Wpływ wody na nasz organizm. Bez wody nie ma życia!



Aby nasze ciało było zadbane, a nasza sylwetka zgrabna należy zwrócic uwagę na dietę i na to co jemy i jaki tryb życia prowadzimy. Sięgnijmy po to co oferuje nam sama natura czyli warzywa, owoce oraz rośliny. Mają one bowiem duży wpływ na nasze ciało i organizm. Wiele roślin ma zbawienny wpływ na nasz organizm oraz zawiera naturalne składniki potrzebne dla naszej skóry. Marchew, ziemniaki, zioła, pietruszka czy wiele innych posiadają to czego nam potrzeba.

Woda tak powszechny a zarazem tak potrzebny płyn dla naszego organizmu, stanowi większa częśc wszystkich żywy organizmów. Ludzki organizm zawiera około 70% wody.  Przez nasz organizm przepływa stale strumień wody, który pobierany w postaci napojów i pokarmów, wydalany jest przez nerki, jelito grube oraz przez skórę. Wstrzymanie dopływu wody oznacza dla organizmu śmierc.

Woda wchodzi także w skład wszystkich komórek żywych ustroju. Dobowe zapotrzebowanie wody wynosi dla człowieka dorosłego około 2,5 litra. Dla utrzymania młodości i zdrowia korzystne może być picie zwykłej wody( o ile nie jest zanieczyszczona)w ilości około ˝ litra na czczo. Takie picie wody lub herbaty ziołowej ma decydujšcy wpływ na prawidłowš przemianź materii.

Aby dokładnie uzmysłowic sobie ważności picia wody i herbaty ziołowej, należy powiedziec kilka słów o gospodarce płynami w organizmie ludzkim. Organizmowi nie wystarcza codzienne doprowadzanie określonej ilości wody, ważną sprawą jest także aby woda została wydalana z organizmu. Nerki powinny wydzielac dziennie około 1 litra płynu w postaci moczu. Tym samym zdrowe nerki są naturalną przesłanką do prawidłowej równowagi płynów w organizmie.

Krew i płyny ustrojowe odgrywają również dużą rolę w gospodarce wodnej, przywracają automatycznie równowagę między ilością wody wypitej a ilością wody wydalonej. Krew jest między innymi „nośnikiem” rozdzielającym ją do poszczególnych organów, które aby funkcjonowały bez zarzutu, potrzebują koniecznie dostatecznej ilości płynów. Komórki naszego organizmu zatruwane ustawicznie autotoksynami „wołają”  formalnie o wodę podobnie jak usychająca roślina, która potrzebuje wody.



modanaurode.pl -  w pigulce wplyw wody na nasz organizm

Skóra i śluzówki zawierają około 90% wody. W przypadku zmniejszonej dostawy wody do organizmu, wydajnośc pracy śluzówek obniża się, śluz zagęszcza  się tworzy grudki, a co najgorsze, nabiera nieprzyjemnego zapachu. Stwierdzamy to najlepiej przy oddechu. W takim przypadku śluzówki nie SA już w stanie sprostac swemu zadaniu „łowców bakterii”, przeciwnie stają się zbiornikiem mikrobów.

Laboratoryjne badania moczu wykazały, że picie wody przyczynia się do wzmożonego wydzielania z ustroju trucizn. Warto jeszcze wspomniec o chorobach reumatycznych. Niedopałki, powstające przy przemianie materii osiadają przeważnie w stawach , powodując tam bolesne obrzęki. Przez obfitsze doprowadzanie płynów do organizmu cierpieniom tym można ulżyc. Stac się to może zwłaszcza przez picie płynów z wywarów jarzynowych np. z marchwi, selera i wywarów z ziemniaków, które neutralizują

kwas moczowy. Dodatek świeżych soków z liści pokrzywy i liści brzozowych potęgują działanie oczyszczające. Lecznicze działanie antyreumatyczne posiada także herbata ziołowa ze skrzypu polnego

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ