Wpływ wody na nasz organizm. Bez wody nie ma życia!



Aby nasze ciało było zadbane, a nasza sylwetka zgrabna należy zwrócic uwagę na dietę i na to co jemy i jaki tryb życia prowadzimy. Sięgnijmy po to co oferuje nam sama natura czyli warzywa, owoce oraz rośliny. Mają one bowiem duży wpływ na nasze ciało i organizm. Wiele roślin ma zbawienny wpływ na nasz organizm oraz zawiera naturalne składniki potrzebne dla naszej skóry. Marchew, ziemniaki, zioła, pietruszka czy wiele innych posiadają to czego nam potrzeba.

Woda tak powszechny a zarazem tak potrzebny płyn dla naszego organizmu, stanowi większa częśc wszystkich żywy organizmów. Ludzki organizm zawiera około 70% wody.  Przez nasz organizm przepływa stale strumień wody, który pobierany w postaci napojów i pokarmów, wydalany jest przez nerki, jelito grube oraz przez skórę. Wstrzymanie dopływu wody oznacza dla organizmu śmierc.

Woda wchodzi także w skład wszystkich komórek żywych ustroju. Dobowe zapotrzebowanie wody wynosi dla człowieka dorosłego około 2,5 litra. Dla utrzymania młodości i zdrowia korzystne może być picie zwykłej wody( o ile nie jest zanieczyszczona)w ilości około ˝ litra na czczo. Takie picie wody lub herbaty ziołowej ma decydujšcy wpływ na prawidłowš przemianź materii.

Aby dokładnie uzmysłowic sobie ważności picia wody i herbaty ziołowej, należy powiedziec kilka słów o gospodarce płynami w organizmie ludzkim. Organizmowi nie wystarcza codzienne doprowadzanie określonej ilości wody, ważną sprawą jest także aby woda została wydalana z organizmu. Nerki powinny wydzielac dziennie około 1 litra płynu w postaci moczu. Tym samym zdrowe nerki są naturalną przesłanką do prawidłowej równowagi płynów w organizmie.

Krew i płyny ustrojowe odgrywają również dużą rolę w gospodarce wodnej, przywracają automatycznie równowagę między ilością wody wypitej a ilością wody wydalonej. Krew jest między innymi „nośnikiem” rozdzielającym ją do poszczególnych organów, które aby funkcjonowały bez zarzutu, potrzebują koniecznie dostatecznej ilości płynów. Komórki naszego organizmu zatruwane ustawicznie autotoksynami „wołają”  formalnie o wodę podobnie jak usychająca roślina, która potrzebuje wody.



modanaurode.pl -  w pigulce wplyw wody na nasz organizm

Skóra i śluzówki zawierają około 90% wody. W przypadku zmniejszonej dostawy wody do organizmu, wydajnośc pracy śluzówek obniża się, śluz zagęszcza  się tworzy grudki, a co najgorsze, nabiera nieprzyjemnego zapachu. Stwierdzamy to najlepiej przy oddechu. W takim przypadku śluzówki nie SA już w stanie sprostac swemu zadaniu „łowców bakterii”, przeciwnie stają się zbiornikiem mikrobów.

Laboratoryjne badania moczu wykazały, że picie wody przyczynia się do wzmożonego wydzielania z ustroju trucizn. Warto jeszcze wspomniec o chorobach reumatycznych. Niedopałki, powstające przy przemianie materii osiadają przeważnie w stawach , powodując tam bolesne obrzęki. Przez obfitsze doprowadzanie płynów do organizmu cierpieniom tym można ulżyc. Stac się to może zwłaszcza przez picie płynów z wywarów jarzynowych np. z marchwi, selera i wywarów z ziemniaków, które neutralizują

kwas moczowy. Dodatek świeżych soków z liści pokrzywy i liści brzozowych potęgują działanie oczyszczające. Lecznicze działanie antyreumatyczne posiada także herbata ziołowa ze skrzypu polnego

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ