cellulit, które znajdują się w takich miejscach jak: brzuch, uda, talia, biodra, pośladki czy ramiona.

 

Masaż.

Zabiegi antycellulitowe przynoszą jeszcze lepsze rezultaty, kiedy wykonywane są z masażem, gdyż pozwoli on w jeszcze większym stopniu zredukować cellulit. Poza tym masaż zmniejsza obrzęki, wygładza blizny i rozstępy. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, a także powoduje lepsze wchłanianie kosmetyków.

 

Więcej informacji http://pulsmed.com.pl/klinika-chirurgii-plastycznej-i-medycyny-estetycznej/medycyna-estetyczna.html

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ