Zabiegi redukujące cellulit



Odwieczny wróg kobiet, czyli cellulit, doskwiera głównie latem. Spowodowany jest czynnikami genetycznymi, wysokowęglowodanową dietą, wahaniami masy ciała czy siedzącym trybem życia.

Redukować można go za pomocą dwutlenku węgla (karboksyterapia), niskiej temperatury (kriolipoliza), ultradźwięków, a także masażu.

 

Czym tak właściwie jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie się tkanki łącznej, której towarzyszą zaburzenia przepływu krwi i limfy, a także odkładanie się złogów tłuszczu i ubocznych produktów metabolizmu. Nagromadzenie się komórek tłuszczowych sprawia, że pojawiają się niedobory tkanki łącznej. Powoduje to powstawanie, na skórze, nierówności w postaci grudek i zagłębień.

 

Najważniejsze przyczyny powstawania cellulitu.

1. Podwyższony poziom estrogenów, dlatego występuje głównie u kobiet

2. Predyspozycje genetyczne, jednak zazwyczaj nie wystarczą one, do pojawienia się objawów

3. Dieta z wysoką zawartością węglowodanów, która powoduje zwiększoną produkcję tłuszczu w organizmie, a co za tym idzie, większe jego magazynowanie w warstwie podskórnej

4. Wahania masy ciała, kiedy na zmianę tyjemy i chudniemy

5. Siedzący tryb życia, a także praca w pozycji stojącej, które prowadzą do zastoju krwi i limfy w nogach, co z kolei powoduje obrzęk tkanki podskórnej

6. Ciąża, podczas której zwiększa się poziom hormonów oraz dochodzi do zatrzymania wody w organizmie.

 

Karboksyterapia.

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, które zwalczają cellulit jest karboksyterapia. Polega ona na podawaniu dwutlenku węgla, w sposób kontrolowany i bezpieczny, zarówno podskórnie, jak i śródskórnie.

 

Specjalistyczny pistolet pneumatyczny umożliwia aplikację odpowiedniej ilości gazu, na właściwą głębokość, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i bezbolesny dla Pacjenta. Poza tym dyskomfort związany z nakłuwaniem skóry jest zmniejszony, dzięki szybkości, precyzji i powtarzalności wkłuć urządzenia.

Dwutlenek węgla po podskórnym podaniu:

– rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe

– rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi, co stymuluje metabolizm tłuszczu i dostarczania substancji odżywczych dla skóry

– stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry.

 

Gaz ten występuje naturalnie w organizmie. Dlatego podany podczas zabiegu, wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej.

 

Kriolipoliza.

Po zastosowaniu niskiej temperatury dochodzi do tzw. lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Mają one niską odporność na zimno, dlatego lokalne ich podmrażanie może je całkowicie zniszczyć. Wykorzystuje to kriolipoliza, która polega na umieszczaniu na skórze urządzenia, które stopniowo pobiera ciepło z ciała, aż podskórna warstwa tłuszczu ulegnie zmrożeniu.

Zabieg jest bezpieczny, gdyż wywołuje selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych, nie naruszając przy tym otaczających tkanek. Pozostałości są naturalnie wchłaniane przez system metaboliczny i wydalane z organizmu.

Dzięki specjalnej głowicy, w klinice Pulsmed w Łodzi, modelowane są okolice brzucha, ud, pośladków, bioder czy ramion. Efektem zabiegu jest redukcja cellulitu, a także ujędrnienie i napięcie skóry.




Liposukcja ultradźwiękowa.

Nazywana jest najbardziej delikatną formą liposukcji. Tkankę tłuszczową usuwa się za pomocą delikatnej energii ultradźwięków, która nie oddziałuje na otaczające tkanki (nerwy, naczynia krwionośne czy tkankę łączną), a jedynie na tkankę tłuszczową.

Za pomocą liposukcji ultradźwiękowej możemy, w sposób nieinwazyjny, zredukować złogi tłuszczu i cellulit, które znajdują się w takich miejscach jak: brzuch, uda, talia, biodra, pośladki czy ramiona.

 

Masaż.

Zabiegi antycellulitowe przynoszą jeszcze lepsze rezultaty, kiedy wykonywane są z masażem, gdyż pozwoli on w jeszcze większym stopniu zredukować cellulit. Poza tym masaż zmniejsza obrzęki, wygładza blizny i rozstępy. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, a także powoduje lepsze wchłanianie kosmetyków.

 

Więcej informacji http://pulsmed.com.pl/klinika-chirurgii-plastycznej-i-medycyny-estetycznej/medycyna-estetyczna.html

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ